Zavrieť

Porady

Nerozumiem potvrdeniu o príjme

Zamestnanec má takéto potvrdenie o príjme.

01 úhr. 435 832
02 1-7
03 poist. 42 595
z toho ZP 13 293
04ČZD 393 237
05 úhrn pred. 107 422

06 nez.časť 52 976
07 vypl. bonus 11 340
08 11 340
09 príspevky 3 500
10dopl.dôch.platené zamestnávateľom 7 000
Nesedia mi odvody ani daň, prečo?
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

No veď aj ja.
DP typ B viem zatiaľ, na tie podiely už doklad nedostaneš?
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Jozef Mihál Pozri príspevok
Vy nič, ONI nech to potvrdenie opravia, podiel na zisku v úhrne príjmov nemá byť a daň nemá byť započítaná do úhrnu preddavkov.
Ale podiely v príjme nie sú zahrnuté je tam len daň z podielov.Podiel na zisku si musí teraz priznať v DP ? Dostane na to potvrdenie z účtárne? Asi áno.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Podiely na zisku z roka 2003 a skorších vyplatené počas roka 2006 sú predmetom dane, uvádzajú sa v DPFO typ B ako "iné príjmy" do VIII. oddielu, riadku 12.

Dotyčný by mal mať pre prípad kontroly z DÚ doklady potvrdzujúce výšku príjmu. Nie je povinnosť takéto doklady priložiť k DP.
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

A nakoniec ešte jedna perlička: klient povedal aby som DP spravila podľa dokladu o príjmoch aký mi dal, lebo že je to určite dobre , lebo mzdy im robila jedna účtovnícka firma v BA a tá robí účto veľa firmám a tá to hádam len vie robiť.
Naposledy upravil liduska : 24.02.07 at 16:41
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Tak to urob a vysvetli mu, že svojim podpisom vyhlasuje správnosť celého postupu výpočtu DP.... Čo iné ti poradiť.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Preto toto som sa pýtala, či máme skúmať správnosť potvrdení ....
Väčšinou keď sa vyjadrím k potvrdeniu, ktoré je na prvý (účtovnícky) pohľad zlé, dostanem odpoveď, že sa nemám starať .... Tak sa od určitej doby nestarám ....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
liduska Pozri príspevok
A nakoniec ešte jedna perlička: klient povedal aby som DP spravila podľa dokladu o príjmoch aký mi dal, lebo že je to určite dobre , lebo mzdy im robila jedna účtovnícka firma v BA a tá robí účto veľa firmám a tá to hádam len vie robiť.

Liduska ofoť si to potvrdenie , daj písomne menovanému na vedomie , ktoré Ti podpíše , že bol upozornený na tie a tie Tebou poukázané nejasnosti .......aby si Ty bola krytá do budúcna ......čo ak náhodou ...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

liduska Pozri príspevok
A nakoniec ešte jedna perlička: klient povedal aby som DP spravila podľa dokladu o príjmoch aký mi dal, lebo že je to určite dobre , lebo mzdy im robila jedna účtovnícka firma v BA a tá robí účto veľa firmám a tá to hádam len vie robiť.
Píšeš síce, že bol spoločníkom, resp. je spoločníkom. Preverila by som si , či tomu tak naozaj bolo a či mu podiely na zisku neboli vyplatené ako zamestnancovi bez majetkovej účasti na spooločnosti /keď už to robila tá účtovnícka firma/

P.s.Súhlasím s Johankou, že nie si ináč povinná preverovať nič a použiješ podklad, ktorý Ti dal . Za "Potvrdenie"je plne zodpovedný ten, kto ho vystavil, takže niekedy si nie je potrebné pridávať starosti
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Evina to overenie aj mňa napadlo, hovoril pravdu bol spoločníkom -overené na orsr.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

liduska Pozri príspevok
Evina to overenie aj mňa napadlo, hovoril pravdu bol spoločníkom -overené na orsr.
Potom som vyhrala súťaž na 50% - zarátala mu tam preddavky /vlastne daň/, ktoré tam nepatria ...
Naposledy upravil evina : 24.02.07 at 20:45
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Volala som do účt. firmy ktorá robila klientovi mzdy a tam mi povedali že všetko konzultovali s daňovou poradkyňou a to potvrdenie je správné pretože on dostal v 7. mesiaci podiel na zisku a hneď mu to aj zdanili pričom v príjme to samozrejme nemá a tak
Hr. príjem je 435 832 a daň 107 422 je , odporučila ma na programárov , ona to robila tak ako jej povedala daňová poradkyňa.pomóóóoć
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

liduska Pozri príspevok
Volala som do účt. firmy ktorá robila klientovi mzdy a tam mi povedali že všetko konzultovali s daňovou poradkyňou a to potvrdenie je správné pretože on dostal v 7. mesiaci podiel na zisku a hneď mu to aj zdanili pričom v príjme to samozrejme nemá a tak
Hr. príjem je 435 832 a daň 107 422 je , odporučila ma na programárov , ona to robila tak ako jej povedala daňová poradkyňa.pomóóóoć
Liduška urob ako to napísali, je to naozaj ich zodpovednosť... Dotyčnému by som pre vlastné potreby dala podpísať, že súhlasí, aby bolo použité predložené Potvrdenie... napriek upozorneniu nesprávneho započítania preddavkov na daň zo závislej činnosti o.i. i bez uvedenia príslušnej zdaňovanej sumy v úhrne príjmov...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

liduska Pozri príspevok
... ona to robila tak ako jej povedala daňová poradkyňa.pomóóóoć
... tiež daňová poradkyňa...
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Spravím to tak ako radíte , lebo mám už toho dosť.Ďakujem všetkým.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ako to dopadlo?
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Zatiaaľ čakám má mi mzdárka poslať nové potvrdenie o príjme pretože to čo mi poslala sa nezhodovalo s tým čo mala ona .A povedala ,že sa poradí ešte a zavolá mi .ZAtiaľ nevolala , veď ešte nie je 31.3.
0 0
Bavi Bavi

Bavi je offline (nepripojený) Bavi

Manžel si chce v DP uplatniť odpočitateľnú položku na manželku, ktorá poberala rodičovský príspevok. 1 mesiac robila na dohodu.
Má takéto potvrdenie:
r. 01 - úhrn zúčt. príjmov - 1049.-
r. 04 - čiastk. základ dane - 1049.-
r. 06 - NČD - 7568.-
Nemala mať zrážkovú daň?
Do manželovho DP môžem uplatniť 90816 - 1049= 89767.- Sk?????
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nemala. Môžete.
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

evina Pozri príspevok
Ako to dopadlo?
Dnes mzdárka poslala iné potvrdenie o príjme v ktorom zahrnula príjem zo zisku spoločníka do príjmu zo závislej činnosti.Čiže teraz je to aj v príjme a je to zahrnuté aj v dani.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

liduska Pozri príspevok
Dnes mzdárka poslala iné potvrdenie o príjme v ktorom zahrnula príjem zo zisku spoločníka do príjmu zo závislej činnosti.Čiže teraz je to aj v príjme a je to zahrnuté aj v dani.
Tak ho asi zobrali za spoločníka bez majetkovej účasti Urob to podľa tohto a hotovo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať