Zavrieť

Porady

Praca v Taliansku a DP na Slovensku.

Ahojte, nevie mi niekto poradiť ako je to, keď niekto celý rok pracuje iba v Taliansku a na Slovensku je iba na Vianoce, poprípade na dovolenke cez leto?
Inak neviem či sa s tým má aj kamarát zaoberať, lebo je tam 5 rokov a nič si na Slovensku ešte nepodával, či je vôbec dobré na seba upozorňovať...V Taliansku je legálne zamestnaný a odvádzajú sa všetky potrebné odvody.
Na Slovensku si platí iba ZP.

Ďakujem, som rada, že táto stránka existuje...
Usporiadat
JaHu JaHu

JaHu je offline (nepripojený) JaHu

mna zaujala ta cast otazky, ze si chce manzelka uplatnit odpocitatelnu cast na manzela. Myslim si, ze nema narok, nakolko aj prijmy zo zahranicia a podpora z UP sa zapocitavaju do vlastneho prijmu manzela a ten tym padom prekrocil hranicu 4025,70 € (ak sa stale bavime o zdan.obdobi 2009). No a manzel ak mal prijem iba z Talianska si do DP uvedie iba tento prijem a ten bude vynaty, cize dan by odvadzat nemal, do DP podpora z UP nevstupuje. Kedze neviem, ake su podmienky pre priznanie stipendia na VS, dalej uz neporadim.
Ja osobne som si z vyplatnych pasok z Talianska urobila taky sumar, kde som uviedla hrubu mzdu, poistne, dan a cistu mzdu, k tomu prilozila kopie pasok a to prilozim k DP, len neviem ci to bude stacit.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať