Zavrieť

Porady

szčo a povinnosť platit sp

prosím o radu.

aký je maximálny príjem szčo za rok 2006 aby nemusela platit socialne poistenie?

dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    ikaaa Pozri príspevok
    prosím o radu.

    aký je maximálny príjem szčo za rok 2006 aby nemusela platit socialne poistenie?

    dakujem.

    91.200,- Sk.

    Origos je offline (nepripojený) Origos

    Origos
    Ahoj! Podľa mňa po prvom roku, (lebo v prvom roku je dobrovolným plátcom) i keď je " v mínuse" musí platiť základnú sadzbu - t.j. 2520,-SK

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Origos Pozri príspevok
    Ahoj! Podľa mňa po prvom roku, (lebo v prvom roku je dobrovolným plátcom) i keď je " v mínuse" musí platiť základnú sadzbu - t.j. 2520,-SK

    Ak za minulý rok nemá ako SZČO príjem väčší ako 91.200 čo je 12-násobok minim.mzdy tak od 1.7.2007 neplatí

    mariannak je offline (nepripojený) mariannak

    mariannak
    Origos Pozri príspevok
    Ahoj! Podľa mňa po prvom roku, (lebo v prvom roku je dobrovolným plátcom) i keď je " v mínuse" musí platiť základnú sadzbu - t.j. 2520,-SK
    Nemusí, ak za rok 2006 nedosiahol príjmy 91.200,-Sk. Má povinnosť len zaslať SP výpis z DP, ale povinnosť registrácie k 1.7.2007 mu vzniká, až keď dosiahne príjem. (minimálna mzda x 12).

    szčo a povinnosť platit sp

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.