Zavrieť

Porady

Nedoplatok na RZZP.

Ak mal niekto nedoplatok na RZZP má sa to uviesť v peňažnom denníku ako výdavok-ovplyvňujúci základ dane alebo len v DP podľa §8. Pri preplatku je to §8.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ester plus Pozri príspevok
    Ak mal niekto nedoplatok na RZZP má sa to uviesť v peňažnom denníku ako výdavok-ovplyvňujúci základ dane alebo len v DP podľa §8. Pri preplatku je to §8.
    Je to výdavok OZD.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Ester plus Pozri príspevok
    Ak mal niekto nedoplatok na RZZP má sa to uviesť v peňažnom denníku ako výdavok-ovplyvňujúci základ dane alebo len v DP podľa §8. Pri preplatku je to §8.
    Nedoplatok z RZZP si môže SZČO prirátať k zaplatenému poistnému a dať do výdavkov. Takže aj do denníka by som ho dala

    Kelis je offline (nepripojený) Kelis

    Kelis
    Milí poraďáci,

    ak mal SZČO nedoplatok z RZZP za rok 2005, ktorý uhradil priamo na pobočke zdravotnej poisťovne v roku 2006 a doklad stratil, resp. nevie ho nájsť. Čo mi poradíte, mám ho posielať na pobočku poisťovne nech mu vystavia kópiu potvrdenia o úhrade nedoplatku??? Ak to nevýjde bude z toho problém ak ho nezaúčtujem? Veď nemám na základe čoho.

    Prosím potrebujem vedieť odpoveď. Budem čakať, ale nenechávajte ma čakať dlho, prosíííííííím.

    Ďakujem.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Kelis Pozri príspevok
    Milí poraďáci,

    ak mal SZČO nedoplatok z RZZP za rok 2005, ktorý uhradil priamo na pobočke zdravotnej poisťovne v roku 2006 a doklad stratil, resp. nevie ho nájsť. Čo mi poradíte, mám ho posielať na pobočku poisťovne nech mu vystavia kópiu potvrdenia o úhrade nedoplatku??? Ak to nevýjde bude z toho problém ak ho nezaúčtujem? Veď nemám na základe čoho.

    Prosím potrebujem vedieť odpoveď. Budem čakať, ale nenechávajte ma čakať dlho, prosíííííííím.

    Ďakujem.
    No ZP mu asi ťažko dá potvrdenie , že uhradil nejaký nedoplatok, najskôr mu dá výpis platieb ...........

    Ja neviem , ako môže taký doklad stratiť ....

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Kelis Pozri príspevok
    Milí poraďáci,

    ak mal SZČO nedoplatok z RZZP za rok 2005, ktorý uhradil priamo na pobočke zdravotnej poisťovne v roku 2006 a doklad stratil, resp. nevie ho nájsť. Čo mi poradíte, mám ho posielať na pobočku poisťovne nech mu vystavia kópiu potvrdenia o úhrade nedoplatku??? Ak to nevýjde bude z toho problém ak ho nezaúčtujem? Veď nemám na základe čoho.

    Prosím potrebujem vedieť odpoveď. Budem čakať, ale nenechávajte ma čakať dlho, prosíííííííím.

    Ďakujem.
    nech zájde na pobočku a poprosí ich o vystavenie kópie dokladu. V najhoršom by som sa uchýlila asi k čestnému prehláseniu daňovníka že to uhradil.
    Ale nedoplatok z RZZP za rok 2005 si nemusí SZČO uplatňovať vo výdavkoch

    Kelis je offline (nepripojený) Kelis

    Kelis
    Ďakujem za rýchlu odpoveď. Veď práve o to ide, že na pobočke sú také ochotné pracovníčky, že radšej nekomentujem. Myslím, že mu to až tak nepomôže, nedoplatok podľa jeho slov nebol veľký. Len aby nebol problém, že som ho neuviedla v účtovníctve. Ale na základe čoho??? Píšeš, že ho nemusím uvádzať v účtovníctve - VOZD (odvody do fondov), tak ho tam teda nedám. Môže byť???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.