Zavrieť

Porady

počiatočný stav 311 a saldokonto

Čaute poraďaci, mám problém, ktorý mi už dlhšiu dobu nedá spávať, konzultovala som ho aj s viacerými účtovničkami, ale rada by som bola, keby ste mi aj vy napísali svoj názor, prípadne skúsennosti.
Počas minulého roka som prebral účtovníctvo jednej sro-čky, a keď si vezmem počiatočný stav na 311 a porovnám ho zo zostatkom v saldokonte/kniha vyšlých fa/ mám tam rozdiel 522tisíc/je to veľká firma, ale tiež to nie je zanedbateľná položka/, t.j. počiatočný stav je nižší. Poctivo som prešla podľa faktúr, či sa každa jedná nachádza v účtovnom denníku a každá jedna tam je. Z toho mi vyplýva len jedna vec, chyba je v PS, aj keď sa PS r.2006=KS r.2005, chyba musela vzniknúť už tam, účtovníctvo za rok 2005 nemám k dispozícií, predchádzajúca účtovníčka nechce odovzdať CD, lebo sa obhajuje tým, že keby prišla daňová kontrola, je ochotná údaje poskytnúť. Som v koncoch, čo stym rozdielom, ako to uviesť na správnu mieru, oproti čomu opraviť PS a hlavne čím to podložiť, aby som si opravu vedela obhájiť?
ďiky za každý príspevok...
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
nemusí Ti dať cd, stačí keď Ti poskytne zálohu údajov, teda ak používala ten istý program ako ty. Ak máš mrp multiverziu, šlo by Ti nahrať údaje zo zálohy.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
adrina adrina

adrina je offline (nepripojený) adrina

tiež mala MRP, len odmieta zálohu poskytnúť...teraz so v úzkych, lebo neviem ako opraviť ten PS...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ty si si nanovo všetky neuhradené pohľ. a záväzky nahrávala?
Pochopila som, že nepokračuješ v jej účte.
0 0
adrina adrina

adrina je offline (nepripojený) adrina

nie, ona mi len dala zálohu za rok 2006, a tam mám už len prenesené PS a nevidím pohyby r.2005...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

To by chcelo prejsť fyzicky všetky OF, príjmové doklady a BÚ za rok 2005....zrejme neboli správne účtované úhrady, resp. zápočty (možno ani samotné faktúry ). Odkedy firma existuje?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pokiaľ Ti neposkytne aj staršie údaje, tak ty s tým veľa nanarobíš.
Nevieš odkiaľ dostala tie PS.
PS tie ktoré máš zo zálohy sú aj na súvahe z min. roku?
0 0
adrina adrina

adrina je offline (nepripojený) adrina

áno, súhlasia...celé to účtovníctvo je nejaké divoké, lebo keď si vezmem 336, tak tie tiež nesedia, tak som si vyžiadala zo ZP a SP naše platby a žiadna z nich neeviduje podĺžnosti...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pokiaľ Ti nechce poskytnúť údaje z predch. rokov, tak nevieš opraviť chyby v účtovaní. Ja by som teda nič nerobila, nechala to tak, a PS stavy prebrala aké sú, s tým, že nemáš údaje za predch. roky, ale v predch. súvahe sú ks rovnaké ako ps.
0 0
adrina adrina

adrina je offline (nepripojený) adrina

Paula Pozri príspevok
To by chcelo prejsť fyzicky všetky OF, príjmové doklady a BÚ za rok 2005....zrejme neboli správne účtované úhrady, resp. zápočty (možno ani samotné faktúry ). Odkedy firma existuje?
firma ako s.r.o. existuje od r.2003, predtým fungovali na živnosť...
0 0
adrina adrina

adrina je offline (nepripojený) adrina

lenkak Pozri príspevok
pokiaľ Ti nechce poskytnúť údaje z predch. rokov, tak nevieš opraviť chyby v účtovaní. Ja by som teda nič nerobila, nechala to tak, a PS stavy prebrala aké sú, s tým, že nemáš údaje za predch. roky, ale v predch. súvahe sú ks rovnaké ako ps.
lenže pri inventarizácií účtov ku koncu roka, keď vytlačím saldo, nesedí mi na konečný stav 311
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
nemáš ani inventarizáciu 311 z minulého roka?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
rok 2006 robíš celý?
Akú zálohu Ti to dala?
Ona akože spravila prevod roku 2005 a teda vytvorila novú databázu a takúto zálohu Ti poskytla?
0 0
adrina adrina

adrina je offline (nepripojený) adrina

len to mi pri inventarizácií nesedí KS 311 s saldokontom...
0 0
adrina adrina

adrina je offline (nepripojený) adrina

lenkak Pozri príspevok
nemáš ani inventarizáciu 311 z minulého roka?
nemám nič...nemám sa od čoho odraziť
0 0
adrina adrina

adrina je offline (nepripojený) adrina

lenkak Pozri príspevok
rok 2006 robíš celý?
Akú zálohu Ti to dala?
Ona akože spravila prevod roku 2005 a teda vytvorila novú databázu a takúto zálohu Ti poskytla?
robím len od 4/2006, s tým že mi len dodala zálohu dát za rok 2006
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
KS 311 z tohto roku a saldokontom tohto roku?
Nemáš niekde inde účtovanú 311 mimo faktúr?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
adrina Pozri príspevok
nemám nič...nemám sa od čoho odraziť
tažko takto pátrať.
0 0
adrina adrina

adrina je offline (nepripojený) adrina

lenkak Pozri príspevok
KS 311 z tohto roku a saldokontom tohto roku?
Nemáš niekde inde účtovanú 311 mimo faktúr?
len to z r.2005 asi nezistím, lebo ja som si prešla celý rok 2006, a každý mesiac mi na vystavené fa sedí..aj úhrady...a ako môžem zistiť, keď je praiamo účtované na 311, a nie cez faktúru?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
napr. môžeš aj cez saldokonto.
Pri 311 máš aj zdroj dokladu,
musí sa začínať: zdroj FV a tvoje číslo faktúry.
Takto vieš zistiť či nebol omyl pri účtovaní 311.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

adrina Pozri príspevok
len to z r.2005 asi nezistím, lebo ja som si prešla celý rok 2006, a každý mesiac mi na vystavené fa sedí..aj úhrady...a ako môžem zistiť, keď je praiamo účtované na 311, a nie cez faktúru?

No, takýto úžas som zažila po účtovníčke, ktorá strieda firmy a spravidla sa odprechádza v októbri a asi dobre vie, prečo. Tiež účtovala raz cez faktúry, raz priamo cez pokladňu, či banku. Rozdiel medzi jej zostavou faktúr (na ktorú som čakala pár mesiacov) a mojou - všetky neuhradené (tie mi identifikoval klient, ktorý mal našťastie dobrý prehľad) som si sama "nahodila" - bol 38 kusov. Podobný stav bol s dodávateľskými faktúrami .Takýto neporiadok je najlepšie začať účtovať komplet od 1.1. nanovo. Stalo sa mi dvakrát, už nikdy by som neprevzala taký chaos.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať