Zavrieť

Porady

Interný doklad

Môže byť interný doklad aj mínusový? napr. níženie stavu zásob tovaru o osobnú spotrebu, poškodený tovar ( kvety ) ,o stratné a pod..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mirhu Pozri príspevok
    Môže byť interný doklad aj mínusový? napr. níženie stavu zásob tovaru o osobnú spotrebu, poškodený tovar ( kvety ) ,o stratné a pod..

    Keďže pri nákupe tovaru si tento uplatňovala ako VOZD-tovar , tak na konci roka v rámci účtovných uzávierkových operácii musíš znížiť výdavky tovar o osobnú spotrebu interným dokladom . To znamená , že to docieliš len ak sumu tovaru použitého pre osobnú spotrebu do ID napíšeš mínusom .

    Ak by si tak nespravila , a zaúčtovala by si plusom , tak týmto by si si nie že znížila výdavky ale naopak , vlastne zvýšila .

    Čiže ID mínusom - nepeňažná operácia .

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    Zita5 Pozri príspevok
    Keďže pri nákupe tovaru si tento uplatňovala ako VOZD-tovar , tak na konci roka v rámci účtovných uzávierkových operácii musíš znížiť výdavky tovar o osobnú spotrebu interným dokladom . To znamená , že to docieliš len ak sumu tovaru použitého pre osobnú spotrebu do ID napíšeš mínusom .

    Ak by si tak nespravila , a zaúčtovala by si plusom , tak týmto by si si nie že znížila výdavky ale naopak , vlastne zvýšila .

    Čiže ID mínusom - nepeňažná operácia .
    Dakujem, len som si to potrebovala potvrdit

    Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

    veselá kopa Vianocka
    Treba dať aj pozor na DPH - §49 ods.2 zák.o DPH -Platiteľ môže odpočítať daň z tovarov a služieb, ktoré použije na účely svojho podnikania.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mirhu Pozri príspevok
    Dakujem, len som si to potrebovala potvrdit

    Ešte doplním , ja osobne by som si ten tovar predala a nevykazovala by som to ako osobnú spotrebu .

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Mirhu zrejme myslela na storno výdavkov-zásob,ktoré sa v dosledku prirodzených úbytkov,na ktoré nie je stanovená norma nepredali a nebol dosiahnutý zdaniteľný príjem,napr.kvety ktoré uschli.Podkladom na takéto účtovanie by mal byť inventarizačný zápis priebežne spracovaný počas účtovného roka.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Mirhu už tu bola diskusia ohľadom kvetov

    http://www.porada.sk/t40641-kvetinar...Kvetin%E1rstvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.