Zavrieť

Porady

nedoplatok z RZZP

Ahojte, viem, že týchto tém je už na porade veľa, ale toto je špecifický prípad, ktorý som tu nenašla. Možno už mal niekto podobný a vedel by mi poradiť. Ide o nedoplatok z RZZP. Dotycny si v minulom roku sam podaval RZZP, pretoze bol zamestanancom a sucasne konatelom ako vieme v minulom roku bol ten hlupy zakon, ze musel byt ako konatel prihlaseny v ZP ko SZCO. Prijmy ako konatel nemal a nedoplatok mu vysiel len z prijmov zo zavislej cinnosti. Podaval typ S-subeh zamestnavatelovi oznamil vysku nedoplatku za zamestnavatela a svoj nedoplatok za zamestnanca si uhradil sam. Co vsak teraz v roku 2007. Mal len prijmy zo zavislej cinnosti, musi si vsak podavat danove priznanie, pretoze mu boli vyplatene dividendy za rok 2003, ktore podliehaju dani z prijmov. Zamestanavatel vystavil potvrdenie o prijmoch zo zavislej cinnosti, kde vsak tento nedoplatok nie je zohladneny. Ako si ho ma uplatnit v DP a v ktorej kolonke?
Dakujem za akukolvek odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    avipe Pozri príspevok
    Ahojte, viem, že týchto tém je už na porade veľa, ale toto je špecifický prípad, ktorý som tu nenašla. Možno už mal niekto podobný a vedel by mi poradiť. Ide o nedoplatok z RZZP. Dotycny si v minulom roku sam podaval RZZP, pretoze bol zamestanancom a sucasne konatelom ako vieme v minulom roku bol ten hlupy zakon, ze musel byt ako konatel prihlaseny v ZP ko SZCO. Prijmy ako konatel nemal a nedoplatok mu vysiel len z prijmov zo zavislej cinnosti. Podaval typ S-subeh zamestnavatelovi oznamil vysku nedoplatku za zamestnavatela a svoj nedoplatok za zamestnanca si uhradil sam. Co vsak teraz v roku 2007. Mal len prijmy zo zavislej cinnosti, musi si vsak podavat danove priznanie, pretoze mu boli vyplatene dividendy za rok 2003, ktore podliehaju dani z prijmov. Zamestanavatel vystavil potvrdenie o prijmoch zo zavislej cinnosti, kde vsak tento nedoplatok nie je zohladneny. Ako si ho ma uplatnit v DP a v ktorej kolonke?
    Dakujem za akukolvek odpoved.

    Pokiaľ bol nedoplatok z príjmov zo závislej činnosti tak by som ho prirátala v DP do kolonky zaplatené poistné a priložila by som výpis z účtu alebo pokladničný doklad ktorým to zaplatil

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Nemôže byť zohľadnený v Potvrdení od zamestnávateľa, lebo si robil RZ ZP sám. V daňovom priznaní pripočíta zaplatený nedoplatok z RZ ZP k poistnému riadok 33 a doloží potvrdenie.

    avipe je offline (nepripojený) avipe

    avipe
    Dakujem pekne za bleskovky. To by mohlo byt riesenie, ale asi do riadku 34 to je uhrn poviineho poistneho v riadku 33 je uhrn prijmov. To je len technicka chyba, dolezite je, ze viem co s tym. Dakujem vam velmi pekne.
    avipe

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Je to riadok 33, ale v DP typ A. Nevšimla som si tie dividendy a preto je to typ B riadok 34. Sorry

    beatap je offline (nepripojený) beatap

    beatap
    musí sa v tomto prípade k DP prikladať aj ten doklad o úhrade nedoplatku z RZZP ako príloha?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    beatap Pozri príspevok
    musí sa v tomto prípade k DP prikladať aj ten doklad o úhrade nedoplatku z RZZP ako príloha?
    nemusíš

    YVETTE je offline (nepripojený) YVETTE

    YVETTE
    Starobný dôchodca, majúci počas roka 2006 príjem z DoVP a príjem z osobnej asistencie. Za rok 2005 vykonal RZZP /príjmy z DoVp a osobnej asistencie/, výsledkom ktorého bol nedoplatok, ktorý uhradil. Môže si tento nedoplatok uplatniť v daňovom priznaní za rok 2006? Ďakujem.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    YVETTE Pozri príspevok
    Starobný dôchodca, majúci počas roka 2006 príjem z DoVP a príjem z osobnej asistencie. Za rok 2005 vykonal RZZP /príjmy z DoVp a osobnej asistencie/, výsledkom ktorého bol nedoplatok, ktorý uhradil. Môže si tento nedoplatok uplatniť v daňovom priznaní za rok 2006? Ďakujem.
    áno môže

    YVETTE je offline (nepripojený) YVETTE

    YVETTE
    Katkaj, ďakujem za odpoveď. Za rok 2006 bude podavať DP typu B. Prijmy z DoVP zahrnie do odd V. riadok 33, príjmy z osobnej asistencie do odd. VI. tabuľka č.1 riadok 6 a uplatní si na ne 40% výdavky. Nedoplatok na RZZP za r.2005 mu vznikol aj z DoVP aj z príjmu za osobnú asistenciu. V ktorom riadku to zohľadní?

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    YVETTE Pozri príspevok
    Katkaj, ďakujem za odpoveď. Za rok 2006 bude podavať DP typu B. Prijmy z DoVP zahrnie do odd V. riadok 33, príjmy z osobnej asistencie do odd. VI. tabuľka č.1 riadok 6 a uplatní si na ne 40% výdavky. Nedoplatok na RZZP za r.2005 mu vznikol aj z DoVP aj z príjmu za osobnú asistenciu. V ktorom riadku to zohľadní?

    Nedoplatok z RZZP uviesť do riadku 34

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.