Zavrieť

Porady

Provizia a vydavky

Dobry den,

prosim vas o pomoc. Zamestnanec si privyrobil popri zamestnani este uzatvorenim par zmluv, z ktorych mal proviziu. Nepracoval ani na zivnost, ani na dico, ale tento prijem treba zdanit. Kam ho zapisem a ake vydavky si moze uplatnit? napriklad telefon?? Dakujem.
Naposledy upravil matalenka : 14.03.07 at 09:31
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Lenže Mickya, ak to dáš do § 6 - tak jedine by to prináležalo do riadku - živnosť - a v tom okamihu je to nedovolené podnikanie.
Ale podľa mňa je to naozaj tak malý príjem, že je to podľa mňa "príležitostný", nie je to pravidelný príjem.

Snáď sa ešte niekto vyjadrí.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

on ani faktúru nevystavuje, nič... len mu peniaze nabehnú..
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Mickya, urob ako je to pripojené v tom linku, DP , typ B - do § 8 uveď nulu.

Ak by raz horelo, zachrániš aspoň 2000,- za nepodanie DP .

Podľa mňa to nemôžeš dať ani do § 6 - odstavec - činnosť, ktorá nie je živnosťou /lebo tam idú iné príjmy - na základe iných povolení/, takže ja nevidím iné východisko - len § 8.
A pre rok 2007 nech si to radšej preverí, aby nemal problémy.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

ĎAKUJEM !!! VEĽMI SI MI POMOHLA !!!
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Mám to zatiaľ vypísané dvojmo :-) - raz ako A a raz ako B zaradené v §6 :-) ...lebo som sa stále nevedela rozhodnúť, a tiež mu nechcem robiť problémy, keďže je to "pár korún" - aby z toho platil ešte aj odvody
tuším budem trietiu verziu písať :-)
ešte raz ďakujem...
-----------------
...len mi je ľúto, že mi nejde, aby som ti pridelila bod.. nepustí ma to... :-(
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Mickya Pozri príspevok
Mám to zatiaľ vypísané dvojmo :-) - raz ako A a raz ako B zaradené v §6 :-) toto by som sa asi bála - zbytočne na seba upozorní a naozaj pri tak malej sume ........lebo som sa stále nevedela rozhodnúť, a tiež mu nechcem robiť problémy, keďže je to "pár korún" - aby z toho platil ešte aj odvody
tuším budem trietiu verziu písať :-)
ešte raz ďakujem...
-----------------
...len mi je ľúto, že mi nejde, aby som ti pridelila bod.. nepustí ma to... v pohode - snáď som Ti trošku pomohla - bod nie je podstatný :-(
...v texte
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Muška Pozri príspevok
...v texte
Nie trošku, ale veľmi si mi pomohla !!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať