Zavrieť

Porady

Počítač v JÚ .

Prosím poradte podrobnejsie ako zaúčtovat nákup počítača v hodnte 38 000,-Sk v jednoduchom úctovníctve. Nie som uctovnik - robim to pre sportovy klub.
Dakujem za rady.
Naposledy upravil shureido : 07.03.07 at 10:19
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
kristín Pozri príspevok
Nechcem ho odpisovať 4 roky, len mám tento rok dosť nákladov a možno na budúci rok by sa "zišli". Prípadne mi skúste poradiť, či je možný odklad nákladu do budúceho roka. Už veľmi dávno som neúčtovala takého prípady a tak nie som si istá, či nejaká takáto možnosť existuje. Vďaka
Máš len tie 2 spomenuté možnosti:
do nákladov v roku 2007
do majetku v roku 2007 - odpisovať 4 roky, pričom 1/4 odpisov pripadajúca na rok 2007 sa dá "neuplatniť" a to prerušením odpisovania.

Takže sme Ti nevyhoveli....
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Výdavky za nákup PC do budúceho roku dostaneš iba ak ich zaradíš do odpisovania,za tento rok odpis pozasavíš a uplatníš v budúcom roku.Rozhodne śa nedá preniesť náklad do budúceho roku.
0 0
tacasina tacasina

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

Zákon povoľuje prerušiť odpisovanie. Takže by som prvý rok neodpisovala/ prerušila by som odpisovanie/, ale začala by som odpisovať až v roku 2008.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

KvetkaK Pozri príspevok
Môžeš prerušiť prvý rok odpisovanie.
Ano, len doplním, na karte DHIM, treba vyznačiť že v r. 2007 bolo prerušené odpisovanie, pozor aby ti to SW "automaticky" neodpísal pri výpočte odpisov.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kristín Pozri príspevok
Nechcem ho odpisovať 4 roky, len mám tento rok dosť nákladov a možno na budúci rok by sa "zišli". Prípadne mi skúste poradiť, či je možný odklad nákladu do budúceho roka. Už veľmi dávno som neúčtovala takého prípady a tak nie som si istá, či nejaká takáto možnosť existuje. Vďaka
Ak vykážeš v tomto roku stratu na budúci rok si ju môžeš "umoriť".

---------
Veronika
0 0
kristín kristín

kristín je offline (nepripojený) kristín

Vďaka za vaše odpovede, som rada, že ste mi potvrdili moju teóriu.Nechcem ísť do straty, tá nie je dobrá pri možnosti úveru a ten ja práve v budúcom roku plánujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať