Zavrieť

Porady

Popínavé rastliny v záhrade

Prosím o radu aký druh popínavých rastlín, rýchlo rastúcich, je najlepšie zvoliť, v záhrade na slnečné miesto, keď chcem vytvoriť clonu od susedov. Vopred ďakujem. Bábika
Usporiadat
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Nezabudni, že väčšina popínavých rastlín na zimu opadáva (okrem brečtanu) ato suche, čo po nich zostane je v zime dosť škaredé.
celmatis je síce nádherný ale od jesene do jari vyzerá ako suché raždie.


3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Neviem presne koľko je tam už vysadený, ale cca 8-10 rokov.

A ako sa vraví: Hlúpy sedliak - najväčšie krumple". Tak aj my ho nechávame, nech si rastie ako chce. Žiadne strihanie a žiadne hnojenie. Je zasadeny na kraji travnika a chodníka, takže sa len kosí tráva okolo neho. V zime je to len suché raždie, ale na jar je nádherný.

Podobne máme "pestovaný" plamienok aj na ulici pred domom.


3 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

A už zase zakvitol plamienok na ulici
IMG_4254.JPG  
IMG_4253.JPG  
1/1
3 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Prikladám foto ako vyzerá plamienok po prezimovaní. Skôr kopa suchého raždia, ale nedajte sa odstrašiť, on prekrasne zase vykvitne, už má prvé lístky

2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Môj minuloročný Quamoclit. Teraz som zasiala tiež...
Snímka2026.jpg  
Snímka2028.jpg  
1/1
2 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

bábika Pozri príspevok
Prosím o radu aký druh popínavých rastlín, rýchlo rastúcich, je najlepšie zvoliť, v záhrade na slnečné miesto, keď chcem vytvoriť clonu od susedov. Vopred ďakujem. Bábika
Najrýchlejšie asi rastie brečtan,darí sa mu najlepšie zo severnej strany.Čo tak nasadiť tuje?
0 0
hetty hetty

hetty je offline (nepripojený) hetty

skús bambus. Ten vraj rastie rýchlo
0 0
my_lan my_lan

my_lan je offline (nepripojený) my_lan

Zdravim,zalezi ci mate oporu - tj. na com ta rastlina sa bude popinat.Ak ano, skuste si zohnat chmel alebo prisavniky - patlalocny, trojlalocny.Na dlsie obdobie by som skusil zasadit nieco do ziveho plota.Dalsia moznost je okamzite riesenie a to na plot, ak je, nainstalovat bambusovu alebo trstinovu rohoz - daju sa kupit v stavebninach.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
My mame zasadene hrozno a cernice a vedieme ich tesne popri plote. Je sice pravda, ze opticke oddelenie od susedov je len v lete (na zimu listy opadnu), ale v zime aj tak na zahrade vela casu netravime, takze nam to nevadi.
Celorocna clona sa da dobre vytvorit z rychlorastucich tuji, ale na to treba trochu viacej miesta.
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

Chcela by som na balkón niaku popínavú rastlinu, ktorá by mohla byť na trvalo v črepníku. Ťahala by sa po stene balkóna. Balkón je orientovaný na západ, takže cez leto tam riadne "peče" slnko. Môžte mi poradiť niaku rastlinu? Veľmi sa mi to páči.
0 0
aisa aisa

aisa je offline (nepripojený) aisa

Soňuli - krásna je popínava okrasná fazuľa. Dá sa kombinovať žltá s červenou, alebo dvojfarebná, kvitne bohato do neskorej jesene. Potom hrachor. Ten nádherne vonia a má tiež rôzne farby. Ozdobné listom sú bezpochyby najkrajšie zemolezy. Kvitnú po troch rokoch, ale listom krášlia až do neskorej jesene a naozaj rýchlo rastú. Zemolezy sú trvalky a dajú sa kombinovať i s horespomínanými rastlinami. Krásne leto!
0 0
aisa aisa

aisa je offline (nepripojený) aisa

Ľubica - skús tiež použiť zemolez. Má viac druhov podľa sfarbenia listov. Naozaj rýchlo rastie a je ešte neokukaný. Kvitne po asi troch rokoch, citrónovou vôňou a zďaleka zaujeme svojou farbou. Nakoľko na zimu opadá, môžeš ho tiež kombinovať napr. s brečnanom.
0 0
monte monte

monte je offline (nepripojený) monte

ja mám dobré skúsenosti s popínavou letničkou povojníkom teraz na jar vyseješ semienka priamo do voľnej pôdy a dobré je dať mu oporu na plot napr. priehladnú nylonovú sieť na uhorky, keď nemáš, nič sa nedeje, vytvorí veľké srdcové listy a má krásne fialové kvety - gramofóniky, ktoré obľubujú čmeliaky.
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

To nie je "prísavník", ale pavinič...
0 0
melmoth melmoth

melmoth je offline (nepripojený) melmoth

lubica_02 Pozri príspevok
Najrýchlejšie asi rastie brečtan,darí sa mu najlepšie zo severnej strany.Čo tak nasadiť tuje?
No, to iste, tuje, všade len fádne tuje, keď existuje toľko krásnych stromov a krov...
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Antea Pozri príspevok
To nie je "prísavník", ale pavinič...
Nemáš pravdu, pavinič nekvitne takými kvetmi. Pavinič sa vyznačuje krásne sfarbeným listom na jeseň.
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

vieroslava Pozri príspevok
Nemáš pravdu, pavinič nekvitne takými kvetmi. Pavinič sa vyznačuje krásne sfarbeným listom na jeseň.
Prepáč, ale Česi volajú pavinč prísavník tak ma to zmiatlo.
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Ako clonu od susedov používam vysadenie plamienka (clematis) - mám štyri
druhy. V jari zasadíš a už v máji - júni máš bohato zastretý plot alebo nejakú
konštrukciu. Celé leto až do neskorej jeseni kvitne. Začiatkom zimy ho ostriháš.Už ho vonku nevyberáš.Stačí malý korienok a dokážeš si v priebehu roka ho bohato namnožiť jednoduchým spôsobom.
0 0
bábika bábika

bábika je offline (nepripojený) bábika

Bulnova ďakujem.
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Neviem odkiaľ si, ale ak z blízkosti PO, môžeš si prísť po sadeničky
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať