Zavrieť

Porady

OSOBNÝ VKLAD ŠTATUTÁRA

Len tak narýchlo na aké účty zaúčtovať počiatočný osobný vklad do pokladne.

211/ ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    marcelaStanakova
    Len tak narýchlo na aké účty zaúčtovať počiatočný osobný vklad do pokladne.

    211/ ?
    ja som dala 211/ 249

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    Ak by sa pouzil ucet 365 nebolo by to lepsie. 249 su neni myslene ako pozicky cize aj nejake uroky k tomu?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    aj mne sa páči 365

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    vladan
    aj mne sa páči 365
    môže byť - aj tá je pekná
    ja to mám na tej 249 - nie sú tam žiadne úroky, ale ak ma navigujete - môžem to hodiť na 365.

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Štatutár je konateľ, člen predstavenstva alebo v akom postavení je voči spoločnosti?
    Na 365 - Ostatné záväzky voči spoločníkovi účtujem iba záväzok z prijatej pôžičky od spoločníka.
    Na 249-Ostatné krátkodobé finančné výpomoci účtujem záväzok z prijatej pôžičky napr. od konateľa alebo iných osôb mimo spoločníkov.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    accad
    Štatutár je konateľ, člen predstavenstva alebo v akom postavení je voči spoločnosti?
    Na 365 - Ostatné záväzky voči spoločníkovi účtujem iba záväzok z prijatej pôžičky od spoločníka.
    Na 249-Ostatné krátkodobé finančné výpomoci účtujem záväzok z prijatej pôžičky napr. od konateľa alebo iných osôb mimo spoločníkov.


    super! - znova vďaka, tak to mám OK.
    dnes končím - som GROGY, všetkých zdravím - pracujte aj za mňa!
    No neviem si teraz vybrať ale pravdebodobne to bude účet 249 ostatné krátkodobé fin.výpomoci pretože sú to jeho osobné peniaze vklad do pokladne novej SRO/ samozrejme okrem ZI/
    Dúfam,že to zaúčtujem správne.
    Ďakujem za odpovede!

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    marcelaStanakova
    No neviem si teraz vybrať ale pravdebodobne to bude účet 249 ostatné krátkodobé fin.výpomoci pretože sú to jeho osobné peniaze vklad do pokladne novej SRO/ samozrejme okrem ZI/
    Dúfam,že to zaúčtujem správne.
    Ďakujem za odpovede!
    To je jedno, že sú to jeho osobné peniaze. Ak požočiava spoločník, tak pôžička ide na 365.

    porfin je offline (nepripojený) porfin

    porfin
    To som s toho "jeleň" . Tak aký účet???
    Mne tiež sa viac páči 365 ale teraz ozaj nie som si istá.

    Ak napríklad s.r.o. chce kúpiť stroj a má málo peňazí, a konateľ dá do firmy svoje vlastné peniaze ..povedzme 10000,- ... na BU tak to bude
    221 /365 - Ostatné záväzky
    alebo
    221 / 249-Ostatné krátkodobé finančné výpomoci

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    porfin
    To som s toho "jeleň" . Tak aký účet???
    Mne tiež sa viac páči 365 ale teraz ozaj nie som si istá.

    Ak napríklad s.r.o. chce kúpiť stroj a má málo peňazí, a konateľ dá do firmy svoje vlastné peniaze ..povedzme 10000,- ... na BU tak to bude
    221 /365 - Ostatné záväzky
    alebo
    221 / 249-Ostatné krátkodobé finančné výpomoci
    365 - ak je spoločník
    249 - ak je konateľ, ja by som dala ak je spoločník a zároveň konateľ 365

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.