Zavrieť

Porady

Pozastavenie živnosti a daňové priznanie

Ahojte,

ako živnostník som pozastavila svoju činnosť k 1.2.2006 do 31.12.2007.
Ak od všetkých mojích príjmov za december 05 a januar 06 /okolo 80000/ odratam 40% paušálne výdavky - nezdanitelnu časť na daňovníka vo výške 90816 - odvody na zdravotku a socialku vyjde mi samozrejme hlboky minus, znamena to,ze mojim zakladom dane bude 0 a dan 0. Bude to ok? Je správne,že si odratávam na daňovníka plnu výšku 90816 bez ohľadu nato koľko mesiacov v roku 2006 som mala príjem zo živnosti?

dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    danielitta Pozri príspevok
    Ahojte,

    ako živnostník som pozastavila svoju činnosť k 1.2.2006 do 31.12.2007.
    Ak od všetkých mojích príjmov za december 05 a januar 06 /okolo 80000/ odratam 40% paušálne výdavky - nezdanitelnu časť na daňovníka vo výške 90816 - odvody na zdravotku a socialku vyjde mi samozrejme hlboky minus, znamena to,ze mojim zakladom dane bude 0 a dan 0. Bude to ok? Je správne,že si odratávam na daňovníka plnu výšku 90816 bez ohľadu nato koľko mesiacov v roku 2006 som mala príjem zo živnosti?

    dakujem velmi pekne
    Prečo tam chceš zahŕňať príjmy za 12/05?
    no pretoze peniaze za fakturu vystavenu v decembri 05 som dostala v januari a neboli zahrnute v predoslom danovom priznani

    Pozastavenie živnosti a daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.