Zavrieť

Porady

III.pilier

Prosím o vysvetlenie,ako robíte III.pilier doplnkové dôchodkové poistenie.Ak zamestnávateľ platí 450.- a zamestnanec 150.-.Ktorá z týchto čiastok je oslobodená od dane.Ked spravím výplatu na počítači,tak je od dane oslobodená len čiastka 150.- a zo 450.- nejdu odvodyale platí sa daň.Ked však robím potvrdenie o príjme, tak mi to nevychádza.Robím to len za december 2004 a neviem sa pohnúť.Pomôže mi niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    pozri si tému výpočet mzdy, tak máš aj konkrétny prípad v príspevku od Peťa
    tu je link:
    http://www.porada.sk/showthread.php?...FDpo%E8et+mzdy

    luba3 je offline (nepripojený) luba3

    Mám 3 synov-18,14,13.Starám sa o rodičov.Mám lic.DSS Credit Suisse. ...viac luba3
    Našla som v Trende z 24.2.2005:
    Odpočítať z daní možno aj poistenie pri úraze alebo chorobe,keď plnenie nastane pred dovŕšením stanoveného veku.Klienti s uzavretými život.poistkami si budú môcť odpočítať poistné najviac 12.000 Sk.Klienti sporiaci v treťom pilieri si budú môcť odpisovať celé platené poistné,teda nielen jeho časť napríklad po odpočítaní pripoistení.

    hron je offline (nepripojený) hron

    hron
    luba3
    Našla som v Trende z 24.2.2005:
    Klienti s uzavretými život.poistkami si budú môcť odpočítať poistné najviac 12.000 Sk.
    Ano, tato otazka ma zaujima. Ako na tom bude klient, ktory v minulom roku obdrzal poistku na dozitie veku. Vykaze si to v danovom priznani ako prijem na zdanenie a ako vydavok si tam napise zaplatene poistne v minulom roku?

    Džek je offline (nepripojený) Džek

    Džek
    Čo sa týka tretieho piliera:

    Odpočitateľná položka doplnkového dôchodkového poistenia a životného poistenia nesmie spolu od 1.1.2005 za rok prevýšiť sumu 12000,- Sk. Uplatňuje sa na konci zdaňovacieho obdobia.
    Takže, to čo prispieva zamestnávateľ - je to pre zamestnanca nepeňažné plnenie, z ktorého zamestnanec zaplatí daň. Pre zamestnávateľa je to uznaný výdavok a jeho výška nie je už limitovaná.
    To čo si prispieva zamestnanec to má ako šetrenie a na konci zdaňovacieho obdobia si podľa výšky zaplatených príspevkov uplatňuje zníženie základu dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.