Zavrieť

Porady

Repasácia počítača

Dobrý deň,
Účtujem v jednoduchom účtovníctve, nie som plátcom dph. V roku 2004 som kúpil PC 18.000.- a dal som ho ako nákup materialu do DHIM. V roku 2006 som do tohoto počítača kúpil (vymenil) novú základnú dosku, procesor, pamäť a grafickú kartu v hodnote 18000.-. Ide mi o to ako to dať do účtovníctva v akom členení. Pracujem v programe ALFA.

Ďakujem za Vašu pomoc

Brano
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Branislav17 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    Účtujem v jednoduchom účtovníctve, nie som plátcom dph. V roku 2004 som kúpil PC 18.000.- a dal som ho ako nákup materialu do DHIM. V roku 2006 som do tohoto počítača kúpil (vymenil) novú základnú dosku, procesor, pamäť a grafickú kartu v hodnote 18000.-. Ide mi o to ako to dať do účtovníctva v akom členení. Pracujem v programe ALFA.

    Ďakujem za Vašu pomoc

    Brano
    Je to prevádzková réžia.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Branislav17 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    Účtujem v jednoduchom účtovníctve, nie som plátcom dph. V roku 2004 som kúpil PC 18.000.- a dal som ho ako nákup materialu do DHIM. V roku 2006 som do tohoto počítača kúpil (vymenil) novú základnú dosku, procesor, pamäť a grafickú kartu v hodnote 18000.-. Ide mi o to ako to dať do účtovníctva v akom členení. Pracujem v programe ALFA.

    Ďakujem za Vašu pomoc

    Brano
    Branislav17 Pozri príspevok
    Prevádzková réžia a členenie dať technické zhodnotenie majetku ?
    Píšeš, že si "vymenil" základnú dosku,....., ale nepíšeš, či s tými istými parametrami, alebo nie. Preto by sa dalo uvažovať aj o oprave. Ale, predpokladám, že to nebolo s tými istými parametrami a tak si myslím, že by to malo byť technické zhodnotenie. To sa, samozrejme, do 30.000,-- Sk za rok, zaúčtuje do prevádzkovej réžie. Odpisovalo by sa iba vtedy, keby presiahlo 30.000,-- Sk.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Nedá mi, aby som nenapísal svoj postreh. Samozrejme predchádzajúce odpovede sú správne. Ale... To si ale nekúpil do pôvodného PC uvedené komponenty, ale to si si len z pôvodnej zostavy nechal skrinku, HD a CD/DVD mechaniku. To máš nový PC. Príliš horlivý daňový úradník, by mohol teoreticky napadnúť opodstatnenosť výdavku vzhľadom na to, že pôvodné PC bolo zakúpené v r. 2004 a bolo vlastne "vymenené" všetko. Podľa sumy to vyzerá na dobrú hráčsku zostavu, alebo si grafik.
    Dakujem Vam za odpovede. Nejak som si to neuvedomil, ze je to po dvoch rokoch a danovnici by to mohli napadnut.

    Repasácia počítača

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.