Zavrieť

Porady

daňové priznanie FO typ A

Prosím vás má študent, ktorý pracoval na dohodu a bola mu zrazená daň zrážkou nárok odpočítať si nezdaniteľnú čiastku v plnej výške v daňovom priznaní?
A ako je to so starobným dôchodcom?
Díky
Usporiadat
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Nie, nemal zražkovu dan, urcite!!! Dakujem velmi pekne za rady, ste super!!
Páááááni, 14 000,- im necha dôchodca za dan, zgrloši jedny danovnicky. Ved to je zdieranie :-)
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

nikulik Pozri príspevok
Nie, nemal zražkovu dan, urcite!!! Dakujem velmi pekne za rady, ste super!!
Páááááni, 14 000,- im necha dôchodca za dan, zgrloši jedny danovnicky. Ved to je zdieranie :-)

To je realita. Niekto sa stará o zdravie dôchodcov a nechce aby už pracovali
0 0
Livia2 Livia2

Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

Prosím o radu,
dôchodca mal príjem zdanený preddavkovo cca 38 tis, príjem zdanený zrážkovovu daňou 24 tis. Spraví si DP, do ktorého uplatní len preddavkovo zdanené príjmy, čím sa mu vráti preddavková daň (príjem do 45408) a zrážkovú daň bude považovať za vysporiadanú, tú teda nezahrnie do DP?
Je to tak správne alebo nie?
Ďakujem
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Livia2 Pozri príspevok
Prosím o radu,
dôchodca mal príjem zdanený preddavkovo cca 38 tis, príjem zdanený zrážkovovu daňou 24 tis. Spraví si DP, do ktorého uplatní len preddavkovo zdanené príjmy, čím sa mu vráti preddavková daň (príjem do 45408) a zrážkovú daň bude považovať za vysporiadanú, tú teda nezahrnie do DP?
Je to tak správne alebo nie?
Ďakujem
Áno,tak ako je napísané.
0 0
lillian lillian

lillian je offline (nepripojený) lillian

kamarat,ktory pracoval od 1.1.06 do 30.6.07 v a.s.zarobil cca 110000sk,
vsak musi povat DP?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Ak nepožiadal zamestnávateľa o vykonanie roč.zúčt.dane tak podáva DP.
0 0
lillian lillian

lillian je offline (nepripojený) lillian

este jedna otazka k DB-typ A.Kamarat kt.pracoval od 1-1.-do 1.6.2006 si moze na DP odpocitat celych 90816sk alebo len polovicu 45408sk,ktore ma uvedene aj v potvrdeni o prijmoch FO???
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

môže si odpočítať celú nezdaniteľnú časť základu dane vo výške 90 816 SK.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

lillian Pozri príspevok
este jedna otazka k DB-typ A.Kamarat kt.pracoval od 1-1.-do 1.6.2006 si moze na DP odpocitat celych 90816sk alebo len polovicu 45408sk,ktore ma uvedene aj v potvrdeni o prijmoch FO???
môže si odpočítať celú sumu.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ja len zopakujem- keby sa náhodou ešte niekto pýtal - na nezdaniteľnú čiastku 90 816 má každý daňovník/okrem dôchodcov k 1.1. daného obdobia/ nárok bez ohľadu na odpracovanú dobu, t,j, aj keby za jeden jediný deň zarobil 100 000.
0 0
lillian lillian

lillian je offline (nepripojený) lillian

ano chapem,ale potom by mal preplatok 8000sk,keby som mu odratala len polovicu mal by nedoplatok 2sk. preddavky na dan mal 9900sk.naozaj mu ma vratit DU tych 8000sk.nejako sa mi to nezda.
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

lillian Pozri príspevok
ano chapem,ale potom by mal preplatok 8000sk,keby som mu odratala len polovicu mal by nedoplatok 2sk. preddavky na dan mal 9900sk.naozaj mu ma vratit DU tych 8000sk.nejako sa mi to nezda.
to je málo informácii na to, aby som vedela odpovedať. Ale určite má nárok na celú nezdaniteľnú časť.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

lillian Pozri príspevok
ano chapem,ale potom by mal preplatok 8000sk,keby som mu odratala len polovicu mal by nedoplatok 2sk. preddavky na dan mal 9900sk.naozaj mu ma vratit DU tych 8000sk.nejako sa mi to nezda.
Odrátavaš celú NČ, t.j. ak platil preddavky na daň 9 900 /neodrátavala sa mu NC, takže zdaňoval vyšší základ/ a mal platiť len 1 900, tak mu 8 000 vrátia.

P.s. môže Ťa pozvať na kávu
0 0
lillian lillian

lillian je offline (nepripojený) lillian

preco mu teda mzdarka pisala do potvrdenia o prijmoch NC len polovicu.uplne to teraz myli.ale dakujem za pomoc. vyzera to tak,ze bude bohatsi o 8000sk
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

lillian Pozri príspevok
preco mu teda mzdarka pisala do potvrdenia o prijmoch NC len polovicu.uplne to teraz myli.ale dakujem za pomoc. vyzera to tak,ze bude bohatsi o 8000sk
Išlo o polročné príjmy vtedy, ani ináč nemohla.. Daň sa však platí preddavkovo, teda NČ sa berie pri výpočte preddavkov do úvahy. Konečné celoročné zdanenie mu však teraz robíš Ty, vypočítaš skutočnú daň za celý rok, odpočítaš NČ za celý rok a pri dani k úhrade "len" zohľadníš zaplatené preddavky /to nebola daň ale preddavky na daňú a daň dorovnáš plusom alebo mínusom...
0 0
lillian lillian

lillian je offline (nepripojený) lillian

ok,dakujem velmi pekne
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pre lepší pochop, vidíš to imatematicky:

Príjem mu ostal ten istý len od základu dane mu odpočítaš o 45 400 SK menej čo predstavuje cca. 8627 SK k dobru.
0 0
gabriela7755 gabriela7755

gabriela7755 je offline (nepripojený) gabriela7755

áno, môže si podať DP
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať