Zavrieť

Porady

a zase paušálne výdavky

Ahojte, robím daňové priznanie jednému známemu, ktorý začal podnikať v roku 2006. Výhodejšie by bolo preňho uplatňovať si paušálne výdavky, ale už teraz vie že na budúci rok bude preukázať skutočné výdavky. Zostalo mu k 31.12. jedna neuhradené pohľadávka. Chcela by som sa vyhnúť podania dodatočného priznania za rok 2006 na budúci rok, môžem podľa Vám zahrnúť do základu dane už teraz tú jednu neuhradenú pohľadávku? Uvediem tú sumu rovno na r. 40? ďakujem za odpovede.
Usporiadat
SLIVOCKA SLIVOCKA

SLIVOCKA je offline (nepripojený) SLIVOCKA

betka Pozri príspevok
Kjudit tu nejde o sory. Ale o tom, že si zmiatol ostatných. Preto som sa tak blbo vypytovala, a robila som so seba ....... A poukazovala som neustále na odsek 9 a čítanie v zákone.a na to, že asi nerozumiem ....
Betka, kasli na to. Podstatne je, ze sme dospeli ku konecnej verzii. Dakujem. Jana
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

SLIVOCKA Pozri príspevok
Caute poradaci.

Prosim poradi mi niekto? Za rok 2006 mam prijmi zo zavislej cinnosti + prijmy podla § 8(prenajala som sukromne auto podnikatelovi) Mozem si uplatnit pausalne vydavky vo vyske 40%?

Dakujem velmi pekne.
Nie Slivočka. Paušálne výdavky si uplatniť nemôžete.
0 0
SLIVOCKA SLIVOCKA

SLIVOCKA je offline (nepripojený) SLIVOCKA

betka Pozri príspevok
Nie Slivočka. Paušálne výdavky si uplatniť nemôžete.
Dakujem. Akurat vyplnujem danove priznanie :-) Neuplatnujem pausalne vydavky ale odratam patnasobok zivotneho minima. Dufam, ze to bude O.K.
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

Ahojte ešte na margo paušalnych výdavkov:
OSZC má firmu kde si uplatňoval za rok 2005 percentuálne výdavky.V tom roku 2005 nemal žiadne pohľadávky ani záväzky a ani zásoby .V r.2006 sa ešte k tomu stal členom združenie všetko si delia na polovicu.A teraz mám dilemu ako to dať do daňového.Uvažujem o tom,že keď mal pohľadávky, zaväzky a zásoby=0 tak by som mohla dať všetko preukazatelným spôsobom nie percentuálne / má to takto výhodnejšie/ jedná sa mi hlavne o to aby nemusel podávať dodatočné DP, čo ak som to správne pochopila pri nulových zostatkoch ani nemusí.Opravte ma ak sa mýlim.
Vopred ďakujem za všetky odpoveďe pripomienky.

IVETA N
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Ja by som poprosila iba o odsúhlasenie. Mám FO, má výdavky 40% + zaplatené poistné. V roku 2006 zaplatila nedoplatok zdrav. poistovni za predchádzajúce roky, aj túto sumu zohľadňujem do daňových výdavkov - zaplatené poistné v roku 2006. Je to správne?
Ďakujem Katarína
0 0
Silvi Silvi

Silvi je offline (nepripojený) Silvi

Mám osobu, ktorá bola v roku 2006 živnostníkom a súbežne aj zamestnancom na TPP, zo živnosti v r.2006 nemala žiaden príjem, spravila si RZZP, v ktorom jej vyšiel nedoplatok cca 1.400,- Sk, kam v DP t. B zahrniem tento nedoplatok? Do r.2-výdavky?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Silvi Pozri príspevok
Mám osobu, ktorá bola v roku 2006 živnostníkom a súbežne aj zamestnancom na TPP, zo živnosti v r.2006 nemala žiaden príjem, spravila si RZZP, v ktorom jej vyšiel nedoplatok cca 1.400,- Sk, kam v DP t. B zahrniem tento nedoplatok? Do r.2-výdavky?
Nedoplatok z RZZP do r.2-výdavky.
0 0
Silvi Silvi

Silvi je offline (nepripojený) Silvi

Aj som to tam tak dala, ale teraz jej vychádza zo živnosti strata v sume toho nedoplatku. Je možné o túto stratu znížiť základ dane zo závislej činnosti?
0 0
Silvi Silvi

Silvi je offline (nepripojený) Silvi

Prosíííím, nikto mi neodpovie?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Nie stratu z podnikania nemožeš použiť na zníženie zákl.dane zo závislej činnosti.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Silvi Pozri príspevok
Aj som to tam tak dala, ale teraz jej vychádza zo živnosti strata v sume toho nedoplatku. Je možné o túto stratu znížiť základ dane zo závislej činnosti?
Základ dane zo závislej činnosti nemožno znížiť o stratu z podnikania.
0 0
Silvi Silvi

Silvi je offline (nepripojený) Silvi

Ďakujem za odpovede.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať