Zavrieť

Porady

skončenie PP

Dobrý deň, chcem si len utvrdiť:

Zamestnanec podal žiadosť o skončenie prac pomeru ku dňu 31.1.2005 dohodou. Odrazu si to rozmyslel a nechce odísť. My však s ním už "nerátame". Môžem akceptovať tú jeho žiadosť a ukončiť pracovný pomer aj tak?
Usporiadat
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Pokiaľ máš písomnú dohodu o ukončení pracovného pomeru obidvoch zmluvných strán, pracovný pomer môžeš ukončiť. Ak si to zamestnanec časom rozmyslel, chce ďalej pracovať a Ty nesúhlasíš, tak zamestnanec nemôže zostať v prac.pomere.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Zjednodušene-ak je prijatá výpoveď,zmeniť sa dá len so súhlasom obidvoch strán.
0 0
monika-s monika-s

monika-s je offline (nepripojený) monika-s

Ďakujem pekne za odpovede. Ešte teda pre istotu:

Zamestnanec dal výpoveď, súhlas obidvoch strán na jej zrušenie nie je, takže pracovný pomer končí.

Prepáčte, ale mám dnes akýsi stres tak si všetko potrebujem utvrdiť.
0 0
Ervin Ervin

Ervin je offline (nepripojený) Ervin

Nie je to také jednoduché. Treba rozlišovať výpoveď a dohodu. Zamestnanec podľa všetkého neuplatnil výpoveď, ale len návrh na skončenie pracovného pomeru dohodou, ktorý neskôr odvolal. Jadrom problému je otázka viazanosti zamestnanca týmto svojím návrhom... Rozhodne by som to nepodceňoval.....
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Tak ešte raz od začiatku. Jedná sa o žiadosť o dohodu, to je z otázky jasné. A s tou žiadosťou zamestnávateľ už raz súhlasil. Však? Čiže už raz povedal aj zamestnanec aj zamestnávateľ že súhlasia s ukončením prac. pomeru dohodou k 31.1.2005. V prípade, že to tak je, môžeš pracovný pomer ukončiť. Ja som to aspoň tak z Tvojej otázky pochopila.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
nemám z tejto témy dobrý pocit ... vyjadrím sa prečo ... zamestnávateľ MONIKA dostal žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou, v ktorej bol uvedený navrhovaný dátum skončenia PP 31.1.2005. Keďže mi z textu nie je jasné, či MONIKA prevzala a prevzatie tejto žiadosti podpísala a zároveň nie je známe, či MONIKA so zamestnancom uzatvorila písomnú dohodu o skončení pracovného pomeru, mám taký dojem, že pracovný pomer bude trvať aj po 31.1.2005. Ja mám taký názor na základe obsahu § 60 Zákonníka práce.
Pekný deň
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Vladi, mám na tému podobný názor ako Ty. Ale ak napísala že doručil, tak vychádzam z toho, že prevzala. A keď žiadosť prevzala a hľadala nového zamestnanca, tak predpokladám, že s tou žiadosťou aj súhlasila. Ak sa to všetko dialo písomnou formou, tak by to tak bolo dobre, ale ak sa to celé náhodou udialo tak, že niekto niekde ústne povedal, že chce k poslednému skončiť a nič viac, tak potom samozrejme nemôže platiť to, o čom tu celú dobu píšeme, napriek tomu, že by bol na danú pozíciu pripravený nový zamstnanec.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
monika, vyňadri sa, nech vieme, kde je pravda
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja som tiež toho názoru ako vladan, pretože pracovník najprv podá žiadosť o rozviazanie PP dohodou. A keď sa obe strany dohodnú, tak sa potom urobí PÍSOMNÁ dohoda o zrušení PP. A v prípade, že si to pracovník rozmyslel a ty ako zamestnávateľ už s nim nepočítaš, tak potom má pracovník smolu. Keď zamestnávateľ len podpíše "žiadosť o rozv.PP dohodou", to je len potvrdenie, že ju prevzal. Následne sa musí urobiť písomná dohoda, že fakt PP končí dohodou oboch strán k 31.1.05. Ale Ervin to vie aj tak najlepšie.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
vladan
monika, vyňadri sa, nech vieme, kde je pravda
Vladi, môj muž by sa tvojmu ... vyňadri sa .... potešil
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ale monika-s už sa nevyňadrí, bo tu už nie je. / dneska som sa ešte tak dobre nezasmiala .../
0 0
monika-s monika-s

monika-s je offline (nepripojený) monika-s

Takže, celá vec sa má tak:

Dňa 14.01.2005 som prevzala žiadosť o rozviazanie pracovného pomeru dohodou ku dňu 31.1.2005.

Dňa 17.01.2005 som napísala vyjadrenie, že súhlasíme - ako zamestnávateľ - so skončením prac pomeru ku dňu 31.1.2005.ä

Toto vyjadrenie mi zamestnanec podpísal.

Tak je to v poho, nie? Už som z toho jeleň
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Áno, ak je postup taký, ako si napísala, tak je to OK, pracovný pomer môžeš ukončiť a prijať nového zamestnanca. Dohoda bola písomná a je tam súhlasné stanovisko obidvoch strán.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Luba2
Áno, ak je postup taký, ako si napísala, tak je to OK, pracovný pomer môžeš ukončiť a prijať nového zamestnanca. Dohoda bola písomná a je tam súhlasné stanovisko obidvoch strán.
yes, yes OK ..... vyňadrila som sa ... ale len písomne, bo v skutočnosti nemám "čo" vyňadriť. - nanarástlo bohvie čo .......iste sa aj vladan vyňadrí ....
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Luba2
Áno, ak je postup taký, ako si napísala, tak je to OK, pracovný pomer môžeš ukončiť a prijať nového zamestnanca. Dohoda bola písomná a je tam súhlasné stanovisko obidvoch strán.
súhlasím s Luba2, ale chýba mi tam predsa niečo ... "jedno vyhotovenie dohody o skončení pracovného pomeru vydá zamestnávateľ zamestnancovi" ... alebo to je už len kozmetická chybička?
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Vladi, ale zákon nestanovuje, že dohoda musí byť na jednom papieri, v tomto prípade išlo o dva papiere, jedným zamestnanec požiadal, druhým sa mu odpovedalo, čo aj svojim podpisom potvrdil. Podmienky pre dohodu sú teda podľa môjho názoru splnené.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ja viem, že možno bazírujem na slovíčkach, ale podľa mňa je žiadosť o rozviazanie PP stále žiadosťou Ak by sa dalo jedno vyhotovenie práve toho vyjadrenia zamestnávateľa zamestnancovi, tak vtedy by som mala dušu na pokoji ... ale možno som náročná
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Súhlasím s vladan. Treba 2 papiere, pretože ak by sa náhodou prihlasoval na úrad práce, tak čo tam preukáže ako ukončenie PP - podpísanú žiadosť ? Musí byť oficiálny papier DOHODA o ukončení PP podľa paragrafu 60 min. dvojmo. Jedna kopia ostáva zamestnávateľovi a druhú má zamestnanec a to je jeho doklad, že ukončil PP dohodou.
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

monika-s
Takže, celá vec sa má tak:

Dňa 14.01.2005 som prevzala žiadosť o rozviazanie pracovného pomeru dohodou ku dňu 31.1.2005.

Dňa 17.01.2005 som napísala vyjadrenie, že súhlasíme - ako zamestnávateľ - so skončením prac pomeru ku dňu 31.1.2005.ä

Toto vyjadrenie mi zamestnanec podpísal.

Tak je to v poho, nie? Už som z toho jeleň
Jess, možno je už táto téma dlhá, ale Monika už dva krát napísala, že zamestnanec jej dal žiadosť, ktorú mu ona ako zamestnávateľ podpísala, že prevzala a potom ona ako zamestnávateľ dala zamestnancovi druhý papier, teda oznámila mu, že s tou jeho žiadosťou súhlasia. Takže dohoda spĺňa všetky náležitosti, každý z nich majú po dva papiere a ak pôjde zamestnanec na úrad práce, tak tam predloží svoju žiadosť a zároveň odpoveď zamestnávateľa, čiže predloží dohodu o skončení pp podľa § 60 ZP nie na jednom papieri, ale na dvoch.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Tak som to asi nepochopila ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať