Zavrieť

Porady

Účtovanie miezd v Alfe

Dobrý deň, mám jednu otázočku, pretože čím bližšie je k podaniu DP, tým som popletenejšia... Pri účtovaní v PD (Alfa) sa do stĺpca "mzdy" zadávajú všetky mzdové náklady (tak ako ich importovalo z Olymp...čisté mzdy, odvody do ZP a SP, dan)? Tak som to robila doteraz, s tým, že v analytike som si to rozčlenila. Tu kdesi na Porade som čítala, že sa to delí - platby do SP a ZP idú do "platby do fondov" a len čistá mzda-prevody na os.účty zamestnancov (+dan?) do "mzdy"? Vo výkaze o príjmoch a výdavkoch sa mi podľa môjho zadávania zobrazili v r.07 všetky mzdové výdavky a v r.08 len odvody za SZČO. Mne to pripadá logické... Ako to robíte vy? Vopred ďakujem za rýchle odpovede...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katka22 je offline (nepripojený) Katka22

    teraz hlavne mama :-) Katka22
    Ahoj
    Odvody aj daň ktoré si platí zamestnanec je kód v Alfe - mzdy
    Odvody ktoré plati zamestnávateľ za zamestnanca je kód v ALfe - odvody do fondov
    Olymp ti ponúka tlač. zostavu : Podklady pre mesačný výkaz poistného -podrobné . Skús si to pozrieť a podľa toho si to skontroluj, Dúfam že som pomohla :-)

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    lukuc Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám jednu otázočku, pretože čím bližšie je k podaniu DP, tým som popletenejšia... Pri účtovaní v PD (Alfa) sa do stĺpca "mzdy" zadávajú všetky mzdové náklady (tak ako ich importovalo z Olymp...čisté mzdy, odvody do ZP a SP, dan)? Tak som to robila doteraz, s tým, že v analytike som si to rozčlenila. Tu kdesi na Porade som čítala, že sa to delí - platby do SP a ZP idú do "platby do fondov" a len čistá mzda-prevody na os.účty zamestnancov (+dan?) do "mzdy"? Vo výkaze o príjmoch a výdavkoch sa mi podľa môjho zadávania zobrazili v r.07 všetky mzdové výdavky a v r.08 len odvody za SZČO. Mne to pripadá logické... Ako to robíte vy? Vopred ďakujem za rýchle odpovede...
    Robím to takto:
    -Čisté mzdy - stľpec PD mzdy
    -Daň zo mzdy - mzdy
    -Odvod do ZP a SP člením:
    čo bolo stiahnuté zamestnancovi , účtujem mzdy
    čo odviedol zamestnávateľ, účtujem odvody

    Tým pádom mám v stľ. mzdy vlastne hrubú mzdu zamestnanca.

    Katka22 je offline (nepripojený) Katka22

    teraz hlavne mama :-) Katka22
    Ešte doplňam
    Čistá mzda - kód -mzdy
    Vo výkaze o príjmoch a výd. budeš mať :
    Riadok 08 : platby za odvody, ktoré plati zamestnávateľ za zamestnancov a odvody ktoré si plati SZČO
    Riadok 07 : Čisté mzdy zamestnancov + odvody, daň, ktoré si plati zamestnanec = Hrubá mzda zamestnanca

    Účtovanie miezd v Alfe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.