Zavrieť

Porady

Platba kartou na konci roka

Vie mi niekto povedať, kde patrí výdavok ked klient zaplatí kartou v obchode 31.12.2004, ale platba bude až v januárovom výpise bežného účtu. Síce na výpise z BU bude platba 31.12.2004 zúčtované 2.1.2005.
Patrí tento výdavok do roka 2004?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Podľa mňa sú to peniaze na ceste, ale keďže nie sú ešte na účte tak, ich mám akože v pokladni. pokial nebude výpis z BU a to bude až v ďalšom roku.

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    koalko
    Vie mi niekto povedať, kde patrí výdavok ked klient zaplatí kartou v obchode 31.12.2004, ale platba bude až v januárovom výpise bežného účtu. Síce na výpise z BU bude platba 31.12.2004 zúčtované 2.1.2005.
    Patrí tento výdavok do roka 2004?
    ja mám podobné -výpis z tatrabanky
    /JU/ účtovala som to až 2.1.2005-lebo vtedy banka zrealizovala platbu a mne ponížila stav na účte odpísaním penažných prostriedkov

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Ja by som to spravila tak, že ak máme platbu 31.12.2004, mám doklad z ERP, tak cez ID to zaúčtujem do roku 2004 + Dph a eviduje pohľadávku na 335. No a dátumom, kedy to stiahnu z účtu sa mi to vyrovná - t.j. v roku 2005. To som povedala v PU.

    andrea1 je offline (nepripojený) andrea1

    andrea1
    Myslím si, že tento výdavok patrí do roku 2005 nakoľko bankový výpis budete účtovať až v 1/05

    misolga je offline (nepripojený) misolga

    misolga
    31.12.2006 urobila zamestnankyňa dennú a mesačnú uzávierku RP, potom prišiel do predajne zákazník a platil kartou,ďalšiu uzávierku už zamestn.neurobila. Takže na bank.výpise je príjem 31.12.2006 ale v registračke je platba kartou zaúčtovaná až v 1/2007. V jú som to dala na priebežné položky-je to správne?

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    Ahojte, po prečítaní predchádzajúcich príspevkov nemám stále jasno v účtovaní úhrad kartou na konci roka. Platba sa realizovala 29.12.2008. Odpis z účtu bol až v januári. Kedže sa účtuje cez priebežné položky, tak som zatiaľ zaúčtovala:
    na základe dokladu z terminálu:
    1. výdaj PP
    2. nepeňažná operácia v členení

    Po obdržaní výpisu zaúčtjem ďalšie dve operácie (výdaj z banky a príjem PP) ale neviem aký bude dátum na výpise. V minulosti sa mi stalo, že na novembrovom výpise bola úhrada z 30.10. Čo ak bude teraz na januárom výpise dátum 29.12.2008? Mám to zaúčtovať ešte do roku 2008?
    Ak bude januárový, dám do januára 2009.

    Prosím poraďte mi, mám v tom dosť nejasno.

    Ďakujem

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Lucinka23 Pozri príspevok
    Ahojte, po prečítaní predchádzajúcich príspevkov nemám stále jasno v účtovaní úhrad kartou na konci roka. Platba sa realizovala 29.12.2008. Odpis z účtu bol až v januári. Kedže sa účtuje cez priebežné položky, tak som zatiaľ zaúčtovala:
    na základe dokladu z terminálu:
    1. výdaj PP
    2. nepeňažná operácia v členení

    Po obdržaní výpisu zaúčtjem ďalšie dve operácie (výdaj z banky a príjem PP) ale neviem aký bude dátum na výpise. V minulosti sa mi stalo, že na novembrovom výpise bola úhrada z 30.10. Čo ak bude teraz na januárom výpise dátum 29.12.2008? Mám to zaúčtovať ešte do roku 2008?
    Ak bude januárový, dám do januára 2009.

    Prosím poraďte mi, mám v tom dosť nejasno.

    Ďakujem
    Lucka, zúčtuješ dňom zúčtovania bankou napr. 2.2.2009. Na výpise bývajú dva dátumy - dátum zúčtovania a dátum úhrady - takže ty berieš ten prvý.

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    Erika ale to že v decembri zaúčtujem tú faktúru do nákladov je v poriadku? Myslím si, že by nemala prechádzať do nového roka ako záväzok alebo hej? Už som celá z toho domotaná!

    Ďakujem.

    Discodiva je offline (nepripojený) Discodiva

    Discodiva
    a ked mám doklad za nákup 30.12.2011 platený kartou, tak ho musím predsa dat ako výdavok v roku 2011, no na bankovom účte sa to prejavilo až 2. januára 2012. Ako to zaučtovat v penažnom denníku v JU?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Discodiva Pozri príspevok
    a ked mám doklad za nákup 30.12.2011 platený kartou, tak ho musím predsa dat ako výdavok v roku 2011, no na bankovom účte sa to prejavilo až 2. januára 2012. Ako to zaučtovat v penažnom denníku v JU?
    ako účtuješ platbu kartou ?

    http://www.kros.sk/35443

    Discodiva je offline (nepripojený) Discodiva

    Discodiva
    kedže som začiatočnik, stále mám v tej platbe chaos... bol kupovaný tovar, platba bola vykonaná 30.12. avšak na výpise z učtu to bolo až 2.1. teda další rok? do ktorého roku teda tu platbu zahrniem. mám to učtovať cez priebežné položky v JU?
    a ako presńe? vie mi niekto poradit?
    Naposledy upravil Discodiva : 28.03.12 at 16:50

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.