Zavrieť

Porady

Pípanie počítača

Som baba z veľkomesta
Mám dlhodobejší problém s počítačom. Pri hrách alebo pri ich "odložení" na lištu mi počítač neustále pípa. Bol už 2x v oprave, pretože bol ešte v záruke, žiadnu chybu mi tam nenašli. Teraz je už po záruke, ale to pípanie je neustále. Vie mi niekto poradiť, čím to môže byť spôsobené?
Usporiadat
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

marco2233 Pozri príspevok
najbeznejsia vec pri pipani.. ak mas graficku kartu v slote skus ju zatlacit ... stava sa ze PC ide OK ale zrazu zacne pipat.. zatlacis grafiku a ide OK .. su to predsa len kontakty...
druha najbeynejsia ved su Ramky.. pomaha ze ich vyberies a pregumujes kontakty...pregumovat kontakty mozes aj na grafike a skus ci sa ti nerozbehne..
Čo znamená "pregumovať" kontakty?
0 0
marco2233 marco2233

marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

Richardd v tvojom pripade to v ydroji nebude .. ak je vadnu zdroj PC nepipa... skus to co som pisal vyssie ramky a grafiku... ak chces najst zdroj problemu vypni vsetko z maticnej dosky hdd cdrom .. vsetko nepotrebne... spusti len cisto MB+RAM+VGA... ak ti to pojde zacni postupne pripajat..
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Blankake
Čo znamená "pregumovať" kontakty?
"pregumovanie" je starý elektrikársky trik na očistenie styčných plôch kontaktov (plochých), kedy sa veľmi tvrdou gumou prejde po kontaktoch a očistia sa takto kontakty. Dnes sa dá na to použiť aj komerčný prípravok na čistenie kontaktov (Kontox, WD40 a pod.).
Jednoducho vytiahneš zo slotu (miesto, kde máš komponent zasunutý) danú súčiastku a pregumuješ gumou, ofúkneš a zasunieš. V prípade použitia prípravkov použiješ na to vatovú tyčinku, na ktorú si strekneš trochu kvapaliny, prejdeš po kontaktoch, necháš trochu pôsobiť a zasunieš späť do slotu. Týmto sa zlepší styk jednotlivých kontaktov a zmenšia sa prechodové odpory. Prípravky majú výhodu v tom, že ešte chránia pred koróziou a vodou (vlhkosťou) dlhodobo.
Naposledy upravil misoft : 22.08.09 at 20:09 Dôvod: doplnenie
0 0
pípanie :( pípanie :(

pípanie :( je offline (nepripojený) pípanie :(

mohol by mi niekto pomoct!!??:pipa mi pocitac ide to z bedne nie z reproduktorov pipa mi iba ked hram hru az ked sa sam nevipne
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Napr.ak sa procesor prehreje nad teplotu nastavenú v biose ,tak PC pípa.Pozri sa do biosu aká teplota je tam nastavená a pozri sa aj na teplotu procesora vo windows ,keď začne pípať.
0 0
pípanie :( pípanie :(

pípanie :( je offline (nepripojený) pípanie :(

Niesom velmi počítačový technik a neviem ako si mám pozriet teplotu v biose aj v windowse??
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Vo Windowse napr. s PCWizardom.
0 0
pípanie :( pípanie :(

pípanie :( je offline (nepripojený) pípanie :(

A v biose??
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

0 0
pípanie :( pípanie :(

pípanie :( je offline (nepripojený) pípanie :(

Nastavená je na 75 stupňov
0 0
pípanie :( pípanie :(

pípanie :( je offline (nepripojený) pípanie :(

A ten PCWizard si mám stiahnuť?
0 0
pípanie :( pípanie :(

pípanie :( je offline (nepripojený) pípanie :(

tak pomoze mi niekto???:
0 0
Juraj Tlach Juraj Tlach

Juraj Tlach je offline (nepripojený) Juraj Tlach

človek
Zrejme to pc nezvláda. Pri uložení do lišty potrebuje viac pamäte...napíš parametre pc. Nájdeš to aj v tom wizarde, skontroluj si aj teplotu. Pípanie môžeš aj vypnúť v biose, alebo nastaviť inú hodnotu, aby pípať alebo lepšie upozorňovať začalo pri inej teplote napr. procesora. Pcwizard: ftp://ftp.cpuid.com/pc-wizard/pc-wiz....961-setup.exe
0 0
marek.sarvas marek.sarvas

marek.sarvas je offline (nepripojený) marek.sarvas

Niektoré stolíky na PC sú vyslovene zabijak počítačov, bukas je relatívne dobrý izolant a konštrukcia stolíka je taká debilná že teplý vzduch nemá kadiaľ unikať. Mne taký stolík doslova zničil DVD mechaniku, upiekla sa za pol dňa chúďa. Keď už PC pod stolom tak na závesnej konzole.
0 0
pípanie :( pípanie :(

pípanie :( je offline (nepripojený) pípanie :(

hej este to pípa...
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

pípanie :( Pozri príspevok
hej este to pípa...
nemáš tam vyliahnuté kura?
sorry
0 0
pípanie :( pípanie :(

pípanie :( je offline (nepripojený) pípanie :(

tmpino 51 stupňov
tmpin1 64.5 stupňov
THERMALZONE 68 stupňov
pevný disk 48 stupňov
0 0
marek.sarvas marek.sarvas

marek.sarvas je offline (nepripojený) marek.sarvas

A teraz pár ľudí naseriem

U mňa na štandardnom kancel stroji:

CPU : 35 stupňov
MB : 34 stupňov

Linux ľudia........ Účtovníctvo cez virtualbox a to je jediné na čo okná potrebujeme.

Ospravedlňujem sa ľudom čo nerozumejú príspevku, ale asi by bolo zbytočné rúcať im svet.
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

cize viacnasobne to bolo reklamovane pre rovnaku pricinu a nevratili peniaze?

bez toho, aby sme poculi aky to je zvuk a videli kedy presne sa to deje, sa len velmi tazko da hadat pricina. Ak si niekto nevie sam spravit ani zakladnu diagnostiku, tak najlepsim riesenim by bol servis alebo novy pocitac.
0 0
pípanie :( pípanie :(

pípanie :( je offline (nepripojený) pípanie :(

díki za radu....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať