Zavrieť

Porady

Poistná udalosť auto

Dobrý deň,
stala sa mi dopravná nehoda, podľa vyjadrenia poisťovne bola likvidovaná ako totálna škoda. Po odpočítaní zvyškov vozidla, /ohodnotené poisťovňou na 70,000,00 Sk - vrak/ bolo vyplatené poistné plnenie. Vrak sa podarilo predať za 10.000,00 Sk. Prípad vyšetrovala Polícia, poškodenou som ja. Je možné podľa nejakého zákona žiadať od toho kto spôsobil škodu, prípadne z jeho zákonného poistenia rozdiel ohodnoteného a predaného vraku?
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

220870 Pozri príspevok
Si vyprosujem aby ste kooperativu radili medzi poisťovne.To nieje poisťovna ale ********!
Kvoli tomuto príspevku som sa musel prihlásiť, konečne niekto kto sa vyzna v poisťovníctve...
Ale vieš, ludia ( česť výnimkám) sú pahltný a lakomý a radšej zaplatia už podozrivo nízku poistku a potom samozrejme v prípade PU, nedostanú adekvátne osškodnenie a vyplakávajú všade ako im nechcú vyplatiť škodu
Naposledy upravil Chobot : 14.04.08 at 07:20
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

220870 Pozri príspevok
Si vyprosujem aby ste kooperativu radili medzi poisťovne.To nieje poisťovna ale ********!
V tejto "poisťovni" by som si nedal poistiť ani topánky- radšej dám o pár korún viac u " modrých" a mám istotu, že prípadna PU, bude zlikvidovaná ako má byť...
Naposledy upravil Chobot : 14.04.08 at 07:20
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Každá poisťovňa je podnikateľský subjekt. V každej poisťovni pracujú ľudia a ľudia riešia problémy. Každý problém rieši nejaký človek, a pravdpodobne na každý problém existuje niekoľko riešení. Vyššie spomínaná poisťovňa bola niekoľkokrát vyhodnotená ako najlepšia poisťovňa roka.
Každý máme v nejakej poisťovni niečo poistené, a veľa z nás má s rôznymi poisťovňami dobré, menej dobré alebo zlé skúsenosti.
A myslím, že toto fórum je o radení a nie o nadávaní.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Zuziana Pozri príspevok
Každá poisťovňa je podnikateľský subjekt. V každej poisťovni pracujú ľudia a ľudia riešia problémy. Každý problém rieši nejaký človek, a pravdpodobne na každý problém existuje niekoľko riešení. Vyššie spomínaná poisťovňa bola niekoľkokrát vyhodnotená ako najlepšia poisťovňa roka.
Každý máme v nejakej poisťovni niečo poistené, a veľa z nás má s rôznymi poisťovňami dobré, menej dobré alebo zlé skúsenosti.
A myslím, že toto fórum je o radení a nie o nadávaní.
Zuzička, ale ja predsa na nikoho nenadávam, ja kritizujem a to je rozdiel a vieš, po 13 rokoch vo fachu tomu troška rozumiem a mám na to právo a vlastne ludia, ktorí s tým majú do činenia mi určite dajú za pravdu
Len toľko...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Tweety Pozri príspevok
Vulgárne slová sem nepatria.
Tweety, súhlasím s tebou, že vulgarne slova sem nepatria, veď ja som sa tiež nedávno stal obeťou jednej nevyrovnanej osoby, ale teraz si musím troška ho zastať- vieš, ťažko sa dá niekedy niečo vyjadriť slušne...Takže ospravedlň ho- on to myslí v dobrom
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Stanko, ale ja som ani na tvoj príspevok nemyslela. Pred časom
mi tiež z jednej poisťovne bola zlikvidovaná PU po roku! a z inej proptne. Takže preto hovorím, že všetko je o ľuďoch.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Zuziana Pozri príspevok
Stanko, ale ja som ani na tvoj príspevok nemyslela. Pred časom
mi tiež z jednej poisťovne bola zlikvidovaná PU po roku! a z inej proptne. Takže preto hovorím, že všetko je o ľuďoch.
Zuzka, vieš ano, vačšinou je to o ľuďoch ale niekedy aj keď by človek chcel tak nemože pomocť, niekedy keď je príkaz "zhora"( a to nemyslím pána boha,chichi)- škrtiť, škrtiť, škrtiť , tak žiadny likvidátro s tým nič nenarobí.
Vieš keď ti niekto povie napr., že ti spraví havarijnu pois. na Fabiu za 5000skk komplet- tak to je totálna hlúposť( samozrejme ak máš bonus, to je iná vec)- pretože minimálna sadzba aby poisťovňa mohla plniť poctivo a plus si vytvoriť nejaký ten zisk je okolo 8000skk...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Zuziana Pozri príspevok
Stanko, ale ja som ani na tvoj príspevok nemyslela. Pred časom
mi tiež z jednej poisťovne bola zlikvidovaná PU po roku! a z inej proptne. Takže preto hovorím, že všetko je o ľuďoch.
A ešte niečo Zuzka toto som prednedavnom napísal-

http://www.porada.sk/t66929-slak-ma-...adu-skody.html


A stále si za tým stojím, aj keď som bol za ten článok skririzovaný...
0 0
JN0 JN0

JN0 je offline (nepripojený) JN0

Ahoj vedel by si mi pomoct/poradit - moja priatelka mala nehodu - podrobnosti mozem mailom...? vopred vdaka za ochotu.
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

akú radu potrebuješ?
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

Ako je to s DPH u poistnej udalosti? Viem že poisťovne pri náhrade škody odpočítavajú DPH a spoluúčasť, ale šéf chce asi počuť inú odpoveď či argumenty.
Faktúra za opravu auta bola 50.316,- s DPH, čiže bez DPH 42.282,-
Poisťovňa vracia 40.168,- teda po odpočítaní DPH a spoluúčasti (2.115).
Mohli by ste napísať či poisťovňa nevypláca DPH aj v prípade ak ide o neplatcu DPH, resp. nepodnikateľa?
Za akékoľvek reakcie vopred ďakujem
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

Z%C3%A1pis nehody.jpg  
0 0
maruška123 maruška123

maruška123 je offline (nepripojený) maruška123

z akej poistovne toje? lebo ja som v jednej robila je mi to známe hlásenie PU
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

poisťovňa nie je plátca DPH. Ak predložíš účet na poisťovňu ako bežný občan resp. neplátca, predložíš ORIGINÁL účtu, ktorý je preplatený s DPH, lebo ako bežný občan si musela uhradiť účet za opravu s DPH - nemáš možnosť odpočtu DPH. Ak predloží účet plátca DPH, urobí si odpočet DPH na vstupe, lebo to tak robí s každým daňovým dokladom. Na poisťovňu sa predkladá iba KÓPIA účtu, a poisťovňa logicky neuhradí DPH, lebo vie, že príslušný plátca DPH si urobí mesačnú bilanciu DPH.
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

preboha Pozri príspevok
poisťovňa nie je plátca DPH. Ak predložíš účet na poisťovňu ako bežný občan resp. neplátca, predložíš ORIGINÁL účtu, ktorý je preplatený s DPH, lebo ako bežný občan si musela uhradiť účet za opravu s DPH - nemáš možnosť odpočtu DPH. Ak predloží účet plátca DPH, urobí si odpočet DPH na vstupe, lebo to tak robí s každým daňovým dokladom. Na poisťovňu sa predkladá iba KÓPIA účtu, a poisťovňa logicky neuhradí DPH, lebo vie, že príslušný plátca DPH si urobí mesačnú bilanciu DPH.
škoda že nejde oceniť!!!! Veľké vďaka za radu!! Cením si to!!!
0 0
slonicka6090 slonicka6090

slonicka6090 je offline (nepripojený) slonicka6090

cauky vsetci veci znalí, som už "mierne" nahnevaná z toho, že sa mi nikde nedarí zistiť postup konania likvidátora poistnej udalosti.v mojom prípade ten "milý" človiečik vykonával obhliadku havarovaného vozidla, ktoré bolo v servise a na základe jeho údajov servis vykonal opravu auta a aj ju vyúčtoval.čo sa stalo?len taká maličkosť, že poisťovňa uzavrela vec ako totálku a samozrejme hodnota vozidla bola nižšia ako oprava v servise a tak mám na krku cca 50.000,-Sk ktoré musím zaplatiť v sevise.problém je,že ten likvidátor ma dopredu neupozornil na to, že sa auto bude riešiť ako totálka,či je podľa mojich informácií jeho povinnosť a ani to neuviedol do správy o obhliadke a doobhliadkach.chcem ten rozdiel vymáhať od poisťovne.ako mu dokázať, že neurobil čo mal?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať