Zavrieť

Porady

mandátna zmluva versus živnosť

Pekný den.Mám novo založenú firmu-reality-sprostredkovanie obchodu.Je možné spolupracovať s pracovníkmi na základe mandátne zmluvy s tým,že by nemusel mať tento pracovník na zkl.mandat.zmluvy živnosť.?Ďakujem za info
Naposledy upravil stenly3 : 08.05.07 at 08:55 Dôvod: nejasne napísaná otázka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    stenly3 Pozri príspevok
    Pekný den.Mám novo založenú firmu-reality-sprostredkovanie obchodu.Je možné spolupracovať s pracovníkmi na základe mandátne zmluvy s tým,že by nemusel mať tento pracovník na zkl.mandat.zmluvy živnosť.?Ďakujem za info
    Mandátne zmluva sa musí vzťahovať na činnosť, ktorá nevykazuje znaky závislej činnosti. Ak ide o jednorázové obstaranie obchodnej záležitosti, nie je nutné živnostenské oprávnenie. Ak ide o činnosť opakovanú, živnostenské oprávnenie je nevyhnutné, v opačnom prípade je možné takúto činnosť považovať za neoprávnené podnikanie. Obdobný zmluvný vzťah je príkazná zmluva.

    joe.black je offline (nepripojený) joe.black

    joe.black
    zivnost musis mat
    stenly3 Pozri príspevok
    Pekný den.Mám novo založenú firmu-reality-sprostredkovanie obchodu.Je možné spolupracovať s pracovníkmi na základe mandátne zmluvy s tým,že by nemusel mať tento pracovník na zkl.mandat.zmluvy živnosť.?Ďakujem za info

    mandátna zmluva versus živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.