Zavrieť

Porady

Danove zvyhodnenie

Dobrx den

Chcem sa Vas opytat, ze ci je nejake danove zvyhodnenie pre zacinajuce zivnostnika, ktory bol pred zalozenim zivnosti 4 mesiace nezamestany (aby ziskal prispevok). Pripadne ak by bol nezamestnany aj dlhsie napr.6 mesiacov.
Lebo nieco taketo tusim bolo pre cca 5 rokmi, alebo sa mylim?

Dakujem za odpovede...jozef
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  betka je offline (nepripojený) betka

  betka
  § 52

  (2) Oslobodenie, úľavy a iné zvýhodnenia uplatnené podľa doterajších predpisov sa uplatnia až do uplynutia lehoty, do ktorej sa na ne oslobodenie, úľavy alebo iné zvýhodnenie vzťahuje. Podmienky ustanovené na uplatnenie oslobodenia od dane alebo zníženia dane podľa § 4 ods. 1 písm. m), § 5 ods. 7, § 13 ods. 3 až 7 aúľavy na paušálnej dani podľa § 16 ods. 1 a2 zákona č. 366/1999 Z. z. o daniach z príjmov v znení neskorších predpisov, uplatnených do 31. decembra 2003 sa použijú aj po nadobudnutí účinnosti tohto zákona. Nárok na úľavu na paušálnej dani podľa zákona č. 366/1999 Z. z. o daniach z príjmov v znení neskorších predpisov zaniká dňom účinnosti tohto zákona.

  (3) Daňovníci, ktorí vznikli v lehotách podľa § 35 a35a zákona č. 366/1999 Z. z. o daniach z príjmov v znení neskorších predpisov, môžu uplatniť nárok na úľavy a ich čerpanie podľa doterajších predpisov za podmienok ustanovených v § 52b, pričom nepreukazujú splnenie podmienok uvedených v § 35 ods. 1 písm. b) zákona č. 366/1999 Z. z. o daniach z príjmov v znení neskorších predpisov o dodržaní podielu splateného vkladu zo zdrojov v zahraničí počas celej doby čerpania daňového úveru najmenej vo výške 75 % a v § 35a ods. 1 písm. b) zákona č. 366/1999 Z. z. o daniach z príjmov v znení neskorších predpisov vo výške 60 %. Ustanovenia osobitného predpisu147) nie sú dotknuté.

  (4) Úľavy na dani pre príjemcov investičných stimulov podľa § 35b a 35c zákona č. 366/1999 Z. z. o daniach z príjmov v znení neskorších predpisov sa aj po 1. januári 2004 použijú na daňovníkov, ktorým bolo vydané rozhodnutie o poskytnutí investičných stimulov obsahujúce úľavu na dani najneskôr do 31. decembra 2006 2007. Nárok na čerpanie úľavy týmto daňovníkom zostáva zachovaný do jej vyčerpania podľa ustanovených podmienok v rozhodnutí o poskytnutí investičných stimulov, toto rozhodnutie nie je možné vydať opakovane

  scrs je offline (nepripojený) scrs

  scrs
  Dakujem za odpoved, ale je tam tolko paragrafov, ze mne ako zacinajucemu zivnostnikovi sa ide hlava zatocit.

  Nedalo sa by to formulovat, troska jednoduchcsie?

  Dakujem)

  veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

  veronikasad
  Ako začínajúci živnostník nemáš nárok na žiadne daňové zvýhodnenie. Môžeš si uplatniť nezdaniteľnú čiastku na daňovníka - pre rok 2007 95 616 sk, ak je manželka bez príjmu, napr. na rodičovskej dovolenke, rovnakú čiastku aj na ňu a ak máš deti a vykážeš zisk, na každé dieťa 540,- sk mesačne ako daňový bonus.
  Pre začínajúcich živnostníkov, evidovaných na Úrade práce, poskytuje dotácie úrad práce SVaR. Ak si nezamestnaný, o konkrétnych podmienkach získania dotácie na daný projekt sa informuj tam.

  ---------
  Veronika

  Johanka je offline (nepripojený) Johanka

  Johanka
  scrs Pozri príspevok
  Dobrx den

  Chcem sa Vas opytat, ze ci je nejake danove zvyhodnenie pre zacinajuce zivnostnika, ktory bol pred zalozenim zivnosti 4 mesiace nezamestany (aby ziskal prispevok). Pripadne ak by bol nezamestnany aj dlhsie napr.6 mesiacov.
  Lebo nieco taketo tusim bolo pre cca 5 rokmi, alebo sa mylim?

  Dakujem za odpovede...jozef
  Trocha nešťastne si nazval tému, preto Betka citovala zo Zákona o dani z príjmov. Skôr si myslím, že sa pýtaš na nejakú podporu začínajúceho podnikateľa zo strany štátu.
  Skús pozrieť tu http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...tID=39&aid=670,
  ale najlepšie je zájsť na príslušný úrad práce a spýtať sa tam, pretože v poskytovaní dotácií sú v jednotlivých regiónoch rozdiely.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.