Zavrieť

Porady

Danovy bonus

Zamestnankyna pobera danovy bonus. Manzel pracuje v Ceskej republike a potrebuje potvrdenie, ze si neuplatnuje ulavu na dani na deti. Mam chapat, ze danovy bonus je ulava na dani na deti? Alebo si manzel moze v Cechach odpocitat deti aj ked manzelka pobera danovy bonus? Prosim pekne, pomozte mi, Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Olinka, od 1.1.2004 je u nás náhradou za úľavu na dani na deti práve daňový bonus. Česká republika a SR mali tieto úľavy podobné, ale u nás sa to "premenovalo", preto si myslím, že manžel pracujúci v ČR nemá nárok na úľavu na dani na deti.

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Súhlasím s Vladan. Ak potrebuje potvrdenie tak by som ho urobila s tým, že by som citovala § nášho zákona.

    ajka je offline (nepripojený) ajka

    ajka
    Prosím vie mi niekto rýchlo poradiť?
    Može si dohodárka uplatňovať bonus na dieťa? Podpísala Daňové vyhlásenie

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ajka
    Prosím vie mi niekto rýchlo poradiť?
    Može si dohodárka uplatňovať bonus na dieťa? Podpísala Daňové vyhlásenie
    ak jej odmena dosiahne výšku polovičky minimálnej mzdy, tak môže

    alderonka je offline (nepripojený) alderonka

    alderonka
    Prosím Vás poraďte mi, či sú ešte nejaké nielen daňové úľavy pre rodiča s ťažko postihnutým dieťaťom. Prišiel za mnou zamestnanec, že mu na sociálke poradili, aby si u zamestnávateľa uplatnil úľavu. Ale ja o žiadnej neviem. To bolo predsa pred rokom 2004. Viete o tom niečo viac?

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    Okrem daňového bonusu si môže jeden z rodičov na toto dieťa ešte uplatniť úľavu na starobnom poistení - zníženie sadzby 0,5 % na každé dieťa, je to jedno či je postihnuté alebo nie.
    Toto ale bude platiť len do konca roka 2005. Od 1.1. 2006 sa to zruší.

    alderonka je offline (nepripojený) alderonka

    alderonka
    o starobnom viem, zamestnanec ma však presviedčal, že sú nejaké daňové výhody a pod. Za žiadnu cenu si nedal vyvrátiť, že to už nefunguje. Má vraj overené zdroje na sociálke ...

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Áno, takáto možnosť existovala do konca roku 2003, za platnosti zákona 366/1999 Z.z. a bola ustanovená v § 12 Zníženie základu dane, kde existovala odpočítateľná položka na vyživované dieťa, ktorá sa v prípade ťažko zdravotne postihnutého dieťaťa zvyšovala na dvonásobok. S účinosťou zákona 595/2003 od 1.1.2004 bola však táto odpočítateľná položka nahradená daňovým bonusom §33, §36, ktorý ťažko zdravotne postihnuté deti nijako nezvýhodňuje.

    No, a ak by mi zamestnanec neveril, že takáto možnosť už neexistuje, odporučila by som mu aby sa obrátil s dotazom priamo na DÚ, resp. aby požiadal svoje overené zdroje na sociálke o poskytnutie informácie, podľa ktorých § daňového zákona mu vzniká takáto daňová výhoda

    mamina123 je offline (nepripojený) mamina123

    mamina123
    Čo sa potom uvádza v tlačive na daňovom priznaní v kolonke odpočítateľná položka na deti? Daňový bonus sa odpočítáva už z vyrúbenej dani?

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    mamina123
    Čo sa potom uvádza v tlačive na daňovom priznaní v kolonke odpočítateľná položka na deti? Daňový bonus sa odpočítáva už z vyrúbenej dani?
    Neviem ktorú kolonku máš na mysli, odpočitateľná položka na deti už nie je. Daňový bonus sa odpočítava priamo z výšky dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.