Zavrieť

Porady

Predaj cigariet - na maloobchod

Zdravim všetkých!

Chcel by som vedieť, či mi na predaj cigariet, (ktoré kúpim od distribútora, napr. kapadab) stačíi mať v ŽL: Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod v rozsahu voľných živností/, alebo treba ešte niečo ohľadom tabaku...?

Vopred ďakujem!

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pri predaji cigariet v maloobchode nie je nutná žiadna registrácia.Tá platí len pri predaji liehu.
    Doporučujem však v ERP každý druh cigariet označiť presným názvom, kontrolori DU a SOI za to hrozia pokutami.

    --------
    Veronika

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    veronikasad Pozri príspevok
    Pri predaji cigariet v maloobchode nie je nutná žiadna registrácia.Tá platí len pri predaji liehu.
    Doporučujem však v ERP každý druh cigariet označiť presným názvom, kontrolori DU a SOI za to hrozia pokutami.

    --------
    Veronika
    Veronika to si ma prekvapila, my nemáme označené cigarety názvom, máme len cigarety, ešte ani jedna kontrola nemala námietky a to sme ich už mali dosť.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dan Pozri príspevok
    Veronika to si ma prekvapila, my nemáme označené cigarety názvom, máme len cigarety, ešte ani jedna kontrola nemala námietky a to sme ich už mali dosť.
    Robím účto vo viacerých stánkoch a kontrolori predavačky na to upozornili so zápisom do inšpekčnej knihy s tým, že keď tento nedostatok zistia opakovane, bude pokuta. Odvolávajú sa na zákon o ochrane spotrebiteľa.
    Možno si mal šťastie na kontrolorov.

    ---------
    Veronika

    olinka6226 je offline (nepripojený) olinka6226

    olinka6226
    my sme mali trafiku a museli sme nahlasovat na statnu veterinarnu spravu predaj tabaku - je to take tlacivko, vola sa presne OZNAMENIE VYROBY POTRAVIN, TABAKOVYCH VYROBKOV A CINNOSTI SUVISIACICH S ICH UVEDENIM DO OBEHU. Mali sme aj kontrolu a nadavali nam, ze nie sme u nich prihlaseni a pan bol velmi prekvapeny ked som mu vytiahla kopiu tohto dokladu podpisanu jeho kolegynou s datumom nasho otvorenia.

    MichalGa je offline (nepripojený) MichalGa

    MichalGa
    Dobrý den,

    posledný príspevok je už trochu starší, tak dúfam že by mi aj teraz vedel niekto poradiť.

    Mám záujem predávať dovážané cigarety zo zahraničia, samozrejme tak ako pri všetkom na slovensku isto aj tu bude množstvo problémov a žiadostí a povinností, vedel by mi niekto poradiť aspon niektoré veci ktoré budem musiet splnit ?

    Napríklad ako to je s kolkovaním krabičiek, aký úrad mi bude komplikovat cestu a podobne ..

    Za akékolvek rady som vopred vdačný

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    MichalGa Pozri príspevok
    Dobrý den,

    posledný príspevok je už trochu starší, tak dúfam že by mi aj teraz vedel niekto poradiť.

    Mám záujem predávať dovážané cigarety zo zahraničia, samozrejme tak ako pri všetkom na slovensku isto aj tu bude množstvo problémov a žiadostí a povinností, vedel by mi niekto poradiť aspon niektoré veci ktoré budem musiet splnit ?

    Napríklad ako to je s kolkovaním krabičiek, aký úrad mi bude komplikovat cestu a podobne ..

    Za akékolvek rady som vopred vdačný
    Daj to do Porady "Ostatné dane a clá"

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    olinka6226 Pozri príspevok
    my sme mali trafiku a museli sme nahlasovat na statnu veterinarnu spravu predaj tabaku - je to take tlacivko, vola sa presne OZNAMENIE VYROBY POTRAVIN, TABAKOVYCH VYROBKOV A CINNOSTI SUVISIACICH S ICH UVEDENIM DO OBEHU. Mali sme aj kontrolu a nadavali nam, ze nie sme u nich prihlaseni a pan bol velmi prekvapeny ked som mu vytiahla kopiu tohto dokladu podpisanu jeho kolegynou s datumom nasho otvorenia.
    Je to síce starý príspevok, ale to nahlasovanie na veterinárnu správu je fakt? Treba predaj cigariet v kaviarňach nahlásiť?
    Prvý krát to počujem. Dúfam, že nevymysleli žiadne hlásenia a evidencie o predaji cigariet, ako je to u alkoholu, v súvislosti s množstvom zmien v zákonoch od nového roku ???..či ???....

    bama17 je offline (nepripojený) bama17

    bama17
    dobrý večer, tiež by ma zaujímalo, či je skutočne v platnosti to oznámenie na veterinu, ako spomínala niekedy dávno olinka6226, ak chcem len predávať cigarety
    ďakujem

    Predaj cigariet - na maloobchod

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.