Zavrieť

Porady

Hlásenie choroby z povolania

Dostali sme na firmu "Hlásenie choroby z povolania", ktorú priznali jednej našej dlhoročnej zamestnankyni. Chcem sa spýtať aký je následný postup po doručení hlásenia? čo všetko a kam treba poslať a urobiť? Viem len, že je potrebné do troch dní poslať na sociálnu poisťovňu Oznámenie poistnej udalosti. A ďalej čo? Dokedy preradiť zamestnanca? Na akú prácu? Ešte som sa s tým nestretla.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karol.za je offline (nepripojený) karol.za

    karol.za
    ahoj ela222

    moc ťa nepoteším hlásenie o chorobe z povolania musíš nahlásiť aj na inšpektoráte práce / §17 zákona č.124/2006 Z.z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci /,je lepšie keď sa to inšpektorát práce dozvie od zamestnávateľa ako od niekoho iného / sú uvedený v príslušnom znení daného §/

    preradenie zamestnanca na inú prácu § 55 zákonníka práce

    s pozdravom karol

    Ela222 je offline (nepripojený) Ela222

    Ela222
    Ahoj karol.za,
    akou formou to mám inšpektorátu práce oznámiť? Je na to nejaké tlačivo? Alebo čo vlastne im tam mám oznámiť? Vôbec netuším, čo a ako im oznámiť. Ak je nejaké tlačivo, nemohol by si ho sem prilepiť? Ďakujem

    karol.za je offline (nepripojený) karol.za

    karol.za
    [QUOTE=Ela222;462990
    akou formou to mám inšpektorátu práce oznámiť? Je na to nejaké tlačivo? Alebo čo vlastne im tam mám oznámiť? Vôbec netuším, čo a ako im oznámiť. [/QUOTE]

    inšpektorát práce viac zaujíma správa o prijatých a vykonaných opatreniach
    /§17 ods.7 zákona o bozp/,napísať oznámenie že vašej zamestnankyni bola priznaná choroba z povolania,dokladovať to kopiou dokladu ktorý vám bolo oznámené priznanie choroby z povolania,potom by mal technik bozp /ten sa trochu v tom vyzná/ samozrejme v spolupráci s vedením firmy vypracovať nejaký ,,elaborát,, ,aké opatrenia boli prijaté a vykonané,to znamená čo zamestnávateľ urobil v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci,aby buď znížil ,alebo odstránil riziko vzniku choroby z povolania u zamestnancov, ktorí vykonávajú prácu ako táto ich kolegyňa,ktorej bola priznaná choroba z povolania
    s pozdravom karol

    Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

    Kolenčík
    Ak to ešte nemáš, musíš postupovať v zmysle vyhlášky č. 504/2006 Z.z. a tam sú v prílohe aj hlásenia.

    Hlásenie choroby z povolania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.