Zavrieť

Porady

Medvedík obyčajný

Hurá! A mám o zábavu postarané. Vonku to večer tak medzi 20:30 a 21:00 je ako jeden cvrlikavý koncert. Dnes sa mi podarilo jednu beštiu (medvedíka) chytiť. Foto priložené.
Potrebné pomôcky: pes - kokršpaniel, rýľ, baterka a šialený výraz v tvári.
Zajtra idem na to opäť.
Usporiadat
rycovsky rycovsky

rycovsky je offline (nepripojený) rycovsky

zdravim, ja chcem len spýtať či by ste mi nejakych neposlali ked ich mate tak vela, som vašnivý rybar a je to super navnada na sumcov, vopred dakujem
0 0
99dusan 99dusan

99dusan je offline (nepripojený) 99dusan

Náš pes ich fakt rád vyhľadáva a požuje. Aj dnes ráno pred odchodom do práce ma prekvapil a našiel v tráve jedného. A chňap.
0 0
endura endura

endura je offline (nepripojený) endura

Medvediky v terariu sa nepodari chovat, lebo maju extremne agresivnu povahu, navzajom sa do par tyzdnov pozeru + je problem aj prisunom potravy. Inak my sme ich kedysi mali na zahrade vela a kynozili sme ich vylievanim obycajnej (nie jarovej) vody do ich dier, mali sme prichystane motyky a ryle a ked nejaky krepan z diery vykukol, motykou sme vykopli co najvacsi kus zeme okolo diery a tak sme ho chytili ziveho - tiez som rybar. Treba byt opatrny lebo niektore jedince boli velke 12cm a je to tak agresivny chrobak, ze je schopny silno pohryzt do prsta aj viackrat za sebou.
0 0
baniz baniz

baniz je offline (nepripojený) baniz

Samička kladie až 350 vajíčok
Naposledy upravil baniz : 06.02.08 at 18:12
0 0
99dusan 99dusan

99dusan je offline (nepripojený) 99dusan

Medvedíky sú v záhrade opäť v akcii. Dnes som dostal 4 ks.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

99dusan Pozri príspevok
Medvedíky sú v záhrade opäť v akcii. Dnes som dostal 4 ks.
Bože aj ja ich mám! čo s nimi?
0 0
ucholator ucholator

ucholator je offline (nepripojený) ucholator

Mozno sa to bude zdat niekomu pracne,ale ked vam vyzeru sklenik alebo foliovnik,ste ochotny urobit cokolvek.Ja pouzivam na tuto haved sirne knoty.Nastryham ich zhruba na 1cm pasiky zapalim a vopcham do diery.Dieru zapcham mokrou handrou aby plyn siel tam ,kam potrebujeme.
0 0
diry diry

diry je offline (nepripojený) diry

Ja som namáčal kúsky chleba (0.5 x 0.5 cm) do roztoku proti mravcom inej pliagy, pridal medu a dával na jar do dier. Asi im to chutilo, lebo potom sme už ich nikdy v priebehu roka nevideli.
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
Aj ja som medvedik ale nezabíjajte ma
0 0
TatianaVargova TatianaVargova

TatianaVargova je offline (nepripojený) TatianaVargova

zahradkar amater
A pozna niekto aj nejaku rychlejsiu formu odstranenia tychto bestii?riadim sa totiz heslom:Cim drastickejsie,tym ucinnejsie!naco panbozko take veci stvoril...?!?
0 0
TatianaVargova TatianaVargova

TatianaVargova je offline (nepripojený) TatianaVargova

zahradkar amater
Nie co s nimi...ale co proti nim a na nich?!
0 0
Mahena Mahena

Mahena je offline (nepripojený) Mahena

Ak vieš kde majú svoje chodby nalej do nich krhlu vody do ktorej zamiešaš o,5dcl umývacieho prostriedku Jar , potom už len sleduj jak rýchlo polezú von a rýchlo zabíjaj . Mama ich vytápa celé leto. Jar rastlinám neublíži.. Máme ich tiež hojne ale robíme čo môžeme. Nechápem prečo sa tak rozmnožili .Pomaly už nič nemôžeme sadiť. Čo nevyhryzú medvedíky, zožerú slimáky.
0 0
jojo77 jojo77

jojo77 je offline (nepripojený) jojo77

fajn
0 0
Adamlap Adamlap

Adamlap je offline (nepripojený) Adamlap

--Dakujte Panu Bohu, ze vas takejto pliagy usetril --

Kamaráta Dušana som pýtal,čo bude sadiť v zahradkárskej osade.Odpoved - čo medvedíci dovolia.
Ked som si ich s hnojom doviezol - pochopil som!!!Ale až po 3 rokoch.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Týmto chcem osloviť všetkých tých, ktorí tohto medvedíka v záhrade majú. Možno sa budete čudovať, ale o toho chrobáka mám záujem, dokonca ich od vás kúpim. Na cene sa môžeme dohodnúť.

Že na čo mi bude? Tento chrobák je vraj dobrá návnada na ryby. Tak to chcem vyskúšať, ale naši ho už v záhrade nemajú (mama má už 2. rok v záhrade sliepky, tie zlikvidovali nielen medvedíkov, ale aj všetkú zeleleň).

Takže ak niekto máte ešte týchto škodcov a dokážete ich nakopať takých 20-30 kusov, dajte mi vedieť. Dohodneme sa - zbavíte sa ich a ešte si aj zarobíte na kávu. Najlepšie v okolí BA, ale dá sa to poslať aj poštou.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Chobot Pozri príspevok
Týmto chcem osloviť všetkých tých, ktorí tohto medvedíka v záhrade majú. Možno sa budete čudovať, ale o toho chrobáka mám záujem, dokonca ich od vás kúpim. Na cene sa môžeme dohodnúť.

Že na čo mi bude? Tento chrobák je vraj dobrá návnada na ryby. Tak to chcem vyskúšať, ale naši ho už v záhrade nemajú (mama má už 2. rok v záhrade sliepky, tie zlikvidovali nielen medvedíkov, ale aj všetkú zeleleň).

Takže ak niekto máte ešte týchto škodcov a dokážete ich nakopať takých 20-30 kusov, dajte mi vedieť. Dohodneme sa - zbavíte sa ich a ešte si aj zarobíte na kávu. Najlepšie v okolí BA, ale dá sa to poslať aj poštou.
Chobot to myslis vazne? Este napis navod ako ich nakopat.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tina1 Pozri príspevok
Chobot to myslis vazne? Este napis navod ako ich nakopat.
Kým ich mali v záhrade moji rodičia, tak to nebol problém. Vedľa hnoja stačilo zakopnúť rýľom do hĺbky 1-2 zákopu a boli tam. Teraz som kopal a kopal, a žiadneho som nenašiel. Sliepky ich vykynožili. Vtedy som to neskúšal dať ich ako návnadu, ale teraz mi to poradil jeden rybár.

Ak ich máš, tak ich ľahko nájdeš. Robia si v zemi také cestičky o priemere až 1 cm. Ak si dáš tú námahu a nakopeš ich, kúpim ich od teba trebárs za 50,- SK / 20 kusov. Dopravu hradím . Myslím to vážne, nie je to 1.apríl.

Ak by sa osvedčili, tak aj v budúcnosti.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Chobot Pozri príspevok
Kým ich mali v záhrade moji rodičia, tak to nebol problém. Vedľa hnoja stačilo zakopnúť rýľom do hĺbky 1-2 zákopu a boli tam. Teraz som kopal a kopal, a žiadneho som nenašiel. Sliepky ich vykynožili. Vtedy som to neskúšal dať ich ako návnadu, ale teraz mi to poradil jeden rybár.

Ak ich máš, tak ich ľahko nájdeš. Robia si v zemi také cestičky o priemere až 1 cm. Ak si dáš tú námahu a nakopeš ich, kúpim ich od teba trebárs za 50,- SK / 20 kusov. Dopravu hradím . Myslím to vážne, nie je to 1.apríl.

Ak by sa osvedčili, tak aj v budúcnosti.
tie cesticka som nasla, ale medvedikov nie, ale ver mi prave som pila kavu a zabehla mi.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tina1 Pozri príspevok
tie cesticka som nasla, ale medvedikov nie, ale ver mi prave som pila kavu a zabehla mi.
Neboj, do kávy nechodia....
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Chobot Pozri príspevok
Neboj, do kávy nechodia....
uf, ale som si vydychla
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať