Zavrieť

Porady

Medvedík obyčajný

Hurá! A mám o zábavu postarané. Vonku to večer tak medzi 20:30 a 21:00 je ako jeden cvrlikavý koncert. Dnes sa mi podarilo jednu beštiu (medvedíka) chytiť. Foto priložené.
Potrebné pomôcky: pes - kokršpaniel, rýľ, baterka a šialený výraz v tvári.
Zajtra idem na to opäť.
Usporiadat
vladofido vladofido

vladofido je offline (nepripojený) vladofido

je to umorna praca vystopovat ho.Dnes som pri obhliadke sadenic papriky videl ako sa rastlinka čudne pohibuje a to bolo uplne bezvetrie.ked som zobral motiku a vratl sa k paprike už smrad zmizol preč a rastlinka na kmieniku tesne pod povrchom zeme ohrizená.Zajtra skusim jaroví kúpel.
0 0
ioanes ioanes

ioanes je offline (nepripojený) ioanes

V tomto roku sa mi v záhrade v mimoriadnom množstve vyskytuje šťúr. Papriky som dosádzala 3 x a rajčiny - to ani nechcem spomínať. Mrkva nevzišla, ani na druhý krát, len riedko. Som z toho nešťastná, neviem, ako sa ich zbaviť - toho množstva šťúrov. Prosím poraďte. Kúpila som otravu na slimáky, nepomohlo, dala som pasce z petfliaš, tiež nepomohlo. Neviem už nič vymyslieť.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
skús dať do vyhlľadávača medvedík obyčajný, alebo pozri dolu - podobné témy. máš tam plno príspevkov.
0 0
vvva vvva

vvva je offline (nepripojený) vvva

výborný výsledok - ale pred výsadbou - ARVALIN-LR - pozri príspevok od vva vyššie. Naozaj pomohol , síce celkom nezmizli ale je ich menej asi o 80%. Na budúci rok postup zopakujem.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

ioanes Pozri príspevok
V tomto roku sa mi v záhrade v mimoriadnom množstve vyskytuje šťúr. Papriky som dosádzala 3 x a rajčiny - to ani nechcem spomínať. Mrkva nevzišla, ani na druhý krát, len riedko. Som z toho nešťastná, neviem, ako sa ich zbaviť - toho množstva šťúrov. Prosím poraďte. Kúpila som otravu na slimáky, nepomohlo, dala som pasce z petfliaš, tiež nepomohlo. Neviem už nič vymyslieť.
odkiaľ si? ak nemáš ďaleko do Maďarska kúp ARVALIN
0 0
nelanela nelanela

nelanela je offline (nepripojený) nelanela

možno to niekomu pomoze. Medvedík obyčajný má ešte názov Krtonôžka obyčajná. A viac info je tu: http://zaujimavosti.net/priroda/skod...a-gryllotalpa/

ale aj keď poznáte svojho nepriatela, nepodarí sa vám ho mozno vobec znicit. mne sa to nedarí napriek stovke radám. Viem ale, že ho rybári chytajú ako návnadu na velké ryby.
0 0
vini13 vini13

vini13 je offline (nepripojený) vini13

Zdravím všetkých. Každoročne neúspešne bojujem s krtonôžkou- medvedíkom na záhrade, hlavne v čase výsadby priesad. Vlani ma už tak vytočili, že som si povedal, že tento rok na nich budem pripravený. V lete som sa dozvedel, že v Maďarsku sa predávajú granule proti tejto potvore, mal by sa volať Galation. Bohužiaľ po maďarsky neviem a na internete som nič neobjavil, nemáte poraďáci vedomosti kde by sa dal zohnať tento prípravok, alebo ako Vy bojujete s týmto nepriateľom záhrad ? Mne sa sa zatiaľ osvedčilo len sadenie priesad do tenkých plastových kvetináčov na ktorých odrežem dno tie dám do zeme s priesadou. Ďakujem za rady.
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
minuly rok mi zohnal kamarat z madarska pripravok Galition 5g a bol fakt ucinny. stacilo po dazdi, ....
gal.jpg  
0 0
vini13 vini13

vini13 je offline (nepripojený) vini13

Ďakujem, to je presne to čo potrebujem, tá pani mi hovorila Galation a to som teda zbytočne hľadal, takto s obrázkom v ruke sa už nestratím. Medvede tešte sa !!!
1 0
vini13 vini13

vini13 je offline (nepripojený) vini13

Pre všetkých čo majú problémy s medvedíkmi.
Po dlhšom zisťovaní prípravku proti medvedíkom som zistil, že prípravok Galation /Maďarsko/ sa už tri roky nevýrabal, ale dostal som sa k veľmi dobrému prostriedku- Force 1,5 G- syngenta. 500g granulátu stojí 2000 forintov a je na plochu 150m/2. Vyskúšal som a osvedčil sa všetkým bojovníkom s "medveďmi" vrele odporúčam- zatiaľ mi nepadla ani jedna priesada /100ks/.
0 0
vladofido vladofido

vladofido je offline (nepripojený) vladofido

Po skúsenostiach s tou pliagou viem že odhryzne rastlinku tesne pod povrchom zeminy.Tento rok som vyrobil z PET fliaš obaly v tvare tunela(odrezal som hrdlo aj dno flaše) zasunul som ich hlbšie okolo priesady až ku koreňom a nechať trčať nad zem asi 3 cm aby neprešiel ani vrchom.Proste mu prerušiť cestu k priesade.Teraz budem čakať na výsledky.Najnovšie sú na trhu aj ultrazvukové plašiče WWW.electronic-odpudzovače.sk Sú to však drahšie prístroje,ale ak bude treba siahnem aj po takej pomôcke.Prajem všetkým úspešný lov.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať