Zavrieť

Porady

reklamacia displeja na mobile

Ahojte, chcela by som sa Vas spytat, ci sa niekomu z Vas stalo alebo ci poznate niekoho kto ma mobil Nokia 2610 a ma problem ako my - vonku za slnecneho dna NIC na nom nevidiet.

Teraz sme ich reklamovali - nech tuto vadu v ramci zaruky odstrania - podla nas je to vada pre ktoru telefon nemozno riadne uzivat.

Problem je v tom, ze vacsinou taketo reklamacie vybavuju negativne a hneva ma z principu, ked som sa zaviazala na nejaky pausal na 2 roky a mam telefon, ktory sa de facto neda pouzivat - takze pouzivam aj tak stary.

Najskor sme navrhli, nech nam vymenia telefony za iny typ alebo nech zrusime dolozku 2 rocnej viazanosti.. vymenili sme si par listov, uviedla som im par § ale nakoniec nam dali taku ponuku, ze to bolo absolutne nevyhodne (vysoky pausal plus iny typ mobilu podla vyberu a viazanost na 2 roky bez moznosti predcasneho ukoncenia).

takze sme sa rozhodli, ze ideme telefony reklamovat ako vadne.. lenze to mame 30 dni.. potom ak to "opravia" (co teda nie je mozne - bola som v autorizovanej predajni nokia a technik mi povedal, ze nic nevidiet pretoze je to cierny displej ktory sa este aj odraza - lenze pisomne by mi to nepotvrdil)..

mne vadi tento pristup velkych spolocnosti a napadlo mi, ked sa da viac nespokojnych ludi dokopy, mohli by sme dosiahnut viac - najma do buducna vacsi respekt pre zakaznikov

ak mate tento typ mobilu a mate aj rovnaky problem mali by sme sa spojit. Pretoze vada veci je aj nedostatok takej vlastnosti vyrobku, ktoru spotrebitel ocakava... a ja si myslim, ze ocakavanie, ze budem moct prijimat a odosielat sms alebo hovory a pod.. cez den nie je nic nadstandardne...

dakujem za vase postrehy a nazory
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    janka.janka Pozri príspevok
    Ahojte, chcela by som sa Vas spytat, ci sa niekomu z Vas stalo alebo ci poznate niekoho kto ma mobil Nokia 2610 a ma problem ako my - vonku za slnecneho dna NIC na nom nevidiet.

    Teraz sme ich reklamovali - nech tuto vadu v ramci zaruky odstrania - podla nas je to vada pre ktoru telefon nemozno riadne uzivat.

    Problem je v tom, ze vacsinou taketo reklamacie vybavuju negativne a hneva ma z principu, ked som sa zaviazala na nejaky pausal na 2 roky a mam telefon, ktory sa de facto neda pouzivat - takze pouzivam aj tak stary.

    Najskor sme navrhli, nech nam vymenia telefony za iny typ alebo nech zrusime dolozku 2 rocnej viazanosti.. vymenili sme si par listov, uviedla som im par § ale nakoniec nam dali taku ponuku, ze to bolo absolutne nevyhodne (vysoky pausal plus iny typ mobilu podla vyberu a viazanost na 2 roky bez moznosti predcasneho ukoncenia).

    takze sme sa rozhodli, ze ideme telefony reklamovat ako vadne.. lenze to mame 30 dni.. potom ak to "opravia" (co teda nie je mozne - bola som v autorizovanej predajni nokia a technik mi povedal, ze nic nevidiet pretoze je to cierny displej ktory sa este aj odraza - lenze pisomne by mi to nepotvrdil)..

    mne vadi tento pristup velkych spolocnosti a napadlo mi, ked sa da viac nespokojnych ludi dokopy, mohli by sme dosiahnut viac - najma do buducna vacsi respekt pre zakaznikov

    ak mate tento typ mobilu a mate aj rovnaky problem mali by sme sa spojit. Pretoze vada veci je aj nedostatok takej vlastnosti vyrobku, ktoru spotrebitel ocakava... a ja si myslim, ze ocakavanie, ze budem moct prijimat a odosielat sms alebo hovory a pod.. cez den nie je nic nadstandardne...

    dakujem za vase postrehy a nazory
    Rovnaký typ telefónu sme kúpili aj svokrovi a zatiaľ sa nesťažoval, že by vonku nevidel na display.

    Treba si zistiť (porovnaním s iným telefónom rovnakého typu), či je to len na tom jednom výrobku slabší dispay alebo či je to dané technickou špecifikiou výrobku. Ak je to len na tvojom mobile, tak treba žiadať opravu.

    Ak jednoducho ten model je technicky tak daný, tak neviem na čo sa sťažuješ. Skúšala si si nastaviť jas displeja?

    Inak máloktorý podobný výrobok má zreteľne viditeľný display počas slnečného dňa. Ja mám PDA a niekedy ani priame slnko nemusí svietiť a slabo vidím display. Jednoducho to beriem tak, že nie všetko a všade je technicky dokonalé. Ak by výrobca urobil na tom mobile niekoľkonásobne jasnejší display, výdrž batérie by sa možno znížila o polovicu. A určite by som z toho nevinil mobilného operátora, ktorý mobily nevyrába. A pokiaľ ten mobil nemá technickú závadu, nemá ti ho prečo meniť alebo uznať reklamáciu.

    Sťažovala by si sa v kníhkupectve, že za šera nevieš prečítať knihu, ktorú si si u nich vo výpredaji kúpila?

    janka.janka je offline (nepripojený) janka.janka

    janka.janka
    mozno je to len v tzch nasich mobiloch, snad to teda daju do poriadku.


    len pre vysvetlenie - mam iny typ mobila ako aj moj priatel a nemame problem s viditelnostou cez den (nemusi ist o silne slnko, staci ze nie je pod mrakom)

    pre mna je podstatne ze pokial by som o tomto vedela vopred, ze tu existuje iste obmedzenie pri pouzivani - vybrala by som si iny typ

    je to pre mna urcujuca vlastnost a telefon som si nekupila vo "vypredaji" a nebol lacnejsi z dovodu ze cez den sa vonku neda pouzivat..

    som presvedcena ze moja nespokojnost je opravnena

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Ja mám s Nokiou podobný problém. Roky som mala siemens a tam som videla dobre aj na malilinky vyklapací display. Teraz som si zobrala prvý krát nokiu a problém je na svete.

    janka.janka je offline (nepripojený) janka.janka

    janka.janka
    emily Pozri príspevok
    Ja mám s Nokiou podobný problém. Roky som mala siemens a tam som videla dobre aj na malilinky vyklapací display. Teraz som si zobrala prvý krát nokiu a problém je na svete.

    no, ja uz neviem, povedala som si, ze sa do toho dam nakoniec, ved to uz je aky problem pre jednu spolocnost vymenit mobil ktory bol ledva pouzivany za iny.. v US by mi to vymenili ihned a boli by radi ze sa nezverejni ze poskytuju nekvalitne mobily.. a to je prave preto, ze zakaznici tam maju prava nielen "na papieri".. samozrejme, tam je to extrem, ale u nas zas mame opacny.. a chcela by som aby sa to zmenilo..

    reklamacia displeja na mobile

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.