Zavrieť

Porady

registracia danovnika

zdravicko , je tu niekto kto vyplnal prihlasku k registraci danovnika ? resp. potrebujem pre novu firmu srocku zaregistrovat DIC a IC DPH platca DPH.... co ktomu treba? mam nejake tlacivo prihlaska k registraci danovnika pre PO a neviem ci sa tym jednym tlacivom da registrovat aj ICDPH aj DIC ? poradte aj ako to vyplnit neni niekde vzor ?

dakujem moc
Usporiadat
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Pre DPH je potrebné zvlášť vyplniť tlačivo "žiadosť o registráciu pre DPH"
vzor a návod je napr. www.drsr.sk
0 0
mynickname mynickname

mynickname je offline (nepripojený) mynickname

vidim tam len prihlasku k registraci danovnika PO a FO ale k DPH ?nic
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pôvodný link neišiel otvoriť ...
Hľadaj na www.drsr.sk - daňové tlačivá/daňové priznania, hlásenia a ostatné tlačivá/daň z pridanej hodnoty/vzor žiadosti o registráciu ....
0 0
mynickname mynickname

mynickname je offline (nepripojený) mynickname

no naprihlaske k registraci danovnika je ze druh danovej cinnosti a tam je DPH, SD, DzPPO, CD a pod... tak tam sa to asi da vybrat nie ? a este k tej prihlaske treba aj napr vypis z ORSR alebo nieco ci cisto pridem na danove riaditelstvo a podam len prihlasku ?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Na registrácii PO je síce možnosť dať krížik pri DPH, ale nestačí to. Na registráciu za platiteľa DPH je osobitné tlačivo ...
K žiadosti o registráciu sa prikladá aj kópia výpisu z OR.
K žiadosti o registráciu DPH pýtajú aj kópiu zmluvy o bežnom účte (aspoň v PN ).
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mynickname Pozri príspevok
no naprihlaske k registraci danovnika je ze druh danovej cinnosti a tam je DPH, SD, DzPPO, CD a pod... tak tam sa to asi da vybrat nie ? a este k tej prihlaske treba aj napr vypis z ORSR alebo nieco ci cisto pridem na danove riaditelstvo a podam len prihlasku ?
Na registráciu DPH je samostatne tlačivo, najdeš ho medzi tlačivami DPH - žiadosť o registráciu.
Ak bude mať zamestnancov, zaškrtni aj daň zo závislej činnosti, pri používaní motorových vozidiel - daň z motorových vozidiel. Ak budeš využívať auto na podnikanie, treba vyplniť samostatné Priznanie k dani z motorových vozidiel.

--------
Veronika
0 0
mynickname mynickname

mynickname je offline (nepripojený) mynickname

aha no len este keby mi niekto povie kde je to tlacivo na registraciu DPH su tam len same danove priznania
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mynickname Pozri príspevok
aha no len este keby mi niekto povie kde je to tlacivo na registraciu DPH su tam len same danove priznania
Medzi tlačivami daň z pridanej hodnoty
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Johanka Pozri príspevok
Pôvodný link neišiel otvoriť ...
Hľadaj na www.drsr.sk - daňové tlačivá/daňové priznania, hlásenia a ostatné tlačivá/daň z pridanej hodnoty/vzor žiadosti o registráciu ....
Však som Ti tu napísala cestičku .
0 0
mynickname mynickname

mynickname je offline (nepripojený) mynickname

no uz som to nasiel )
0 0
mynickname mynickname

mynickname je offline (nepripojený) mynickname

mno a tam chcu meno statutara a ked je viacero konatelov ?? a este chcu aj obrat a ked je to uplne nova firma ?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Viacerých konateľov možeš uviesť na prílohe (bežný kanc. papier A4/, príp. uveď jedného konateľa.

Ak spoločnosť nemala obrat, tak uvedieš nula. V tomto prípade ti ale žiadosť možu zamietnúť, z dovodu, že spoločnosť nie je zdaniteľná osoba...
0 0
mynickname mynickname

mynickname je offline (nepripojený) mynickname

akoze zamietnut vsak ked chce byt nova firma platitelom DPH tak jej to mozu zamietnut?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ermon Pozri príspevok
Viacerých konateľov možeš uviesť na prílohe (bežný kanc. papier A4/, príp. uveď jedného konateľa.

Ak spoločnosť nemala obrat, tak uvedieš nula. V tomto prípade ti ale žiadosť možu zamietnúť, z dovodu, že spoločnosť nie je zdaniteľná osoba...
Žiadosť o registráciu môže podať aj zdan.osoba, ktorá nedosiahla obrat podľa ods. 1 a 2. DU je povinný zdan.osobu podla odst. 1-4 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registracii pre dať a prideliť je IČ pre daň najneskôr do 30 dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň.

§ 4 odst. 4 a odst. 5 zákona o DPH
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Trvám na svojom, DÚ môže zamietnúť registráciu subjektu, ktorý nemá žiadny obrat práve z dôvodu, že nie je zdaniteľná osoba. Veronikasad presne uviedla, že žiadosť o registráciu môže podať aj zdaniteľná osoba, ktorá nedosiahla zákonom stanovený obrat. Ale čo je zdaniteľná osoba? Pozrime sa do zákona o DPH:

§ 3
Zdaniteľná osoba


(1) Zdaniteľnou osobou je každá osoba, ktorá vykonáva nezávisle akúkoľvek ekonomickú činnosť podľa odseku 2 bez ohľadu na účel alebo výsledky tejto činnosti.

(2) Ekonomickou činnosťou (ďalej len podnikanie ) sa rozumie každá činnosť, z ktorej sa dosahuje príjem a ktorá zahŕňa činnosť výrobcov, obchodníkov a dodávateľov služieb vrátane ťažobnej, stavebnej a poľnohospodárskej činnosti, činnosť vykonávanú ako slobodné povolanie podľa osobitných predpisov, 1) duševnú tvorivú činnosť a športovú činnosť. Za podnikanie sa považuje aj využívanie hmotného majetku a nehmotného majetku na účel dosahovania príjmu z tohto majetku;ak je majetok v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov, považuje sa jeho využívanie na účel dosahovania príjmu za podnikanie v rovnakom pomere u každého z manželov, ak sa manželia nedohodnú inak.

Znamená to, že pokiaľ spoločnosť nemá obrat, nedosahuje teda príjem a nieje teda zdaniteľnou osobou...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Súhlasím s ermon, že môžu zamietnuť. Ale robia to skutočne len vtedy keď u novovzniknutej sro je nejaké podozrenie z trestného činu /prepojenie spoločníkov alebo konateľov na nejaké podvody z minulosti/. V bežných prípadoch som sa od novely zákona o DPH so zamietnutím registrácie nestretla.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

No práve na porade sme preberali, že prečo DÚ zamieta dobrovoľné registrácie DPH u novovzniknutých subjektov.

Ale napr. 100,- Sk je obrat...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mne všetky dobrovoľné registrácie prešli, v niektorých prípadoch po prvom zdaňovacom období DU robil kontrolu, aj keď nešlo o nadmerný odpočet. Keďže bolo všetko v poriadku, ďalšie kontroly už neboli.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

veronika ani ja sa s tebou nehádam. Všimla si si, že som dala pod tvoj príspevok súhlas? Mám tiež skúsenosť ako ty, ale bolo to dávnejšie, keď nový klient hneď žiadal o registráciu. Z toho, čo som vyčítala tu na porade /priložené linky/ som si dovolila upozorniť aj na opačnú možnosť.
Jednoducho som za "múdru", keď som si to tu už prečítala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať