Zavrieť

Porady

Vystavena fa za sluzbu do roku 2008

Zdravim vsetkych poradakov,

chcela by som sa opytat ne jednu vec. Potrebujem vystavit fakturu za dodavku sluzby, ktora zacina 06/2007 a konci 05/2008. ( je to reklamna kampan pre nasho klienta ).
On chce, aby sme mu vystavili fakturu k 15.6.2007 na celu sumu. MOzem to urobit ( s tym, ze na fa neuvediem obdobie ), alebo to musim rozlisit? ( rozdelit sumu a fakturovat + uctovat zvlast v roku 20007 a zvlast v roku 2008 ? - ak ano, prosim poradte co s DPH, a ako to cele zaucto ).

Dakujem za pomoc !

h.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Reklamu časovo nerozlíšujeme. Vystavíte fa na celú sumu, t.j. suma bez dane bude výnosom roku 2007.

    Hofffka je offline (nepripojený) Hofffka

    Hofffka
    Dakujem, ale ako to,ze rekamu casovo nerozlisujeme????? Je to snad iny vynos ako vynos zo sluzby?

    To pocujem prvykrat? Kde by so to mohla najst (postupy, metodika, zakon ?)

    Hofffka je offline (nepripojený) Hofffka

    Hofffka
    :-) dakujem, aj ked sa tam hovori len o nakladoch ( predpokladam, ze to plati aj na vynosy, nakolko moja otazka a problem spociva vo vynosoch :-).

    Je tam ale jedna veta : "Ak tieto sluzby su vopred platene, napr. platene najomne reklamnych ploch ( co v nasom pripade je, nakolko poskytujeme klientovi plochu na prenajom od 06/2007 - 05/2008 ), casovo sa rozlisuju. "

    Je to stale ale o nakladoch, takze neviem, ci to brat ako smerodajne aj pre vynosy :-(. Neviem, ale pride mi nespravne vystavit v juni 2007 klientovi fakturu s textom :

    "Fakturujeme Vam za prenajom reklemnej plochy ... za obdobie 06/2007 - 05/2008 ... "

    d.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Hofffka Pozri príspevok
    Zdravim vsetkych poradakov,

    chcela by som sa opytat ne jednu vec. Potrebujem vystavit fakturu za dodavku sluzby, ktora zacina 06/2007 a konci 05/2008. ( je to reklamna kampan pre nasho klienta ).
    On chce, aby sme mu vystavili fakturu k 15.6.2007 na celu sumu. MOzem to urobit ( s tym, ze na fa neuvediem obdobie ), alebo to musim rozlisit? ( rozdelit sumu a fakturovat + uctovat zvlast v roku 20007 a zvlast v roku 2008 ? - ak ano, prosim poradte co s DPH, a ako to cele zaucto ).

    Dakujem za pomoc !

    h.
    No s tým časovým rozlíšením neviem, u nás sa určite rozlišuje aj prenájom plochy ale je pravda že máme iné postupy.
    čo sa týka vystavenia FA z pohľadu DPH nakoľko ide o jednorázový prenájom služba je uskutočnená až v 5/2008, takže vtedy by mala byť aj FA. Ak to chcete vybaviť skôr, finančne, tak by ste mali požadovať vyplatenie zálohy a následne po prijatí platby vystaviť faktúru k prijatej zálohes DPH. No a potom v roku 2008 vyúčtovanie nuly k úhrade.

    Hofffka je offline (nepripojený) Hofffka

    Hofffka
    Prechdazajuca uctarka tiez casovo rozlisovala tieto vynosy.

    Co sa tyka financii, fa bude vystavena k 15dnu od zacatia reklamnej kampane (t.j. 15.6.2007) a splatnost maju 30 dni, to znamena, ze to mozeme povazovat ako zaplatenie vopred a tym padom by som to casovo rozlisila (podla § 56 ) aj ja.

    Len som si to chcela overit, aky maju na to nazor aj ini :-)

    A s tou DPH, myslim, ze nutnost vystavenia zalohovej fa nie je, nakolko im budem vystavovat fakturu na celu sumu uz v priebehu kampane (poskytovani sluzby), nie pred zacatim, t.j. plnenie bude OK. Ci?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie nemusíš vystavíť ZF, vystavíš pri dodaní služby tzv.ostrú toho 15.6., daň odvedieš.

    Vystavena fa za sluzbu do roku 2008

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.