Zavrieť

Porady

Termovízia

Má niekto skúsenosti s termovíziou? Ak áno, prosila by som o približné cenové vyjadrenie. Ďakujem.
Usporiadat
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Veď to predsa záleží od veľkosti vykurovanej plochy, média používaného na vykurovanie... veľa aspektov vplýva na jednotkovú cenu na vykurovanie. Trochu výstižnejšie sú porovnateľné náklady na m2 vykurovanej plochy. Ale nie porovnateľné...
http://www.porada.sk/t38169-p5-nakla...tml#post704830 Tu je o porovnávaní nákladov téma...
rozumiem, Elenka, ale 35-tisícové preplatky (cca 2900 SK/mesiac?)...
a najag píše, že tento rok majú byť ešte vyššie...
tak potom majú zbytočne vysoké zálohy...
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Heni Pozri príspevok
rozumiem, Elenka, ale 35-tisícové preplatky (cca 2900 SK/mesiac?)...
a najag píše, že tento rok majú byť ešte vyššie...
tak potom majú zbytočne vysoké zálohy...
Áno, to máš pravdu... majú zbytočne vysoké zálohy.
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

Heni Pozri príspevok
rozumiem, Elenka, ale 35-tisícové preplatky (cca 2900 SK/mesiac?)...
a najag píše, že tento rok majú byť ešte vyššie...
tak potom majú zbytočne vysoké zálohy...
35 000 Sk(preplatok) + 15 000 Sk(cca platba za spotr. teplo) = 50 000 Sk/rok to už stačí aj na solo rod. dom.
0 0
tomasvalko tomasvalko

tomasvalko je offline (nepripojený) tomasvalko

Atolia,s.r.o. je firma, ktora sa zaobera termoviziou. Snimkujeme za prijatelne ceny.
Rodinny dom snimkujeme v cene 50EUR(1506,30Sk) - styri snimky(4 stran domu). V pripade, ze dom vykazuje v urcitych miestach nadmerny unik, tak tieto miesta snimkujeme na poziadanie detailnejsie v cene 10EUR(301,26Sk) kazdy snimok naviac.
Druhou alternativou je detailnejsie zosnimkovanie domu v cene 150Eur. Taketo snimkovanie obsahuje 20snimok domu.
Cena za snimkovanie bytov je na zaklade dohody.

Posobime najme v oblasti Presovskeho a Kosickeho kraja, ale po dohode je mozne vycestovat aj do inych casti SR.

Objednat sa je mozne na telefonnom cisle 0908 998 528 u Ing.Tomasa Valka
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Ja som sa pýtal čo to stojí dostal som odpoveď že je to rôzne medzi 10-15 tisíc podľa dohody.
Základ však bol 2000.- Sk za vyhodnotenie a jeden snímok 700.- Sk. alebo 2000 za hodinu fotenia.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Poradte mi prosím firmu, ktorá robí termovíziu v blízkosti TT a prípadne by dokázala vyriešiť vlhnutie domu v okolí atiky .
Vďaka.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Najvyhodnejsi v blizkosti je asi Technicky skusobny ustav Piestany, ma asi najvyhodnejsie ceny. Email je tsu-py@sk. Zistene tepelne mosty v atike na zaklade termovizie daju odpoved na pricinu vlhnutia atiky.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Ďakujem!!
0 0
Ňjúmi Ňjúmi

Ňjúmi je offline (nepripojený) Ňjúmi

Ja by som poprosil o kontakt na niekoho, kto vykonava taketo merania v NR, alebo okolí. Vymenili sme totiž na dome (starý tehlový dom, nezateplený, podpivničený, podkrovie neobývané) okná za plastové a máme vyššiu spotrebu plynu ako vlani so starými drevenými, ktoré netesnili. Vlhkosť sa nám v dome hromadí, ale teplo odchádza nevedno kam, už začíname byť zúfalí...
Vdaka za radu
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Najvyhodnejsi v blizkosti je asi Technicky skusobny ustav Piestany, ma asi najvyhodnejsie ceny. Email je tsu-py@sk. TSU Piestany pracuje v ramci celeho Slovenska.
1 0
remir remir

remir je offline (nepripojený) remir

Ňjúmi Pozri príspevok
Ja by som poprosil o kontakt na niekoho, kto vykonáva taketo merania v NR, alebo okolí. Vymenili sme totiž na dome (starý tehlový dom, nezateplený, podpivničený, podkrovie neobývané) okná za plastové a máme vyššiu spotrebu plynu ako vlani so starými drevenými, ktoré netesnili. Vlhkosť sa nám v dome hromadí, ale teplo odchádza nevedno kam, už začíname byť zúfalí...
Vdaka za radu
Dobrý den som priamo z NR a robime termovízne merania ... mozeme sa dohodnut 0905677997
1 0
stanley999 stanley999

stanley999 je offline (nepripojený) stanley999

Zdravím všetkých..

Robíme termovíznu diagnostiku objektov a zariadení. Sme od Nitry. Ak by mal niekto záujem o bližšie informácie, na sluzbyZAVINACthermacomBODKAsk alebo na t.c. 0905652148. Pri väčšom počte termosnímok dohoda ceny..
Naposledy upravil stanley999 : 02.03.09 at 15:57
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

220870 Pozri príspevok
Presne to je ten druh neprofesionálnych snímkov kadejakých podvodníkov ktorý sa nás snžia ohúriť farbičkami.Chýbajú tam pramertre a podmienky za ktorých meranie prebiehalo.Presne toto je úplne scestné a zavádzajúce,nič nehovoriace.Hľadal som po celom webe niečo podľa čoho by sa dala doložiť hodnovernosť tej termografie ale bohužiaľ nič som nenašiel.Pochybujem o tom že by som zle hľadal .Skôr to bude o tom že je to sprostý podvod.Na základe tohto názoru som si takmer istý.Termografické kamery sú schopné akurát tak nájsť tepelný most aj to s problémami.Ale koľko °C to je už nie.

Autor: Jozef Homola
Datum: 15.02.2009 10:13 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...http://www.vop.cz/vtuvm_slavicin_vyrobky_pruzkum.htm
Dovolí si něco poznamenat a pokud možno laicky vysvětlit jak je to s problematikou termovizních kamer. Měl jsem tu možnost se tímto druhem techniky potýkat již od roku 1980 (první systémy AGA) až po současné jejich cena se pohybuje nad 3 mega. Sice bylo to z hlediska speciálního průzkumu ale teplota se tím dá měřit také. Změřit teplotu správně (bezkontaktně)je nesmírně obtížné na druhé straně rozdíly teploty lze stanovit na setiny stupně, má to všechno své „ale“. Tady si dovolím vsuvku, že pan Stoklasa má pravdu a určitě vím co má na mysli. S termokamerou je to stejné jako s bezkontaktními teploměry. Měří teplotu na základě množství energie vyzářené a dopadnuvší na otvor objektivu a následně na nějaký prvek, který to přemění na elektrický signál. První potíž je že stejně teplé předměty nevyzařují stejně a to mohou být teoreticky rozdíly od 0,01 do 0,66. Takže laboratorní teploměr (bezkontaktní) vás „vyzve“, zadejte koeficient – říká se mu „koef. šedosti“ a musíte zadat v rozmezí jak jsem uvedl. Pokud to trefíte nebo víte vše je OK, jinak to strašně „kecá“. Obdobně je to s termokamerou. Položím si otázku jak to zpřesnit? Tak například u těch domů hodnotit vždy pouze něco (zabrat do záběru). Např. část zdi obyváku nebo detail rámu okna nebo dveřní výplň, sokl a pod. Pak se to přiblíží k realitě více ale plně srovnatelné to může být, když teploty uvnitř pokojů budou stejné a emisivita nátěru- fasády taky stejná. Takže když by byl nátěr nějaký speciální odchylky budou podstatně větší. Podstatné a přínosné je však to, že když se zaměříte pouze na např. zeď nebo rám okna, jste schopen odlišit jednotlivá místa přesně o kolik stupňů nebo desetin akorát to nemusí být posazeno na stupnici v absolutním hodnocení správně ale to pro vyhledávání kritických míst nebo hledání účinku vylepšování - vývoj plně postačí. A teď jen tak pro představu jak by to bylo ideální aby se daly domy mezi sebou komplexně porovnat na termografickém snímku. Např. všechno polepit bez rozdílu okna, zdi sklo střechu atd. kancelářským papírem (kdyby to šlo) a pak ten snímek bude pravdivěji vypovídat o teplotních rozdílech a pokud se správně nastaví emisivita toho papíru, pak budou i údaje správné „posazené“ co do absolutní hodnoty. Nebo jiný příklad o účinku emisivity. Na zeď domu by někdo nalepil A4 formát alobalu. Tato fólie má koef. pod 0,1 ale kamera to neví a tak ji zobrazí jako „velmi studenou“ ačkoliv bude ve skutečnosti teplejší než zeď vedle a to proto, že kontaktně přejala teplotu podkladu a ztrácí ji následkem chabého vyzařování hůře a tudíž je teplejší.
Chobot Pozri príspevok
V pôvodnej správe sú uvedené škály teplôt, ktorá farba akú teplotu predstavuje. Aj celková správa s uvedenými údajmi, ako uvádzaš (za akých podmienok bolo snímkovanie, kde bolo, pri akej teplote). Nie je to len hromada snímkov, ale celá správa aj s popisom, ktorú som ale nechcel pripojiť, vybral som len pár snímkov.

Aj napriek tomu si myslím, že nám, ako bytovke, táto správa veľa nepovedala... bolo to škoda peňazí.
Aj na základe citátov z tejto témy: http://www.porada.sk/t154936-p2-rosenie-3-skla.html - oplatí sa, má zmysel/význam/prínos investovať do termovízie?
Naposledy upravil Llívia : 07.01.11 at 12:16
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nie.Mňa presvedčili o pravom opaku.Ale vždy záleží od toho čo chcete merať ,kto a ako a sčím to odmerá.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Chcela som to použiť ako argument na presvedčenie ostatných vlastníkov o nutnosti zatepliť stenu (len jednu stenu alebo dve protiľahlé steny kvôli nedostatku financií.)
0 0
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

Llívia , doporučujem zhromaždiť financie napr. úver a zatepliť celý obvodový plášť, dve steny neriešia problém....
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

IvanPK Pozri príspevok
Llívia , doporučujem zhromaždiť financie napr. úver a zatepliť celý obvodový plášť, dve steny neriešia problém....
Myslela som si, že sa tak vyrieši aspoň problém s plesňami.
0 0
Dušan V Dušan V

Dušan V je offline (nepripojený) Dušan V

Nevyriešia iba podstatne zmiernia
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Čo v našom prípade je skoro to isté, ako že sa vyriešia . (A možno by sa aj vyriešili, ťažko povedať, keď zateplenie nie je a ani nebude kvôli peniazom a neochote ostatných vlastníkov, ktorí (zatiaľ) nemajú problémy).
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať