Zavrieť

Porady

Kalendárm mien - zmodernizovať?

Pri listovaní kalendárom som si vsimla ze niektore mena su podla mna zastarale a nepoznam fakt nikoho kto by ich mal.
Preco ti, co tvoria kaledar nedaju na jeden den narpiklad Jaroslav (27.4) , Jaroslava (26.4)? Takymto sposobom by usetrili mnoho dni, na ktore by mohli priradit modernejsie mena - tym nemyslim Kevin, a pod.
Aky je vas nazor?
Naposledy upravil kathy_smal : 23.05.07 at 13:55
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

kathy_smal Pozri príspevok
Zina je celkom zauimave meno, ale taka Nadezda sa mi vobec nepaci...
Podla mna malo pouzivane mena su:
Hubert, Bohdan, Hortenzia (poznate niekoho s takymto menom?), Zelmira, Xenia, Zoja (8.2)...

Poznám veru, aj Želmíru aj Xeniu aj Hortenziu. Tá posledná zdedila meno po svojej mamine.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

betka631 Pozri príspevok
Máš pravdu. Mám manžela Damiana a oslavujeme 26.9.podľa cirkevného kalendára. A že nie je v kalendári? Vôbec nám to nevadí. ....
Ja mám doma dvoch. A niekedy v apríli je aj blahoslavený Damián, a tak oslavujeme tiež.
0 0
tereza044 tereza044

tereza044 je offline (nepripojený) tereza044

moja neter sa vola Zina a sesterky dve Ursula

Ono menit datumy mien v kalendari je podla mna nezmyselne, kompetentni by to navyse podla mna ani neschvalili.
Skor priradit k datumom dalsie mena, to vidim realnejsie. A potom moze mat kazdy den napriklad dve mena na oslavu =)
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Som zvedavy, kedy pribudne Mišomišo.
0 0
gabizu gabizu

gabizu je offline (nepripojený) gabizu

Ja mám doma Timeu, a keďže toto meno v našom kalendári nie je, oslavuje podľa maďarského - 3.mája. To by bolo, keby nedostala darček
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Mne osobne vadí, že meno Maroš , ktoré nebolo prv v kalendári(oslavovala sa logicky na Mariána v marci) pridali pred pár rokmi k menu Martin na novemberi.

Totálny chaos. Som rada, že sa pridávajú niektoré moderné (novšie)mená, len by sa mala dodržiavať nejaká logika, alebo zaužívanosť.
Niektoré kombinácie mien sú ozaj nepochopiteľné.
Napr. Alexandra- Karina,alebo Dalibor Sebastián
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

arizona Pozri príspevok
Mne osobne vadí, že meno Maroš , ktoré nebolo prv v kalendári(oslavovala sa logicky na Mariána v marci) pridali pred pár rokmi k menu Martin na novemberi.

Hm, myslím, že Maroš je od Martina, nie Mariana. Napokon, mne tie mená nevadia, nech sú, kde sú, či sú....v našej rodine sme meno nikdy nebrali ako dôvod na oslavu
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Paula Pozri príspevok
Hm, myslím, že Maroš je od Martina, nie Mariana. Napokon, mne tie mená nevadia, nech sú, kde sú, či sú....v našej rodine sme meno nikdy nebrali ako dôvod na oslavu
Všetkých Martinov čo poznám volajú Martin, alebo Maťo.
Ale Marošov volajú často Marián, alebo Majo.
Mariánov zase Majo,alebo Maroš. A teraz nevieš, ako je kto krstený.

To je jasné, že ak sa Ťa to netýka, je Ti to jedno.

Mňa sa to trochu týka, preto som spomínala ten chaos. Muž je Maroš,celý život bol naučený na meniny v marci,zrazu nedávno pribudol Maroš do kalendára, ale v novembri. V prvý-druhý rok bol v šoku, ked mu gratulovali v práci,alebo kámoši na ulici. Nevdel,či sa pomýlili, alebo žartujú.
Ale už si zvyká.Doma oslavujeme ako sme roky zvyknutí. Ale už sme rozmýšľali,kedy vlastne budeme oslavovať,aby sme nemuseli na dva krát.(veď na meniny sa nepozýva,kto chce príde- u nás je taký zvyk)
Ale komu vyhovieť? Keď niektorí chodia v marci a niektorí v novembri?.
Už chápeš ten chaos
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nechápem, len v dobrom z chaosu poľutujem.

P.S.: Maroša vlastním, nie je ale ani Martin ani Marian.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
arizona Pozri príspevok
Všetkých Martinov čo poznám volajú Martin, alebo Maťo.
Ale Marošov volajú často Marián, alebo Majo.
Mariánov zase Majo,alebo Maroš. A teraz nevieš, ako je kto krstený.
....
A ešte divnejšie je, že mňa (Martina) sem-tam niekto nazve aj Maroš... Tak to už je úplný chaos.

My sme našim deťom doma vyberali mená z tohoto kalendára....

http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensku
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

V rodine máme Mariána a Martina. Obidvoch voláme Maroško. Ich synovia sú tiež Marián a Martin, ale tých už voláme Majko a Maťko. Ako sa na zaužíva, tak sa používa.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Mená v kalendári a meniny. Čo je to meno? Meno je niečo na čom sa v danom čase rodičia dohodli, a nielen rodičia. S čím sa neskoršie nemusia stotožňovať a možno ani ich nositeľ a môže mu to byť aj nepríjemné. Áno, je možnosť zmeny, ale... Môžem byť napr. Robert, Sandokan, Synslnka. No a čo, že som, alebo nie som v kalendári, aj tak to bolo o inom, ako sa píše na inom mieste. Otec mi tiež tvrdil to, čo ja teraz: čo je meno?
Narodenie a narodeniny. Narodeniny, to je niečo. Je to oslava nového života, ktorý sa, väčšinou, zrodil z lásky dvoch ľudí. Je to oslava ich slastného splynutia. Je to oslava Teba že si prišiel na svet. Je to oslava toho že žiješ a pasuješ sa s týmto svetom - životom. Je to oslava toho že tu chceš nechať zárez v histórii. Že si tu strávil pár rokov života, v porovnaní existenciou vesmíru. Že si tu bol.
Neoslavoval by som meniny, ale v kalendári je moje meno a moji známi si považujú za slušné minimálne podať mi ruku zablahoželať mi k meninám a ja považujem za slušné im to vrátiť.
Nikomu môj názor nevnucujem, je môj. Chcel som ho iba zverejniť v tejto téme.
Naposledy upravil erzet : 09.10.08 at 07:21
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať