Zavrieť

Porady

Depilácia

Aké máte skúsenosti s depiláciou nôh? Je lepšie /trvalejšie/ navštíviť kozmetické štúdio alebo postačí aj "domáce" ošetrenie? Koľko vydržia prípravky dostupné v drogérii /Veet, .../.
Usporiadat
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Ja si po väčšinou holím klasika so žiletkou, ale minulý rok som vyskúšala cez leto aj veet - ale zdalo sa mi, že to vydrží narovnako dlho ako keď to holíš so žiletkou.Mám doma aj dep.strojček, ale dosť ma to bolí, ale asi to budem musieť teraz na leto vytrpieť a začať sem tam aj s ním, lebo tak bol ten efekt samozrejme dlhší, len teraz neviem, kolko mi to tak vydržalo? hm, no, jedine, vyskúšam a potom ešte dodatočne napíšem za ako dlho mi narástli...z mojej strany zatiaľ všetko, pekný deň všetkým...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ja som zatial depiláciu voskom neskúšala, tak tiež čakám na názory.
Voľakedy som si zvykievala žiletkou a to bolo (už teraz) hrúúúúza. Ráno sa mi nechcelo vstávať, tak som si holila večer a na druhý deň večer som už "pichala". Kamoška mi ale odporučila depilačný strojček. Samozrejme som sa najprv bála, ale požičala mi ho na vyskúšanie. Kúpila som si svoj, a odvtedy si nohy neholím inak, len strojčekom. Samozrejme, keď dlhší čas ho nepoužívam, tak to tak trochu bolí, mám červené nohy. (Muž sa nemôže na mňa pozerať, že načo sa tak trýznim. Ale keď som si holila, tak sa nechcel tak často pritúliť. ) Ale keď ho už používam pravidelne, mňa to skôr šteklí a svrbí ako bolí. Keďže chĺpky nedorastajú rovnomerne, aj tá depilácia je už "menšia". Teda vytrháva iba to, čo tam je. No a ako dlho mi takto vydržia hladké nohy? U mňa vôbec to nie je ako v reklame - 3 až 4 týždne. Zrejme mne rýchlešie rastú všetky chlpy (aj vlasy) a tak ja si musím takých každých 4-5 dní! Oproti avizovanému je to málo, ale už to aspoň nie je každý deň.
Tak ako je to s tým voskom?
0 0
anmary anmary

anmary je offline (nepripojený) anmary

Momentálne tiež používam klasickú žiletku, keďže sa mi pokazil depilátor. Bolo to však pre mňa utrpenie - no vždy som to nejako prežila. Preto sa pýtam na iné spôsoby. Či mám zasa investovať do strojčeka alebo vyskúšať inú metódu.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
Ja som zatial depiláciu voskom neskúšala, tak tiež čakám na názory.
Voľakedy som si zvykievala žiletkou a to bolo (už teraz) hrúúúúza. Ráno sa mi nechcelo vstávať, tak som si holila večer a na druhý deň večer som už "pichala". Kamoška mi ale odporučila depilačný strojček. Samozrejme som sa najprv bála, ale požičala mi ho na vyskúšanie. Kúpila som si svoj, a odvtedy si nohy neholím inak, len strojčekom. Samozrejme, keď dlhší čas ho nepoužívam, tak to tak trochu bolí, mám červené nohy. (Muž sa nemôže na mňa pozerať, že načo sa tak trýznim. Ale keď som si holila, tak sa nechcel tak často pritúliť. ) Ale keď ho už používam pravidelne, mňa to skôr šteklí a svrbí ako bolí. Keďže chĺpky nedorastajú rovnomerne, aj tá depilácia je už "menšia". Teda vytrháva iba to, čo tam je. No a ako dlho mi takto vydržia hladké nohy? U mňa vôbec to nie je ako v reklame - 3 až 4 týždne. Zrejme mne rýchlešie rastú všetky chlpy (aj vlasy) a tak ja si musím takých každých 4-5 dní! Oproti avizovanému je to málo, ale už to aspoň nie je každý deň.
Tak ako je to s tým voskom?
to akoby som cely prispevok ja pisala diky gabi
raz som skusila s takou vzorkou - vosk - co sa posuchal v rukach a to sa prilepilo. efekt bol dlhsi ako po strojceku - to som skusila na prednej strane nohy - tam bolo este stale "hladko" a dookola, kde bola depilacia strojcekom - tam uz zacalo byt "pichlavo". o bolesti radsej pomlcim zoznamila som sa so vsetkymi sv. Po depilacii strojcekom mam uplne hladke nohy 3-4 dni. Cize v lete, ked sa nosia kratke sukne, nohavice, - si ich depilujem 2x do tyzdna. Vzdy tie prve dotyky strojcekom na zaciatku leta - su na zblaznenie, ale potom sa to uz da vydrzat, lebo chlpky vyrastaju priebezne - len sem-tam. Samozrejme to 2x do tyzdna - stacilo by aj raz, lebo na pohlad to nevidno, to je iba prevencia pre to túlenie sa.
ps - a este doplnim k tym depilacnym penam a kremom - sprej, co si nastriekas a "iba" hubkou zotries - blbost. Tych 10 min co si to mas nechat a potom "zotriet" neprezijes, iba ak ti daju narkozu. nekecam. stipalo to jak das. a smrdelo chemiou. ziadne kvetinky. a hubka - hmmm. je vhodna tak na nanasanie pudru na licka... - i tak som musela pouzit ziletku. Efekt bol mozno o 1 den viac ako po ziletke. Ale aj esteticky - same cervene bodky, ktore po depilacii strojcekom normalne po 1 noci zmiznu, tieto tam zotrvali 3 dni. Tot moja skusenost.
Naposledy upravil tiny77 : 25.05.07 at 12:01
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

No ,ako tak čítam, tak ste ma normálne navnadili na znovu používanie dep.strojčeka, asi je to fakt o zvyku, čím pravidelnejšie sa s tým holí, tak to menej bolí...takže len odvahu!! a určite to je aj lacnejšie ako stále kupovať nejaké vosky, chodiť kozmetičke na trhanie...takto si človek vytrpí doma, nikto ho pri tom nevidí a nepočuje a efekt je dlhodobejší ako žiletka
0 0
layla layla

layla je offline (nepripojený) layla

minuly tyzden som vyskusala gelove pasiky co sa tiez posuchaju v dlani. no bola to hruuuza a tá bolest ale urcite to nevydrzi styri tyzdne tak ako to reklamuju. ostanem radsej pri starej dobrej ziletke
0 0
syki syki

syki je offline (nepripojený) syki

tiny77 Pozri príspevok
ps - a este doplnim k tym depilacnym penam a kremom - sprej, co si nastriekas a "iba" hubkou zotries - blbost. Tych 10 min co si to mas nechat a potom "zotriet" neprezijes, iba ak ti daju narkozu. nekecam. stipalo to jak das. a smrdelo chemiou. ziadne kvetinky. a hubka - hmmm. je vhodna tak na nanasanie pudru na licka... - i tak som musela pouzit ziletku. Efekt bol mozno o 1 den viac ako po ziletke. Ale aj esteticky - same cervene bodky, ktore po depilacii strojcekom normalne po 1 noci zmiznu, tieto tam zotrvali 3 dni. Tot moja skusenost.
tak presne takuto skusenost s penami a kremami a pod. mam aj ja... doteraz som si myslela, ze mam extra odolne a tvrde chlpky . Ja pouzivam vosky studene - tie pasiky, co sa posuchaju, rozlepia, nalepia a strhnu . Su celkom fajn, vydrzi to dlhsie (urcite nie 3-4 tyzdne), cca na piaty den sa chlpky objavia, a potom zvazujem, ci siahnem po ziletke, alebo to nejake dva tyzdne vydrzim, kym dorastu do "zachytitelnej" dlzky (moja skusenost je taka, ze chlpky pod zhruba 0,5 cm vosk nezachyti...) a potom pouzijem opat vosky. Posledne dni potom uz - ohladom na okolie - nosim radsej dlhe nohavice... a nebudem tvrdit, ze to neboli, ale zakazdym je to menej a menej bolestive. a keby som nebola leniva a nezanedbavala to aj v zime, nemusela by som tu najbolestivejsiu depilaciu zazivat kazdu jar... nanovo.
Naposledy upravil syki : 28.05.07 at 12:14
0 0
m.milada m.milada

m.milada je offline (nepripojený) m.milada

Tak ja tiež používam dep.strojček.Mám tmavé husté a bohužiaľ kvalitné chlpky. Bolí to ako sviňa ,ale mám odskúšané-vydrží najdlhšie.Ani krém-natrieť-zotrieť-ísť, ani nič ostatné tak nezaberalo. Apropo-ten krém-ja neviem,ak to dakomu pomôže-O.K., ale ja som sa tak naštvala , smrdelo to,chlpy ostali ako gumené, iba robota navyše,lebo "zotrieť" sa nedali, musela som zobrať žiletku,lebo dep.strojček na gumené chlpy ťažko použiť. Roboty ako na kostole a výsledok nulový. Mám overené- zoberiem ľad do sáčku, prebehnem dep.strojčekom,ľadom ,strojčekom,ľadom-menšia bolesť o dosť.Držím palce, pekné leto!!
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

m.milada Pozri príspevok
Tak ja tiež používam dep.strojček.Mám tmavé husté a bohužiaľ kvalitné chlpky. Bolí to ako sviňa ,ale mám odskúšané-vydrží najdlhšie.Ani krém-natrieť-zotrieť-ísť, ani nič ostatné tak nezaberalo. Apropo-ten krém-ja neviem,ak to dakomu pomôže-O.K., ale ja som sa tak naštvala , smrdelo to,chlpy ostali ako gumené, iba robota navyše,lebo "zotrieť" sa nedali, musela som zobrať žiletku,lebo dep.strojček na gumené chlpy ťažko použiť. Roboty ako na kostole a výsledok nulový. Mám overené- zoberiem ľad do sáčku, prebehnem dep.strojčekom,ľadom ,strojčekom,ľadom-menšia bolesť o dosť.Držím palce, pekné leto!!
S tým ľadom som neskúšala, ale dobrý tip. Vyskúšam.
0 0
Gabr Gabr

Gabr je offline (nepripojený) Gabr

Ja som začínala žiletkou, potom všelijakými krémikmi /smrad statočný, ako všetky píšete - efekt žiadny/, depilačný strojček - ale ten mi nevyhovoval, zostávali mi červené opuchnuté bodky po každou chĺpku, nohy som si liečila tri dni repíkovými zábalmi. Teraz už chodím na depiláciu teplým voskom. A neviem si vynachváliť. Síce bolí to, ale menej ako depilačným strojčekom, je to rýchlo a chodím tak raz za štyri týždne. Chĺpky musia mať tých 0,5 cm, aby sa zachytili na ten vosk. Ale rastú mi omnoho pomalšie a v menšom množstve. Ja som s depiláciou teplým voskom skutočne spokojná. Osobne: ODPORÚČAM.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
gabr, co to stoji v salone? (depil. teplym voskom)
0 0
Klingónka Klingónka

Klingónka je offline (nepripojený) Klingónka

aj ja mám strojček aj stým chladiacim silikónom čo sa prikladá, je to super.
A aby neboli červené nohy treba si ich natierať pleťovým mliekom.
0 0
bozenka22 bozenka22

bozenka22 je offline (nepripojený) bozenka22

a ako si depilujete triesla? ja ked to zidem ziletkou na druhy den ma to zacina skrabat, svrbiet, zacervena to, nahadzu sa mi vriedky a vyzera to... no desne skusali ste niektora epilator - ja uz rozmyslam nad tym ze to skusim ale bojim sa asi to aj tak nevydrzim a vosk nechcem skusat
0 0
bbtina bbtina

bbtina je offline (nepripojený) bbtina

Tak baby, ja strašne lutujem, že somk edy do ruky zobrala žilezku, mala som malé jemne svetle chlpky a teraz su tvrde a čierne. Najprv som sa holila žiletkou, potom som si kupila strojček, ale bola to bolest, keď som sa holila 2 x do tyzdna tak to bolo "celkom" znesitelne, ale aj tak mi moje nohy nepripadali hladke Potom mi kamoska doniesla horuci vosk, je kozmetička a ja som vždy obdivovala jej jemne hladke nohy. To dievča nevie čo je žiletka, nohy si depiluje len voskom, pripadne pretre kremom a ma ich ako detsky zadoček aj týždeň-úplne hladke, nielen na pohlad ale aj na dotyk. A ja mam pocit, že asi to bude to najlepšie, je to menšia bolesť ako strojčekom, predsa je v tom aj kus chémie aj keď táto nesmrdí a vydrží to dlhšie a čo je hlavné, začínam mať pociť, že chlpky rastú pomalšie, takže ja budem určite pokračovať z voskom a uvidím, či sa to napravi :-)
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

bozenka22 Pozri príspevok
a ako si depilujete triesla? ja ked to zidem ziletkou na druhy den ma to zacina skrabat, svrbiet, zacervena to, nahadzu sa mi vriedky a vyzera to... no desne skusali ste niektora epilator - ja uz rozmyslam nad tym ze to skusim ale bojim sa asi to aj tak nevydrzim a vosk nechcem skusat
Aj ja som mala takúto skúsenosť so začervenaním a pupáčikmi, odporúčam ti kúpiť si zinkovú masť, dostaneš ju v lekárni a stojí 52,-Sk je fakt dobrá. V niektorých lekárňach nemajú o ňej šajnu ale existuje, ak ti budú tvrdiť, že sa to už nevyrába alebo to už nemiešajú (dakedy sa robila priamo v lekárni) tak sa nevzdaj a skús v inej lekárni. Oholené okolie bikín nesčervená, žiaľ chĺpky rastú ďalej (na zastavenie rastu nepomáha ) ale predsa je to výhoda keď sa ti chĺpky po mastičke nezapália môžeš si na druhý deň bez obáv oholiť vyrastené chĺpky a zase natrieť a tak ...
Dúfam, že pomôže.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Baby, dajte mi tip na dobrý depilačný strojček, s ktorým bude depilovanie mojich tvrdých čiernych chlpov na nohách najmenej bolestivé Potrebujem veľkú rýchlosť, aby to čo najmenej bolelo.

Používam len žiletku (všade), použitie krémov....skúsenosti ako vy....to je asi len na slabučké chĺpky ....vosk mi skúšala kozmetička len raz na fúzoch a STAČILO MI !!!!....nikdy viac.....kvičala som až hrúza

Najviac ma hnevá, že keď mi chlpy vyrastajú, tak sa mi zapaľujú a strašne svrbia a ostávajú mi na nohách fľaky.....a zarastám rýchlejšie ako manžel ...to isté sa mi stalo aj po depilácií fúzov tým teplým voskom...tiež sa mi to pozapaľovalo, no hrôza.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Po holeni sa mi osvedcil detsky olej Aviril s azulenom - modry v stvorcovej flasticke. Krasne ukludni a pekne vonia. Na zapalene vriedky je dobra Kalciova mast - Calcium panthothenicum z lekarne.
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
tak baby, fakto som sa dobre pobavila na vasich prispevkoch, najlepsia je asi Jess so svojimi vyrokmi o zarastani a predbiehani manzela..
Ja som sem povodne prisla po radu, ci niekto nepozna dobry epilator, lebo jeden doma mam, ale ma uz chudacik 14 rokov a uz zjavne prestava stihat..bol to Braun silkepil a bola som s nim nadmieru spokojna. Sice na vtedajsie casy bol fakt drahy , kupovala som ho vo FR za cca 2000,-SKK po prepocte, no ale investicia to bola dobra.Teraz som pozerala na nete Philips 6461 zda sa mi podla popisu dost dobry.Ja sice nie som "chlpata zena" ale mam rada hladke nohy a teraz mi v poslednom case zacali zarastat chlpky do pokozky, coz ma dost stve. Neviete niektora ci je fakt dobry?
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Používam epilátor Philips HP6502 Sieť Satinelle Ice Premium 2v1, som s ním nesmierne spokojná, pretože má 2 návstavce tzv. ochladzovače pokožky tieto mám stále v mraziacom boxe. Epilátor pokožku masíruje a zároveň chladí, čím znižuje bolesť, používam ho i na podpazušie i na oblasť bikín. Mám s ním naozaj dobré skúsenosti a pokožka neostáva červená, ale možno je to tým, že nemám citlivú pokožku. Samozrejme chĺpky nemôžu byť veľmi vyrastené, dôležité je používať ho pravidelne, čím sú chĺpiky menšie tým to menej bolí. Ďalšia výhoda je umytie epilačnej hlavy pod tečúcou vodou. Ako nevýhodu by som považovala snáď len cenu.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
ludmilla Pozri príspevok
Používam epilátor Philips HP6502 Sieť Satinelle Ice Premium 2v1, som s ním nesmierne spokojná, pretože má 2 návstavce tzv. ochladzovače pokožky tieto mám stále v mraziacom boxe. Epilátor pokožku masíruje a zároveň chladí, čím znižuje bolesť, používam ho i na podpazušie i na oblasť bikín. Mám s ním naozaj dobré skúsenosti a pokožka neostáva červená, ale možno je to tým, že nemám citlivú pokožku. Samozrejme chĺpky nemôžu byť veľmi vyrastené, dôležité je používať ho pravidelne, čím sú chĺpiky menšie tým to menej bolí. Ďalšia výhoda je umytie epilačnej hlavy pod tečúcou vodou. Ako nevýhodu by som považovala snáď len cenu.
tu pozerám , že ho majú akurát v akcii http://www.obchodny-dom.sk/philips-h...-ruzova/46259/

Máš na nohách jemnejšie, či tvrdšie (hrubšie) chlpy ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať