Zavrieť

Porady

SVB a použitie auta

Chcel by som sa opýtať, ako je to s použitím auta pre SVB.
T.j. napr. potrebujeme niečo v meste vybaviť, požiadam niekoho, aby tam zbehol, bežne sa vypíše cestovný príkaz? Ide mi o to že neviem ako to momentálne je, či Cestovný príkaz sa môže vystaviť len na držiteľa mot. vozidla, alebo to môže byť aj na vodiča, ktorý si požičal auto? či sa tam účtuje kilometrovné+PHM?

Ot. č.2: Ako je to v prípade, keď vlastník vozidla zapísaný v TP nemá vodičský preukaz?

Ot.č.3: V akej výške je teraz náhrada za km, samozrejme pripočíta sa spotreba za PHM

Ot.č.4: Kde by sme sa vedeli dostať k cenám PHM 4 roky dozadu? Potrebujeme niečo skontrolovať....

Predpokladám, keď sa to nepoužíva na podnikanie, že nie je potrebné platiť cestnú daň ?
Naposledy upravil Milan : 25.05.07 at 22:29
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Adam xx je offline (nepripojený) Adam xx

    Adam xx
    Milan Pozri príspevok
    Chcel by som sa opýtať, ako je to s použitím auta pre SVB.
    T.j. napr. potrebujeme niečo v meste vybaviť, požiadam niekoho, aby tam zbehol, bežne sa vypíše cestovný príkaz? Ide mi o to že neviem ako to momentálne je, či Cestovný príkaz sa môže vystaviť len na držiteľa mot. vozidla, alebo to môže byť aj na vodiča, ktorý si požičal auto? či sa tam účtuje kilometrovné+PHM?

    Ot. č.2: Ako je to v prípade, keď vlastník vozidla zapísaný v TP nemá vodičský preukaz?

    Ot.č.3: V akej výške je teraz náhrada za km, samozrejme pripočíta sa spotreba za PHM

    Ot.č.4: Kde by sme sa vedeli dostať k cenám PHM 4 roky dozadu? Potrebujeme niečo skontrolovať....

    Predpokladám, keď sa to nepoužíva na podnikanie, že nie je potrebné platiť cestnú daň ?
    Veľa sa dozvieš o tejto problematike na Porade v téme "jednoduché účtovníctvo".

    Pre príležitostné používanie súkromného osobného automobilu je najlepšie uzavrieť medzi spoločenstvom a vlastníkom zmluvu alebo dohodu o príležitostnom používaní súkromného auta, v ktorej budú dohodnuté presné pravidlá evidencie a výpočtu úhrady za jeho používanie. Potom by sa cesťáky nemuseli vypisovať.

    Majiteľ tohto auta samozrejme nemusí byť držiteľom vodičského preukazu.

    Náhrada za používanie je v súčasnosti 6,20 Sk/km + PHM, ktorých spotreba sa určí z počtu ubehnutých km a priemernej, alebo kombinovanej spotreby PHM uvedenej v TO ocenenej priemernou cenou PHM, najlepšie však určenej z nákupných blokov.

    zsolt69 je offline (nepripojený) zsolt69

    zsolt69
    Väčšinou ja ako predseda používam vlastné mot. vozidlo na vybavenie určitých vecí. Odfotený tech. preukaz máme založený medzi dokumentami.Cestovný príkaz schvaluje buď rada alebo podpredseda spoločenstva. Pri vyúčtovaní cestovného príkazu musí byť priloženy doklad o nákupe PHM podľa čoho sa vypočíta priemerná spotreba.Náhrada je 6,20 za jeden kilometer+PHM.

    Milan je offline (nepripojený) Milan

    Milan
    Ale myslel som to, či môžem vyúčtovať cestu, keď mám auto požičané. T.j. Keď nie som v TP zapísaný ako vlastník. či sa mô)ze vyúčtovať 6,20+PHM

    zsolt69 je offline (nepripojený) zsolt69

    zsolt69
    Ja si myslím že sa to dá, ale počkaj kým sa Ti vyjadrí niekto ktorý má skúsenosti s účtovníctvom. Skús zabezpečiť dopravu s majitelom bytu s tej bytovky kde bývaš a potom nemáš problém.

    Milan je offline (nepripojený) Milan

    Milan
    No hej, ale to by musela byť ochota :-(
    Každý niečo chce, ale keď treba niečo robiť....
    aj tak vďaka...

    zsolt69 je offline (nepripojený) zsolt69

    zsolt69
    Ja si myslím že nestratí nič majiteľ auta keď pomôže. Samozrejme väčšinou je tak ,že urob všetko ale ja sa nepohnem ani na krok. Ja som si už nato zvykol. Každý len kritizuje ale pomôcť nechce. Je to nevďačná a nezaplatená práca.Držím palce.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.