Zavrieť

Porady

jednoduché účtovníctvo

Pre aké položky-doklady z účt. denníka je potrebné viesť evidenciu pohľadávok a záväzkov ? Týka sa táto evidencia aj bežných nákupov cez pokladňu?
Naposledy upravil Karuna : 31.05.07 at 15:59
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Styfler Pozri príspevok
dobre diky moc, ale toto by ma tak najviac zaujimalo vedenie penazneho dennika

K vedeniu účtovníctva je potrebné ovládať aj zákon .....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Uff tuším to potrebuješ do školy , nie?
0 0
Styfler Styfler

Styfler je offline (nepripojený) Styfler

smith Pozri príspevok
Z tejto témy si stiahni peň.denník v exceli:

http://www.porada.sk/t31828-penazny-...-v-exceli.html

A do toho si môžeš skúšať účtovať.
DIKY MOOOOC, inak na skole mame studensku spolocnost(a. s.) ja mam na starosti financne oddelenie tak preto toto vsetko som chcel vediet!!!VELICE DIKY MOC!!!
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Styfler Pozri príspevok
DIKY MOOOOC, inak na skole mame studensku spolocnost(a. s.) ja mam na starosti financne oddelenie tak preto toto vsetko som chcel vediet!!!VELICE DIKY MOC!!!
Na a.s. potrebuješ podvojné účtovníctvo a nie jednoduché. A na podvojné účto tu máš geniálny minikurz:

http://www.porada.sk/t8703-svokrina-...nikurz-pu.html

Aby ťa ten názov neplietol, je to super spracované.
0 0
Styfler Styfler

Styfler je offline (nepripojený) Styfler

Zita5 Pozri príspevok
Uff tuším to potrebuješ do školy , nie?

no tak to potrebujem na skole sme si zalozili studensku spolocnost (a. s.) a potrebujem nieco k tomu aby som bol v obraze!!
0 0
Styfler Styfler

Styfler je offline (nepripojený) Styfler

smith Pozri príspevok
Na a.s. potrebuješ podvojné účtovníctvo a nie jednoduché. A na podvojné účto tu máš geniálny minikurz:

http://www.porada.sk/t8703-svokrina-...nikurz-pu.html

Aby ťa ten názov neplietol, je to super spracované.

Hej?podvojnom mas vykaz ziskov a strat, poznamky, vseobecne nalezistosti?a aky je vlastne rozdiel medzi jednoduchym a podvojním???
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Styfler Pozri príspevok
Hej?podvojnom mas vykaz ziskov a strat, poznamky, vseobecne nalezistosti?a aky je vlastne rozdiel medzi jednoduchym a podvojním???
Obrovský
V PÚ sa účtuje do hlavnej knihy a peňažného denníka. Každý zápis je podvojne......
Otvor si ten link a sám uvidíš rozdiel.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Sme v téme JÚ ....a ja som si myslela , že tu máme nového účtovníka ......profil som si všimla až neskôr , potom som prišla na to , že tu máme študenta
0 0
Kelis Kelis

Kelis je offline (nepripojený) Kelis

Zita5 Pozri príspevok
Ak sa neviedla , treba spraviť nápravu a začiať záväzky voči ZP a SP viesť od vtedy , ako ste sa dozvedeli ,že máte o nich účtovať- resp. ich evidovať v záväzkoch .
Veď áno, teraz už poctivo evidujem aj záväzky voči SP a ZP. Nie je to taká veľká robota, len som o tom nevedela.
Ďakujem za rady.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Styfler Pozri príspevok
Hej?podvojnom mas vykaz ziskov a strat, poznamky, vseobecne nalezistosti?a aky je vlastne rozdiel medzi jednoduchym a podvojním???
to je to posledné, čo máš v podvojnom. Pred tým je kopec-kopec roboty, o ktorej zrejme nemáš poňatia, ale len z porady sa to nenaučíš. Treba kúpiť aspoň nejakú knihu, veľa čítať a na začiatok možno aj nejaký ten kurz účtovníctva absolvovať. Aj keď to je ozaj len začiatok, ale princíp podvojného účtovníctva by si mohol pochopiť. Držím palce, aby Ťa ťažké začiatky neodradili, lebo prorokujem, že minimálne prvý polrok budeš mať strašný chaos, pokiaľ sa to budeš učiť sám...
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Ahojte. Chcela by som sa viac venovať jednoduchému účtovníctvu a preto by som potrebovala trocha nasmerovať. Mám skúsenosti s vedením podvojného účtovníctva, miezd a personalistiky a len trocha s jednoduchým účtovníctvom.

Jeden môj známy začal v auguste podnikať na živnosť - otvoril si tetovacie štúdio. Chcela by som vedieť, čo by mal mať vo svojej prevádzke. Myslím tým prevádzkový, príp. reklamačný poriadok atď...

A ešte čo sa týka platieb do SP. Teraz ich neplatí, ale aký by mal mať príjem do konca roka, aby ich nemusel platiť aj na budúci rok? Ak som to správne pochopila tak otázka, či platiť alebo neplatiť závisí od príjmu /záleží aj na počte mesiacov podnikania?/, a výška odvodov od základu príjmu a počtu mesiacov podnikania. Takže za 5 mesiacov podnikania, ak nechce aj naďalej platiť odvody do SP, by nemal mať príjmy vyššie ako 12- násobok min. mzdy /počíta sa tá od 01.10.07, teda 8100 Sk?/, teda menej ako 97 200Sk?

Ak ide o dobrovoľné poistenie, príp. vyššie odvody do SP ako je povinnosť, je to daňovým výdavkom? Ďakujem za každú radu, príp. nejaké linky, kde by som

sa to dočítala. Ešte raz vďaka.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Neviete mi niekto poradiť, prípadne ma usmerniť? Niekde som čítala odporúčania na linky p. Mihála ohľadom platenia odvodov, kedy je výhodné začať podnikať, ale neviem to teraz nájsť.Vďaka.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Marti.ka Pozri príspevok
Jeden môj známy začal v auguste podnikať na živnosť - otvoril si tetovacie štúdio. Chcela by som vedieť, čo by mal mať vo svojej prevádzke. Myslím tým prevádzkový, príp. reklamačný poriadok atď....
http://www.porada.sk/t24670-zaciatok...za-krokom.html
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Marti.ka Pozri príspevok
Ak ide o dobrovoľné poistenie, príp. vyššie odvody do SP ako je povinnosť, je to daňovým výdavkom?
§19 ods.3 Zákona o dani z príjmov - Daňové výdavky
i) poistné a príspevky hradené daňovníkom, ktorý je verejnou obchodnou spoločnosťou za spoločníkov tejto spoločnosti, komanditnou spoločnosťou za komplementárov, daňovníkom s príjmami podľa § 6, poistné a príspevky, ktoré je povinný platiť zamestnávateľ za zamestnanca,
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Vďaka Johanka za tip, ale nedozvedela som sa tam čo som chcela. Píše sa tam o prevádzkovom poriadku, to je mi jasné, ale je potrebný napr. aj reklamačný poriadok, príp. iné...
Čo sa týka tých daňových výdavkoch, mám to chápať tak, že poistné hradené daňovníkom s príjmami podľa par. 6 /napr. aj živnosti/ sú daňovými výdavkami, teda aj tie dobrovoľné a vyššie?
A čo sa týka tých odvodov do SP, chápem to správne alebo už ničomu nechápem?Vďaka.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Marti.ka Pozri príspevok
Vďaka Johanka za tip, ale nedozvedela som sa tam čo som chcela. Píše sa tam o prevádzkovom poriadku, to je mi jasné, ale je potrebný napr. aj reklamačný poriadok, príp. iné...
Čo sa týka tých daňových výdavkoch, mám to chápať tak, že poistné hradené daňovníkom s príjmami podľa par. 6 /napr. aj živnosti/ sú daňovými výdavkami, teda aj tie dobrovoľné a vyššie?
A čo sa týka tých odvodov do SP, chápem to správne alebo už ničomu nechápem?Vďaka.
Marti.Ka, chceš začať podnikať a nevieš kedy začať a ako???V čom chceš chceš podnikať?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

mysimis Pozri príspevok
Marti.Ka, chceš začať podnikať a nevieš kedy začať a ako???V čom chceš chceš podnikať?
Pozri príspevok č. 32 .
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Marti.ka Pozri príspevok
A čo sa týka tých odvodov do SP, chápem to správne alebo už ničomu nechápem?Vďaka.
Všetko je tu vyriešené, treba aj trošička pohľadať. Okrem toho v tejto téme je táto časť otázky riadne .
Pozri napr. tu http://www.porada.sk/t44986-socialne-poistenie.html
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Marti.ka Pozri príspevok
Čo sa týka tých daňových výdavkoch, mám to chápať tak, že poistné hradené daňovníkom s príjmami podľa par. 6 /napr. aj živnosti/ sú daňovými výdavkami, teda aj tie dobrovoľné a vyššie?
Áno, aj poistné hradené dobrovoľne poistenou osobou sú daňovým výdavkom.
0 0
lastovicka lastovicka

lastovicka je offline (nepripojený) lastovicka

ahoj,prosim vas mam len jednu otazocku,pri jednoosobovej sro mozem uctovat v jednoduchom uctovnictve alebo musi byt podvojne?Dakujem za kazdu odpoved a usmernenie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať