Zavrieť

Porady

Zahradne jazierko

azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Chcel by som ponuknuť svoje vedomosti. Pokial niekto si chce zriadiť zahradne jazierko velmi rád poradím bezplatne a radostou nech máme pekne okolie .
Naposledy upravil kopretinka : 23.03.15 at 08:38
Usporiadat
michaelsk michaelsk

michaelsk je offline (nepripojený) michaelsk

nedostupny Pozri príspevok
nepomylil si sa s cerpadlom?Akym krmivom krmis?
omluvam sa pomylil malo tam byt 4000l/h a krmim krmivom sera goldy
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Rada z predchadzajuceho prispevku je zbytocna,neodstranis pricinu,len nasledok .Predimenzoval si cerpadlo,tym padom sa nedari ani leknu,kedze musis mat dost velke prudemie vody v jazierku.Objem jazierka s rastlinami by sa mal precerpat cez filtraciu za 1 az 2 hodiny a tebe sa otoci za hodinu 4x.Myslim ze k tej pene moze prispievat aj vlockove krmivo,skusil by som granule.
Naposledy upravil nedostupny : 10.08.11 at 05:43 Dôvod: Doplnenie
0 0
michaelsk michaelsk

michaelsk je offline (nepripojený) michaelsk

omluvam sa ale kazdy to uvadza inak pozrel som si priamo stranku vyrobcu a ide o filtracnu sadu oase biopress 4000 garantovany prietok 1500/h + 7w UV v manuali v baleni bol uvedeny vyssie napisany prietok (4000l/h) co sa tyka krmiva ake potom pouzit je nieco co by ste vedeli odporucit? netreba pouzit aj nejaku chemiu (pri zakladani som pouzil bakterie jbl ktore som nasadil i po cisteni filtru a od rovnakej znackly aj proti riasam) i ked by som sa tomu rad vyvaroval testy ph+kh+gh+no2+no3 ok voda priezracna len ta pena dakujem
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Nejde mi do hlavy to lekno,nestalo sa mi ze ho by karasy likvidovali.Aplikoval si prostriedok proti riasam podla navodu,cize jazierko s rastlinami len polovicnu davku?Skor by som tipol ze to bola chemia,preco sa mu nedari.Co sa tyka filtra,ak ho cistis vodou z jazierka netreba uz startovacie bakterie,ak chlorovanou vodou,tak je to namieste.Krmivo pouzivam Pond Sticks mix,ale existuje vela inych druhov.Zalezi na dostupnosti a cene.
Naposledy upravil nedostupny : 12.08.11 at 18:45 Dôvod: oprava gramatiky
_vyr_180854.jpg  
0 0
CherryAnn CherryAnn

CherryAnn je offline (nepripojený) CherryAnn

Teda, zízam aké nádherné jazierka aj so zvieratami podaktorí máte, púšťala som si videá s jesetermi a korytnačkami a som z toho úplne nadšená Ja uvažujem na chatu o tomto malom kúpacom jazierku.


Je to iba taký bazénik na čľapkanie, časom by sa mi páčilo to, čo ste si vybudovali podaktorí tu, ale zatiaľ nie je priestor...každopádne ďakujem za inšpiráciu a relax, nech sa vašej jazierkovej faune a flóre darí

Ináč ešte taká otázka...známy sa mi sťažuje, že si nechal vybudovať od nejakej firmy jazierko "biotop" a po dvoch rokoch sa na to nedá ani dívať, že je to len taká kalná kaluž - a nadáva na firmu od ktorej to má, že ako je to za tie prachy možné - tak som mu povedala, že po dvoch rokoch je to hádam jeho chyba, že má kaluž - a odvtedy sa poriadne nebavíme Kto z nás dvoch mal pravdu?
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Kdo z vás dvou měl pravdu? Ty CherryAnn, ale nemělas mu to říkat takhle natvrdo, jetli ti aspoň trochu záleží na sousedských vztazích. Já osobně bych po svých zkušenostech to samé zabalil do husté deky řečí o různých problémech, které se dají potkat při řešení čistoty vody v jezírku spojené s rybí obsádkou, osázením vodními rostlinami a použitou filtrací. Jestli k tomu ten dotyčný nemá žádný vztah, není mimochodem vůbec potřeba ho litovat. Vynaložené investice v tomto případě nekorespondují s jeho výslednou spokojeností, což je vzhledem k jeho předpokládám že nulové čistící iniciativě evidentní a vlastně i neomluvitelné. Jezírko je totiž živý organizmus a musí se k němu takto přistupovat a držet ho v nějakých rozumných mezích. Asi to nepochopil. Z každé rostliny se totiž po nějaké době stane více, či méně odolný a expanzivní plevel, který je nutné redukovat, včetně jeho kořenů, a to nemluvím o rybách. Ryby jsou totiž hlavní znečišťovatelé. Chabé, nebo zcela nulové znalosti biotopů mají za následek vnímání takovýchto prostředí coby "kaluží".
Až pochopí, (jestli pochopí) přijde odprosit.
Naposledy upravil Jarda Slatinany : 14.08.11 at 23:58
0 0
michaelsk michaelsk

michaelsk je offline (nepripojený) michaelsk

no to s tym leknom a rastlinami neide do hlavy ani mne ale je fakt ze pri pohlade je uz zrejme ze je to obzrate az to tie rybk zlikviduju uplne chemiou to nie je pouzil som polovicnu davku podla navodu keby ich clovek nekrmil este by som tomu rozumel ale dostanu 2x denne no ylikvidovali vsetko a to ked stihne lekno vyhnat nove listz dovtedy tie povodne zlikvidiju.krmivo som uz vymenil jazierko znova vycistil tak uvidim ci ta pena zmizne.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

mne ryby likvidujú leknice, hlavne v noci, ráno vždy pláva zopár listov na hladine... lekná ich nezaujímajú...
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Abych tohle nemusel řešit, vyrábím pro lekníny speciální jezírko. Tam je nic ožírat nebude.
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Jardo a co komari,ked tam nedas rybky?
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
To víš, že tam nějaké mrňky dám. Mě osobně karasi na leknínech neškodí a stejně tam mezi ně dám jen nějaký potěr. Také jsem sehnal jednu slunečnici a při výlovu možná objevím ještě pár slunek. Ve velkém jezírku lekníny nemají šanci a nechci se jich úplně vzdát, tak si zase pohraju. Holky si vymohly nášlapné kameny prostředkem leknínového jezírka a mě se to také docela líbí z důvodu lepší přístupnosti k leknínům, kvůli otrhávání odumřelých listů a květů.
Takže brzy bude trochu bohatší fotogalerie.
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
To bych nevěřil, jak složité je sehnat pár koljušek (Gasterosteus aculeatus). Asi budu muset navštívit místní náruživé rybáře a zjistit od nich, kde jdou nalovit. Rozhodl jsem se je dát do toho nového leknínového jezírka. Je to poměrně zajímavá ryba, hlavně co se týká rozmnožování. Jestli je seženu, pokusím se jejich zvyky natočit. Na netu jsou zatím jen zahraniční videa.
Jezírko jsem už vykopal a cvičně napustil. Ještě budeme dolaďovat okolí.
Velké jezírko při těch posledních vedrech zase zezelenalo a teď se pomalu čistí. Občas slyším kvákání skokanů, ale je to jen slabé a krátkodobé, nedá se to zaznamenat. Podzimní výlov se už blíží.
0 0
Marta L Marta L

Marta L je offline (nepripojený) Marta L

človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac
Prosím o radu, je možné v jazierku z 1 mm hrubej jazierkovej fólie chovať raky a vodné korytnačky? A ako zimujú? Nepoškodia fóliu pri zahrabávaní sa do štrku v jazierku? Hĺbka jazera je od 20 do 120 cm , plocha cca 60 m 2.
Vďaka
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Obávám se, že oboje najednou chovat nepůjde. Raci se s rybami snesou v pohodě, jen se jejich mláďata občas stanou potravou větších ryb. Želvy se s rybami také už nějak domluví, snad s výjimkou jejich albinotických forem, ale raci a želvy-to asi ne. Tohle soužití raci nepřežijou. Jo a pozor na chráněné druhy raků, nebo naopak na možnost útěku raků do nějaké blízké volné vody, pakliže máte v úmyslu chovat nějaké akvarijní. Snad Vám napoví moje zkušenosti, které zapisuju na svůj web- http://jezirko-skrovad.webzdarma.cz/ a můžete prostudovat odkazy ve spodu úvodní stránky, hlavně ty o racích a želvách.
O folii se nebojte ani v jednom případě. Raci ani želvy se do štěrku nezahrabávají. Rakům stačí vytvořit dostatek úkrytů v podobě dutých cihel, ponořených na mělčině těsně pod hladinu s různými průměry těch ďover. Větší využijou dospěláci, menší zase dětičky.
Raky zimuju v jezírku, želvy ve sklepě.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

mali sme 2 oranžových karasov a obaja boli do polovice čierny (ako namočení vo farbe) a toto čierne sfarbenie pomaly strácajú... existuje spôsob ako by sa im toto zafarbenie vrátilo, alebo ako tomu predísť?

niektorí červení zase strácajú červené sfarbenie až ostanú úplne žltí, len oči majú červené... máme aj krmivo s karoténom, ale aj tak to pôvodné červené sfarbenie strácajú...
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Obávám se sisima, že se s tím nic dělat nedá. Mě to dělají také. Jejich barvy se mění spíše podle jejich momentální nálady a prostředí, než podle toho, co jedí. V našem jezírku se jim v průběhu několika let podařilo vystřídat snad všechny odstíny červené, žluté, bílé a přírodní, čili tmavé a zlaté barvy. Sytě červené měl jen jeden můj kamarád, který měl zeleně kalnou vodu a téměř celou hladinu svého jezírka přikrytou listy leknínů. To asi nějak podvědomě působilo na jejich mimikry, ale byli vidět jen do půl metru, tak se zřejmě nebáli vybarvit.
Karasi jsou potvory, vybarvují se podle potřeby. Snad jen šubuni to omezují.
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Môžem len potvrdiť Jardove slová. Aj tí moji sú "prevacači kabátov" - raz sú červení, potom žltí, či bieli, len na modru sa zatial nevyfarbujú... Nepripomína Vám to niečo?
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

do kelu, tí karasovia boli zlatí... ma to mrzí... nestihla som ich ani poriadne nafotit...a už sú obyčajne oranžoví
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

hm minulý týždeň nám odišiel zlatý perlín, pár dní divne plával, mal také nekoordinované pohyby, akoby ho niečo nadnášalo, ku koncu mal trochu vypúlené oči... žeby vodnatielka? aplikovala som prípravok Tetra Pond Medifin... a dnes ráno odišiel lieň, bez nejakých príznakov, ešte včera bol ok...

čo to má znamenať?
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

sisima Pozri príspevok
do kelu, tí karasovia boli zlatí... ma to mrzí... nestihla som ich ani poriadne nafotit...a už sú obyčajne oranžoví
Niektorí sme dodnes .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať