Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katka,mam na vyber 60 odrod vrublovanych citrusov-zarucena plodnost v kratkom case,vek rastlin je od jedneho do 3 rokov,ich cena podla velkosti je od 200 do 350 sk kus. V pripade zaujmu poskytnem aj velke citrusy do dvoch metrov. Citrusy,ktore mam bezne celorocne na predaj,su vo velkosti 35 cm.
    Viac najdes na mojej stranke v sekcii predaj 1 a 2.
    www.citrusy.bross.eu

    david93 je offline (nepripojený) david93

    david93
    mam citrusy vypestovane z kostky a chcel by som sa vas spytat ake mate s tym skusenosti....dakujem
    Naposledy upravil david93 : 26.03.08 at 16:44

    klaura je offline (nepripojený) klaura

    klaura
    Citrusy z kôstky si musíš nechať zaštepiť. Som počula, že pri dobrej opatere môžu aj takéto zarodiť, ale veľmi neskoro a plody bývajú malé a málo šťavnaté. Ja mám zaštepené a zarodili už na druhý rok.
    Potom ich treba hnojiť, zastrihovať, rosiť a dobre polievať. Výsledky sa dostavia k Tvojej radosti.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    jozefcxc Pozri príspevok
    kupum citrusy
    presunula som ti jeden z tvojich príspevkov do sekcie, ktorá slúži na výmenu, či kúpu rastliniek. : http://www.porada.sk/t49963-p21-zahr...poradakov.html
    Sná´d sa nájde niekto, kto ti pomôže.

    Nemusíš svoju otázku zadávať viackrát do rozličných tém, stačí raz.
    Odporúčam pre začiatok a lepšiu orientáciu :
    http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
    http://www.porada.sk/faq.php

    citrusik je offline (nepripojený) citrusik

    citrusik
    Zdracim vsetkych milovnikov citrusikov. vie mi niekto poradit ako mam zastiepit jadierko citronika. chcem si sama vypestovat citrusovnik a potrebuje trochu poradit. dakujem

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    citrusik Pozri príspevok
    Zdracim vsetkych milovnikov citrusikov. vie mi niekto poradit ako mam zastiepit jadierko citronika. chcem si sama vypestovat citrusovnik a potrebuje trochu poradit. dakujem
    Aká otázka - taká odpoveď.
    Ako si asi predstavuješ štepenie jadierka citrusu? Vezmeš injekčnú stirkačku a pichneš opatrne aby ho to moc nebolelo. Prípadne ho vezmi svojmu obvodnému lekárovi a sestra ho zaočkuje alebo aj zaštepí proti prasačej chrípke a ak chceš aby aj rodilo, tak potom odporúčam pôrodnicu v ružovej záhrade!
    Ospravedlňujem sa ale nedalo mi... nikoho sme neurazili?

    kal-el je offline (nepripojený) kal-el

    kal-el
    Wabi veľmi trefná odpoveď Pre ostatných....citrusy zo semienok sú tak na okrasu...a teda dajú sa vypestovať do plodnosti, ale tak za najmenej 20 rokov...takže inak sa spoliehajte len na rezkované a ešte lepšie štepené citrusy....techník ako štepiť je veľa...treba len hľadať...ale treba nato trochu skúseností...hneď to nejde...

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Ak vám pri citrusoch nejde štepenie, nečudujem sa predsa len sú to často tenké konáriky a vyžadujú najmä vlhkosť, tak potom slkúste ablaktáciu. Ftip je v tom, že materská aj cérska rastlina sú spojené a zrastajú tak povediac zaživa a tak sa nestáva, že by urpeli a výsledok je vždy dobrý ak teda nezabudnete aj poliať občas a nielen vodky na polievací pondelok ale aj vody kvetinkám.

    paloo je offline (nepripojený) paloo

    paloo
    wabi Pozri príspevok
    Ak vám pri citrusoch nejde štepenie, nečudujem sa predsa len sú to často tenké konáriky a vyžadujú najmä vlhkosť, tak potom slkúste ablaktáciu. Ftip je v tom, že materská aj cérska rastlina sú spojené a zrastajú tak povediac zaživa a tak sa nestáva, že by urpeli a výsledok je vždy dobrý ak teda nezabudnete aj poliať občas a nielen vodky na polievací pondelok ale aj vody kvetinkám.
    Táto metóda je veľmi šetrná,z rastliny neostane nič-ak to zveríte správnemu odborníkovi

    paloo je offline (nepripojený) paloo

    paloo
    kal-el Pozri príspevok
    Wabi veľmi trefná odpoveď Pre ostatných....citrusy zo semienok sú tak na okrasu...a teda dajú sa vypestovať do plodnosti, ale tak za najmenej 20 rokov...takže inak sa spoliehajte len na rezkované a ešte lepšie štepené citrusy....techník ako štepiť je veľa...treba len hľadať...ale treba nato trochu skúseností...hneď to nejde...
    Na amatéra si sa mohol predviesť slušnejšie

    kal-el je offline (nepripojený) kal-el

    kal-el
    Paloo, neviem síce, či si Paloo z Kiwifóra, ale ak áno, mohol by si vedieť, že v pestovaní citrusov (samozrejme Kamčatky, kiwi a pod nie sú moj obor takže tam áno)..sa až za takého amatéra nepovažujem. Nemôžem ani povedať že by som bol odborník s 30 ročnou praxou a z mnohými (a myslím tým naozaj mnohými odrodami), ale amatér určite nie som.
    Ak si to myslel zo srandy (súdiac podľa smajlíka), tak potom to vyššie neplatí...
    A myslím, že nejaké neslušné to nebolo...
    Naposledy upravil kal-el : 28.04.10 at 16:58 Dôvod: zmena

    wynk11 je offline (nepripojený) wynk11

    wynk11
    Cavte
    Neviete niekto poradit so stiepenim? asi pred mesiacom som zastiepil citron tak ze som vzal konarik z druheho citrona a pristiepil som k prvemu a opacne.
    Teraz som si vsimol ze obidva stiepky mi zoschli.Neviem co som spravil zle stiep som aj osetril tym voskom ci co to vlastne je, zarez som urobil dostatocny a aj tak nic neviete kde som spravil chybu? PS prvykrat som stiepil.

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Nuž ťažko povedať kde si urobil chybu a možno si ani neurobil. 100% ujateľnosť nikdy nie je.
    Záleží od vegetácie a toho ako si to vlatne urobil. Musel by som to vidieť aby som ti povedal viacej. Možno to nafotiť...
    Poradím ti ale dve veci:
    1. Príď a naučím ťato, ak chceš. Som z Nitry, ty budeš asi niekde s považia.
    2. Vyskúšaj "Ablaktáciu" nemáš tam čo pokaziť, úspešnosť je 100% aj u amatéra, naštuduj si to je to spojenie podpníkovej a ušľachtilej vetvičky bez toho aby si ich odrezal a tak nezvedú a zrastú a až potom ich odrežeš tak aby zostal vrubeľ na podpníku...

    lubolelo je offline (nepripojený) lubolelo

    lubolelo
    Dostal som ho na narodeniny,vyhnal nové lístky,ktoré mi začali žltnúť.Polievam ho destilovanou vodou.Nebol preliaty.Prosí poraďte čo s ním ako sa oň starať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.