Zavrieť

Porady

Právna forma?

Zdravim,

chcem spustiť webový portál na spôsob online "hry", nie v pravom slova zmysle hry, ale niečo veľmi podobné... nakoľko plánujem registráciu spoplatňovať, z prevádzkových dôvodov, nie za účelom obohatiť sa, chcem sa opýtať či je nutné takéto niečo prevádzkovať ako spoločnosť alebo to nejakým spôsobom registrovať, resp. či niečo také môže prevádzkovať fyzická osoba - nepodnikateľ. V hre niesú zahrnuté žiadne finančné ani iné výhry.

Ďakujem za odpoveď
Usporiadat
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Ak budeš vyberať peniaze - hoci po 1 korune, tak potrebuješ aspoň živnosť. Inak pokuta za neoprávnené podnikanie.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Mozno by pomohla darovacka.. Ale to je skor blbost, ako realna moznost..

kephastar: alebo si zaloz ucet na paypal a prijimaj peniaze cez to.
mm a o co konkretne ide?
0 0
kephastar kephastar

kephastar je offline (nepripojený) kephastar

blcha Pozri príspevok
Ak budeš vyberať peniaze - hoci po 1 korune, tak potrebuješ aspoň živnosť. Inak pokuta za neoprávnené podnikanie.
Som vysokoskolak, koncim 3 rocnik a zalozenim zivnosti by mi vznikli povinnosti a obmedzenia denneho studia, a kedze ta cinnost by nemala byt ziskova, tak je to podla mna nerozumne zakladat zivnost ak by som mal (len) vydaje. (Uspech nie je nikdy zaruceny ) Riesenim by bolo, ak by sa to transformovalo na ziskovu cinnost, ale to by cely projekt stratil to o co v nom ide. Nedalo by sa to preto vyriesit nejakou formou "darov", resp. dobrovolnych prispevkov?
0 0
kephastar kephastar

kephastar je offline (nepripojený) kephastar

rickman Pozri príspevok
Mozno by pomohla darovacka.. Ale to je skor blbost, ako realna moznost..

kephastar: alebo si zaloz ucet na paypal a prijimaj peniaze cez to.
mm a o co konkretne ide?
cez paypal sa neda platit v SK, co by mohol byt odradzajuci "krok" pre niektorych uzivatelov... a vela ludi taktiez takym veciam neveri, budu pochybovat
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

živnosť potrebujes, ak vykonávaš sústavnú činnosť, samostatne podnikateľom vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku.
0 0
kephastar kephastar

kephastar je offline (nepripojený) kephastar

josh Pozri príspevok
živnosť potrebujes, ak vykonávaš sústavnú činnosť, samostatne podnikateľom vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku.
a ak to nie je za účelom dosiahnuť zisk?
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

kephastar Pozri príspevok
cez paypal sa neda platit v SK, co by mohol byt odradzajuci "krok" pre niektorych uzivatelov... a vela ludi taktiez takym veciam neveri, budu pochybovat
Jakze neda? Ved sa vies normalne zaregistrovat v SK, spoplatnenie bude cez MC/Visu. Akurat musis mat priradeny skutocny ucet k tomu "virtualnemu", aby si si to vedel preposlat.
A ak predsa len nie, tak skus paypay.sk
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

a aky iny ucel to bude, ked nie dosiahnutie zisku?
0 0
kephastar kephastar

kephastar je offline (nepripojený) kephastar

ak by to bolo spoplatnene cez system paypay, nemohli by z toho byt nejake pravne prietahy? nechcem aby ma tu niekto nahanal )
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

josh Pozri príspevok
a aky iny ucel to bude, ked nie dosiahnutie zisku?
Asi príspevok na štúdium.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

kephastar Pozri príspevok
ak by to bolo spoplatnene cez system paypay, nemohli by z toho byt nejake pravne prietahy? nechcem aby ma tu niekto nahanal )
Ak sa ti nepaci tato alternativa, tak povedz kazdemu registrovanemu ucastnikovi, nech zaplati priamo cast penazi za domenu, hosting, +neviem co to v tvojom pripade este bude obsahovat..
Skus napisat, o com by to malo byt (ss ked chces byt tajny) , mozno sa to da vyriesit aj inac..

Aj tak uz len cakam, kedy kto pride a spomenie pravidla porady
0 0
kephastar kephastar

kephastar je offline (nepripojený) kephastar

Nehovorim ze paypay sa mi nepaci ide skor o to, ze aj ked je paypay "anonymny", tak domena je predsa len registrovana na moje meno... a teda, ak by to bolo neopravnene podnikanie, tak by sa mi pokuta nevyhla...
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Pokial uvedies priamo na stranke, ze vsetky peniaze budu pouzite na prevadzku, tak by to nemal byt problem.
Pozri - najlepsie bude, ak najdes podobnu stranku k tej, aku chces spravit ty a zistis, ako to maju poriesene oni.
0 0
kephastar kephastar

kephastar je offline (nepripojený) kephastar

to som uz robil a vsetky su v podstate pod nejakou s.r.o., resp. a.s.
Ono to je tak, ze cely projekt bol navrhnuty, je vypracovany, funkcny a jedina vec na com mi to teraz stoji je toto :-/ To spoplatnenie bolo dolezite aj z toto dovodu, ze by to overovalo korektnost zadanych udajov (adresa je zo specifickych dovodov nevyhnutnostou pri registracii), nakolko po registracii mal byt na zadanu adresu odoslany balicek na dobierku a az po vyplateny dobierky by bol ucet aktivovany (tym padom je jasne ze clovek zadal spravnu adresu) ... a to by sa dalo chapat aj ako "predaj". ale v podstate by sa to dalo riesit mensou obmenou cez paypay... ja som si len nebol isty tym ci sa to da robit a ci to netreba registrovat (napr. na zivnost) a ako som predpokladal - neda (v zmysle bez paypay ale uvadzanim napr. osobneho uctu). hmmm
0 0
kephastar kephastar

kephastar je offline (nepripojený) kephastar

rickman Pozri príspevok
Pokial uvedies priamo na stranke, ze vsetky peniaze budu pouzite na prevadzku, tak by to nemal byt problem.
Pozri - najlepsie bude, ak najdes podobnu stranku k tej, aku chces spravit ty a zistis, ako to maju poriesene oni.
pisem ti sem lebo som od teba dostal SS a podla pravidiel porady mozem pisat SS az po piatich dnoch od registracie... ak chces blizsie info napis kontakt napr. icq alebo mail... mozme to predebatnut tam ak mas zaujem
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

kephastar Pozri príspevok
pisem ti sem lebo som od teba dostal SS a podla pravidiel porady mozem pisat SS az po piatich dnoch od registracie... ak chces blizsie info napis kontakt napr. icq alebo mail... mozme to predebatnut tam ak mas zaujem
PSSSSST preboha!! Sak nas vyhodia
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

rickman Pozri príspevok
PSSSSST preboha!! Sak nas vyhodia
Veru tíško, nekričte .
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Orsz Pozri príspevok
Veru tíško, nekričte .
Oj bistu, bolo pocut?
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Môžeš kľudne vymazať posledné príspevky - keďže nehovoria k téme .
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Tema je uz uzavreta, takze nech to ma aspon nejaku nadvaznost
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať