Zavrieť

Porady

RZZP - dôchodca

Ak mal v roku 2006 starobný dôchodca príjem 40000 zrazený preddavkovo a 10000 zrážkovou daňou je povinný podať RZZP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Ak šlo o príjem zo závislej činnosti na dohody a ten dôchodca nemal súčasne zamestnanie na pracovnú zmluvu a nebol SZČO, tak musí podať zúčtovanie.

    milanr je offline (nepripojený) milanr

    milanr
    Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Od 01-04/2007 sme na DoVP zamestnávali starobného dôchodcu. Jeho príjem dosiahol 43000. Od 07-09/2007 ho chceme zamestnať na pracovnú zmluvu na dobu určitú.Od 10-12/2007 bude len poberateľ SD. Bude si musieť podať RZZP za r.2007, ak v úhrne DoVP+PP prekročí príjem 45600,- Sk? Bude sa potom pre účely ZP posudzovať ako samoplatiteľ ? Vznikne mu veľký nedoplatok na ZP ?

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Bude si musieť podať RZZP ak :
    1. kým nebol zamestnancom, úhrn príjmov prekročil úhrn 1/2 miknimálnych miezd (to je za 7 mesiacov 7x3800) - to už prekročil
    2. alebo ak ako zamestnanec mal kolísavý príjem.
    T.j. zrejme sa RZZP nevyhne.

    Je jediná nádej - že u dôchodcov sa spätne za rok 2007 nebude brať do úvahy príjem z dohôd - bolo to v návrhu novely zákona o ZP, ale pôvodne platnosť novely mala byť 1.7.2007, ale pravdepodobne platnosť novely bude až 1.1.2008 - tak neviem, či tam bude aj toto prechodné ustanovenie (spätná platnosť).

    simona28 je offline (nepripojený) simona28

    simona28
    Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o vyjadrenie či dôchodca, ktorý poberá výsluhový dôchodok a je zamestnaný na HPP celý rok 2006 jeho príjem je v každom mesiaci minimálna mzda či musí podať RZZP? Podľa mňa nie, no zamestnávateľ mu napriek tomu poslal doklad k RZZP s listom, že je povinný podať RZZP.
    Ďakujem

    halibut je offline (nepripojený) halibut

    halibut
    zdravim, mam otazku presne na dochodcu - poberatela SD. Ma jeden TPP (celý rok 2006) s príjmom ´96000,- (12 * 8000,- sk), okrem toho prijem z prenajmu nehnutelnosti 60000.-, má alebo nema povinnost podat RZZP. Dakujem pekne a prajem pekny vecer.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    halibut Pozri príspevok
    zdravim, mam otazku presne na dochodcu - poberatela SD. Ma jeden TPP (celý rok 2006) s príjmom ´96000,- (12 * 8000,- sk), okrem toho prijem z prenajmu nehnutelnosti 60000.-, má alebo nema povinnost podat RZZP. Dakujem pekne a prajem pekny vecer.
    Nemá povinnosť podávať RZZP.

    halibut je offline (nepripojený) halibut

    halibut
    Dakujem za odpoved, bol som na rozpakoch preto lebo v niektorych mediach pisali ze ak ma dochodca prijmy nad 41400,- takze musi podat RZZP, ale to sa asi jedna o prijmy jednorazove alebo nepodliehajuce preddavkom na ZP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.