Zavrieť

Porady

konateľ a odvody

ahojte, už pár dni tu hľadám a zatiaľ som sa ku konkrétnemu riešeniu svojho problému nedostala..
Konateľ dostáva mesačne odmenu vo výške do 3tis. korún.
Aj keď sa jedná o takú nízku odmenu, treba z toho odvádzať preddavok na ďaň a ZP? ZP sa ráta 4% konateľ, 10% s.r.o.? Lebo predo mnou to tu robili dve kočky a každá inak... A ja mám v tom hrozný zmätok a potrebujem to súrne vyriešiť
Usporiadat
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

fukylove Pozri príspevok
Viem, že len ZP. Ale v sociálke odo mňa chceli výkaz. Tak som im ich dala ako chceli, ale s nulovou hodnotou. a ďakujem za všetky rady
Aha, možno tam boli predtým zamestnanci, a firma nie je odhlásená z SP ako zamestnávateľ. Treba to odhlásiť, lebo mudeš musieť stále posielať nulové výkazy.
0 0
fukylove fukylove

fukylove je offline (nepripojený) fukylove

vieš, problém je v tom, že je možné, že v niektoré mesiace tam budú aj brigádnici. zatiaľ som nezisťovala, ako je to s odvodmi za nich, ale ak sa nemýlim, tak musia byť v soc. poi. prihlásení. takže ja im radšej pošlem každý mesiac nulový výkaz nech si pekne zhŕňajú papieriky to by nemalo vadiť
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

fukylove Pozri príspevok
vieš, problém je v tom, že je možné, že v niektoré mesiace tam budú aj brigádnici. zatiaľ som nezisťovala, ako je to s odvodmi za nich, ale ak sa nemýlim, tak musia byť v soc. poi. prihlásení. takže ja im radšej pošlem každý mesiac nulový výkaz nech si pekne zhŕňajú papieriky to by nemalo vadiť
Ak budeš mať brigádnikov - platí sa za nich úrazové poistenie 0,8% a garančné poistenie 0,25%. A potom daň.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať