Zavrieť

Porady

Registrácia do recyklačnáho fondu

obyčajný človek- žena
Dnes sme mali inšpekciu, ktorá sa ma snažila presvedčiť, že v roku 2004 sme mali povinnosť zaregistrovať sa a odvádzať príspevky do recyklačného fondu.
STE ZAREGISTROVANÍ?
Usporiadat
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Ahojte potrebujem poradit, firma dovaza elektrozariadenia z EU, doteraz vsak nebola registrovana v ziadnom kolektivnom systeme ani v recyklacnom fonde a neuctovala svojim odberatelom recyklacne poplatky na fakturach. Teraz sa chce zaregistrovat v jednom kolektivnom systeme. Doplatenie poplatkov za cely rok 2006 vsak vychadza na vysoku ciastku, co by bolo pre firmu dost velke financne zatazenie, kedze by to muselo ist z vlastnych prostriedkov. Vie mi niekto poradit co v pripade ze bude platit poplatky az od 11/2006, moze byt niekym sankcionovana, je to velke riziko, nechat obdobie pred 11/2006 len tak?
Este mi nie je jasne, ze kolektivnemu systemu sa plati podla objemu dovozu a nie predaja daneho tovaru, takze vznika rozdiel medzi zaplatenymi poplatkami a vyfakturovanymi...
Budem rada ak mi niekto vie poradit.
Dakujem
Naposledy upravil Katty : 04.11.06 at 16:42
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Katty
Ahojte potrebujem poradit, firma dovaza elektrozariadenia z EU, doteraz vsak nebola registrovana v ziadnom kolektivnom systeme ani v recyklacnom fonde a neuctovala svojim odberatelom recyklacne poplatky na fakturach. Teraz sa chce zaregistrovat v jednom kolektivnom systeme. Doplatenie poplatkov za cely rok 2006 vsak vychadza na vysoku ciastku, co by bolo pre firmu dost velke financne zatazenie, kedze by to muselo ist z vlastnych prostriedkov. Vie mi niekto poradit co v pripade ze bude platit poplatky az od 11/2006, moze byt niekym sankcionovana, je to velke riziko, nechat obdobie pred 11/2006 len tak?
Este mi nie je jasne, ze kolektivnemu systemu sa plati podla objemu dovozu a nie predaja daneho tovaru, takze vznika rozdiel medzi zaplatenymi poplatkami a vyfakturovanymi...
Budem rada ak mi niekto vie poradit.
Dakujem
prosim prosim poraďte mi dosť mi to súri
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
skús
http://www.recfond.sk/index.php?id=28
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Lenka to som uz citala ale vela som sa tam nedocitala, navyse firma sa nebude priamo registrovat v recyklacnom fonde ale cez kolektivny system a platit bude jemu.
Ide mi skor o to, ze kolektivny system vie firme vykryt obdobie celeho roka 2006, co vsak znamena doplatit poplatky za cele obdobie, co by fy musela zaplatit zo zisku alebo byt v kol.systeme len od 11/2006 a zacat vyberat rec.poplatky od 11/2006 od odberatelov a tym vykryvat poplatky do systemu. Zaujima ma ci moze byt potom fy pokutovana za to ze do 11/2006 neplatila, nebola registrovana a tak ... nema o tom niekto informacie???????
prosiiiiim
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať