Zavrieť

Porady

Upratovanie počas prac.doby

Ahojte poraďáci! Prosím poraďte!

Možno, že som moju otázku nezaradil do správnej témy, ale podľa mňa to má dočinenia s BOZP.
Som rozčulený. V prenajatých priestoroch, kde mám kanceláriu upratovačka, ktorú platí majiteľ budovi, pravideľne upratuje počas pracovnej doby, teda v rozmedzí od 8.00 do 16.00. Teraz sa mi stalo, že som sa vy......
Existuje nejaký predpis z oblasti BOZP, ktorý určuje ako a kedy by sa malo upratovať? Totiž nestalo sa to prvý krát, že sa to stalo, a veru už aj mojmu klientovi sa to stalo. Keď dávame stažnosť majiteľovi, tak jeho odpoveď je, že aby sme chodili opatrnejšie, keď sa upratuje.
Upratovačka totiž funguje systémom "čo je mokré, to je čisté". Asi 300 m2 je schopná poumývať za 10-15 minút.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    posúvam.......

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    smith Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci! Prosím poraďte!

    Možno, že som moju otázku nezaradil do správnej témy, ale podľa mňa to má dočinenia s BOZP.
    Som rozčulený. V prenajatých priestoroch, kde mám kanceláriu upratovačka, ktorú platí majiteľ budovi, pravideľne upratuje počas pracovnej doby, teda v rozmedzí od 8.00 do 16.00. Teraz sa mi stalo, že som sa vy......
    Existuje nejaký predpis z oblasti BOZP, ktorý určuje ako a kedy by sa malo upratovať? Totiž nestalo sa to prvý krát, že sa to stalo, a veru už aj mojmu klientovi sa to stalo. Keď dávame stažnosť majiteľovi, tak jeho odpoveď je, že aby sme chodili opatrnejšie, keď sa upratuje.
    Upratovačka totiž funguje systémom "čo je mokré, to je čisté". Asi 300 m2 je schopná poumývať za 10-15 minút.
    Nuž neviem, ale zdá sa mi to za vlasy pritiahnuté, aby nejaký predpis, zákon alebo smernica nariaďovali, ako a kedy má byť upratované. Myslím, že nikto mu nezakáže upratovať aj počas prevádzkovej doby. Rovnako aj v hypermarketoch alebo aj v napr. v McDonalde upratujú priebežne a nikomu nenapadne sťažovať si na to. Aj v našej budove (kde sme v prenájme) sa na schodišti a v hlae upratuje aj cez deň, aj na mokro. Asi naozaj budete musieť chodiť opatrne .

    Treba to skúsiť vyriešiť dohodou. Nepoznám žiadne legislatívne páky na vyriešenei tohto problému.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Ja len doplním, že upratovačka musí mať prenosnú tabuľu, na ktorej je upozornenie o šmykľavom povrchu

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ďakujem za reakcie.

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    smith Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci! Prosím poraďte!

    Možno, že som moju otázku nezaradil do správnej témy, ale podľa mňa to má dočinenia s BOZP.
    Som rozčulený. V prenajatých priestoroch, kde mám kanceláriu upratovačka, ktorú platí majiteľ budovi, pravideľne upratuje počas pracovnej doby, teda v rozmedzí od 8.00 do 16.00. Teraz sa mi stalo, že som sa vy......
    Existuje nejaký predpis z oblasti BOZP, ktorý určuje ako a kedy by sa malo upratovať? Totiž nestalo sa to prvý krát, že sa to stalo, a veru už aj mojmu klientovi sa to stalo. Keď dávame stažnosť majiteľovi, tak jeho odpoveď je, že aby sme chodili opatrnejšie, keď sa upratuje.
    Upratovačka totiž funguje systémom "čo je mokré, to je čisté". Asi 300 m2 je schopná poumývať za 10-15 minút.
    Napísala by som písomnú sťažnosť majiteľovi budovy. Asi nedosiahneš, aby sa upratovalo mimo pracovnej doby, ale aspoň aby upratovačka nemáčala podlahy zbytočne na mokro a keď už inak nevie, nech na to upozorní napr. už spomínanou tabuľou. Tiež by som tam spomenula niečo v tom zmysle, že v prípade že sa niekto zraní z dôvodu šmykľavej podlahy (ak na to neupozornia) tak bude za to zodpovedný majiteľ budovy.

    Upratovanie počas prac.doby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.