Zavrieť

Porady

Dôchodca čo klame

som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac
Mám takýto problém s ktorým si neviem rady:
Dnes prišiel za mnou jeden zamestnanec a s blahodárnym pokojom mi oznámil, že je od januára minulého roka dôchodcom...
čo teraz s tým? Podpisoval mi vyhlásenie akoby sa nič nechumelilo, k dôchodku sa nepriznal, nič mi neoznámil....
Ako postupovať, keď som mu už samozrejme urobila za 2006 ročné vyúčtovanie? čoho všetkého sa dotkne táto jeho lož a čo to znamná pre nás ako zamestnávateľa keď on uvádzal klamlivé údaje????

Vďaka
Usporiadat
Darana Darana

Darana je offline (nepripojený) Darana

som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac
Poradí mi niekto prosím vás????
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Darana Pozri príspevok
a som tu opäť...

teda práve to opravujem a pri opätovnom čítaní tohto príspevku mi vzniká viacero otázok...

Ten preplatok za rok 2006 je 3368,- Sk - teda mám z toho niečo strhnúť zamcovi a čo zamteľ ?????

Za rok 2007 je to 1924,- Sk s týmto je to ako? Ja som myslela, že mu to len vrátim ako príplatok po zdanení????
Skúsim zjednodušenie, nech Ťa nedopletiem:
Preplatok za rok 2006 v sume 3368 - túto sumu pripočítaš ku mzde a z takto zisteného VZ pre zaplatíš zdravotné poistenie (SP nie, to počítaš bez tejto sumy).
Pri výpočte preddavku dane:
spočítaš mzdu,
odpočítaš poistenie zaplatené v danom mesiaci do SP a ZP (aj zo mzdy aj z preplatku),
pripočítaš k nej sumu 3368 a sumu 1924.
Z výslednej sumy bežným spôsobom počítaš daň.
Aký používaš soft? Nerieši takéto prípady?
0 0
Darana Darana

Darana je offline (nepripojený) Darana

som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac
azuz Pozri príspevok
Skúsim zjednodušenie, nech Ťa nedopletiem:
Preplatok za rok 2006 v sume 3368 - túto sumu pripočítaš ku mzde a z takto zisteného VZ pre zaplatíš zdravotné poistenie (SP nie, to počítaš bez tejto sumy).zatiaľ chápem
Pri výpočte preddavku dane:
spočítaš mzdu,
odpočítaš poistenie zaplatené v danom mesiaci do SP a ZP (aj zo mzdy aj z preplatku),
pripočítaš k nej sumu 3368 a sumu 1924.
Z výslednej sumy bežným spôsobom počítaš daň.supééér ani neviem ako sa ti poďakovať, nedoplietla si ma, práve naopak...
Aký používaš soft? Nerieši takéto prípady?
Veď presne som to hľadala, ale buď som slepá, alebo neviem kde to mám hľadať, alebo to tam nie je...
MRPčko
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať