Zavrieť

Porady

Užhorod - trhy

Zdravim. Chcela by som sa opytat ci mate nejake skusenosti s nakupmi v Užhorode a ako to je s prechodom hranic od kedy opravili Colnicu vo Vyšnom Nemeckom.
Usporiadat
halmir halmir

halmir je offline (nepripojený) halmir

Dne sa moja príbuzná pokúšala dostať cez hranicu,no vzdala to.Nechcelo sa jej stráviť 9 hod. čakaním. Mám taký dojem ,že dnes je všetko naopak,za bývalého režimu ľudia utekali na západ dnes pre zmenu na východ.Čím to asi bude?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Nebola som tam, ale z počutia viem, že poniektroí robia tak, že auto nechajú pred hranicou, hranicu prejdu pešo a za si vezmú taxi až do Užhorodu. Naspäť tiež taxikom na hranicu. Je to vraj oveľa rýchlejší spôsob ako čakať nekonečne dlho autom.
0 0
halmir halmir

halmir je offline (nepripojený) halmir

Momentálne cez V.Nemecke pešo sa isť nedá.Dá sa to len cez Veľké Slemence,ale tiež si to treba odstáť.
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

ahojte, nemá náhodou niekto nejaké čerstvé informácie o nákupoch v Užhorode?
0 0
ali_m ali_m

ali_m je offline (nepripojený) ali_m

Tak s tým busom to ide najrýchlejšie?
0 0
BOND BOND

BOND je offline (nepripojený) BOND

Timka1 Pozri príspevok
Nebola som tam, ale z počutia viem, že poniektroí robia tak, že auto nechajú pred hranicou, hranicu prejdu pešo a za si vezmú taxi až do Užhorodu. Naspäť tiež taxikom na hranicu. Je to vraj oveľa rýchlejší spôsob ako čakať nekonečne dlho autom.
odkedy je colnica po rekonštrukcii tak sa pešo chodiť nedá!
0 0
slavuska slavuska

slavuska je offline (nepripojený) slavuska

Ja som tam bola asi pred mesiacom. Boli sme tam v sobotu. Na hraniciach sme boli asi o pol siestej rano, u nas to islo dost rychlo. Len ukrajincom sa nechce pracovat. Do pasu treba vlozit 1 dolar ak nechces mat problemy. inac sa ukrajinsky colnik bude pytat na kopec hluposti, kym mu nedas "ten spravny pas"..... fakt.
Na trhy sme prisli asi o pol osmej, len to bolo este velmi skoro. okolo deviatej uplne staci. No a tovaru mas habadej. tricka nike,adidas,pumy do 500 sk, vacsinou po 250 sk. Botasky okolo 500 sk. teplaky, elastaky,leginy a tak do tych 500 sk. Inac pekny tovar maju. Len si nekupuj nic co ma znacku nalepenu na povrchu na elastickom materialy, lebo ti to pukne hned pri prvom obleceni. ak chces cigarety, tak na colnici musis vypisovat papiere. my sme cigarety ani alkohol nekupovali, takze naspat sme boli skoro rarita.. ))
Pri navrate to na colnici trvalo asi dve hodiny... ale to len preto ze vsetci ukrajinci sa predbehuju a aj ked ich nepustis tak pride colnik a zastavi ta aby si ho pustil...
Takze asi tolko. Sli sme autom. Ale vraj najlepsie je ist cez tyzden lebo je ovela menej ludi na hraniciach.
0 0
ali_m ali_m

ali_m je offline (nepripojený) ali_m

A neviete niekto ako je to tam (teda na hranici) s hodnotou tovaru, ktorý je možné previesť? Do koľko Sk alebo tých ich peňazí aby sme sa vyhli clu. Mimo cigariet a alkoholu - to je sa mi vidí kartón resp. fľaša na hlavu.
0 0
slavuska slavuska

slavuska je offline (nepripojený) slavuska

Myslim ze hovorili 6000 na osobu. My sme nakupili za 6000 pre styroch.. a mali sme plny kufor..
0 0
BOND BOND

BOND je offline (nepripojený) BOND

ali_m Pozri príspevok
A neviete niekto ako je to tam (teda na hranici) s hodnotou tovaru, ktorý je možné previesť? Do koľko Sk alebo tých ich peňazí aby sme sa vyhli clu. Mimo cigariet a alkoholu - to je sa mi vidí kartón resp. fľaša na hlavu.
Colnikov zaujíma len alkohol a cigarety, ostatné možeš niesť kolko chceš.
ja som si len koženu bundu s kožušinou kúpil za 380 USD.
0 0
ali_m ali_m

ali_m je offline (nepripojený) ali_m

Nešiel niekto cez hranicu vo Vyšnom Nemckom do Užhorodu teraz niekedy - teda po tom otvorení zrekonštruovaného prechodu v Ubli? Ide o to, že by som potreboval vedieť či sa dá teraz autom prejsť rýchlejšie, alebo je to tam s čakaním stále rovnaké. Dík za info.
0 0
Strejdo Strejdo

Strejdo je offline (nepripojený) Strejdo

Na autobude je to najlepsie- pravidelna linka je vzdy uprednostnena, cize cakanie okolo 1 hodiny. Na aute je najlepsie ist rano tak, aby si na hranici bol najneskor o pol siedmej, kedze o siedmej sa menia smeny a keby si tam prisiel pred siedmou , tak mas zarucene,ze do pol osmej sa nepohnes. Alebo potom okolo obeda je uz prechod prazdny. A zas ked chces ist naspat, tak bud velmi skoro- t.j. okolo 12tej, 13tej, ked ludia este nakupuju, alebo az okolo 6tej, 7mej. To je co sa tyka pracovneho tyzdna. Cez vikend je to velmi nepravidelne, ale mas garantovane, ze o 6:00, ked budes na hranici, tak bude pred tebou jedno, dve auta, ale neviem, co budes robit do pol osmej, kedy otvaraju na trhu prve stanky . Taaak dufam, ze som vam trosku poradil.A prijemne nakupovanie vam prajem.
Aaaa este jedna vec- ponozky by som odtial nekupoval
0 0
slavuska slavuska

slavuska je offline (nepripojený) slavuska

Na margo veci...
Treba si uvedomit ze sa zrekonstruovali prechody na slovenskej strane... na ukrajinskej NIE....
To znamena, ze aj ked my budeme mat desat pruhov na prejazd... a ukrajinci len jeden - dva...rychlejsie to nebude.
0 0
Strejdo Strejdo

Strejdo je offline (nepripojený) Strejdo

Aaaa este na margo veci...
Aj tak mame zbytocne 10 pruhov, ked z jednej strany funguju 2 aj z druhej 2. Takze nieje to o nic lepsie. A samozrejme Slavuska mas pravdu, ukrainci maju stale po jednom, takze nieje to o nic rychlejsie.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
ali_m Pozri príspevok
A neviete niekto ako je to tam (teda na hranici) s hodnotou tovaru, ktorý je možné previesť? Do koľko Sk alebo tých ich peňazí aby sme sa vyhli clu. Mimo cigariet a alkoholu - to je sa mi vidí kartón resp. fľaša na hlavu.
Pre dovoz neobchodného tovaru z tretích štátov platí limit 175 €. Samozrejme okrem alkoholu cigariet a pod., tam platia množstevné limity.
Naposledy upravil Excise Duty : 24.09.07 at 18:02 Dôvod: preklep
0 0
ali_m ali_m

ali_m je offline (nepripojený) ali_m

Dík za info. Čo sa týka tých rekonštrukcií - to je pravda, že brzdia a asi aj brzdiť to budú ukrainci - tak si asi nepomôžeme. Skôr som narážal na to, že predtým keď sa rekonštruovala Ubla(bola off), tak takmer všetci šli ce Vyšné Nemecké.
0 0
miska1629 miska1629

miska1629 je offline (nepripojený) miska1629

Ja som bola na trhoch v Uzhorode minulu sobotu. Isli sme linkovym autobusom kedze sa to oplati viac ako ist vlastnym autom. No cca 50 km sme isli 3 hodiny kedze to cakanie na hranici je otrasne....kazdy ma cas nikto sa nikde neponahla. Ci je to uz z nasej strany alebo ukrajinskej. No na trhu sa da dobre a lacno nakupit a to najma sportove veci a rifle. Najlepsie je ale si autobus skor rezervovat a mat miestenku lebo je to dost nabite a je problem sa vobec do autobusu ci smerom tam alebo aj spat z Ukrajiny dostat. Na blint je to riziko.
Pekny den prajem:-)))
0 0
BOND BOND

BOND je offline (nepripojený) BOND

Strejdo Pozri príspevok
Na autobude je to najlepsie- pravidelna linka je vzdy uprednostnena, cize cakanie okolo 1 hodiny. Na aute je najlepsie ist rano tak, aby si na hranici bol najneskor o pol siedmej, kedze o siedmej sa menia smeny a keby si tam prisiel pred siedmou , tak mas zarucene,ze do pol osmej sa nepohnes. Alebo potom okolo obeda je uz prechod prazdny. A zas ked chces ist naspat, tak bud velmi skoro- t.j. okolo 12tej, 13tej, ked ludia este nakupuju, alebo az okolo 6tej, 7mej. To je co sa tyka pracovneho tyzdna. Cez vikend je to velmi nepravidelne, ale mas garantovane, ze o 6:00, ked budes na hranici, tak bude pred tebou jedno, dve auta, ale neviem, co budes robit do pol osmej, kedy otvaraju na trhu prve stanky . Taaak dufam, ze som vam trosku poradil.A prijemne nakupovanie vam prajem.
Aaaa este jedna vec- ponozky by som odtial nekupoval
Neviete o koľkej ma odchod linka Košice-Užhorod v sobotu ráno?
0 0
ivana184 ivana184

ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

Mám čerstvú skúsenosť, bola som v sobotu v Užhorode cez Vyšné Nemecké a poviem Vám, ukrajinci boli úplne v pohode, asi som trafila na normálnych, čo sa však o našich SR colníkoch povedať nedá. Čakacia doba 3 - 4 hodiny, problém bol v tom, že 1 pruh na SR bol vyhradený pre autobusy a ,,prominentné osoby,, ktoré išli bez čakania vopred a tým pádom aj keď ste už boli na rade, stále sa pre vami robila nová a nová kolóna, pretože boli VIP osoby, ktoré mali závoru otvorenú, späť som prešla ukrajinskú hranicu priebežne, dokonca ani kufor som im neotvárala, ale pred SR akoby uťal, od 14.00 - 17.00 hod, a vôbec som nemala pocit, žeby bolo neskutočné množstvo aút. Takže z vlastnej skúsenosti mám naopak ťažké srdce na SR colníkov, nie žeby sme držali pokope, ale jednoducho veď som v práci lážo - plážo. Takže asi tak.
0 0
ali_m ali_m

ali_m je offline (nepripojený) ali_m

ivana184 Pozri príspevok
Mám čerstvú skúsenosť, bola som v sobotu v Užhorode cez Vyšné Nemecké a poviem Vám, ukrajinci boli úplne v pohode, asi som trafila na normálnych, čo sa však o našich SR colníkoch povedať nedá. Čakacia doba 3 - 4 hodiny, problém bol v tom, že 1 pruh na SR bol vyhradený pre autobusy a ,,prominentné osoby,, ktoré išli bez čakania vopred a tým pádom aj keď ste už boli na rade, stále sa pre vami robila nová a nová kolóna, pretože boli VIP osoby, ktoré mali závoru otvorenú, späť som prešla ukrajinskú hranicu priebežne, dokonca ani kufor som im neotvárala, ale pred SR akoby uťal, od 14.00 - 17.00 hod, a vôbec som nemala pocit, žeby bolo neskutočné množstvo aút. Takže z vlastnej skúsenosti mám naopak ťažké srdce na SR colníkov, nie žeby sme držali pokope, ale jednoducho veď som v práci lážo - plážo. Takže asi tak.
No to je super teda... ale asi je to spôsobené naším plánovaným vstupom do "Šengenu" - v poslednej dobe saá kontrola a hodnotiace skupiny.... Ikeď smerom do republiky by som sa až tak nečudoval, ale prečo keď sa ide von, to ťažko pochopiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať