Zavrieť

Porady

register obchodu a živnosti

Ahojte, prišlo mi z registra obchodu a živnosti, že poplatok za zápis do Registra obchodu a živnosti, - šek na 1480,-. To nie je povinné dúfam, keď začínam podnikať?
Usporiadat
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Na tom Registri obchodu Slovenskej republiky som si dodatočne všimla Firminfo s.r.o., takže tak....do koša s oboma.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
JM1968 Pozri príspevok
Na tom Registri obchodu Slovenskej republiky som si dodatočne všimla Firminfo s.r.o., takže tak....do koša s oboma.
Ak im chceš prispieť na blahobyt... stačí zaplatiť...
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Ajuška Pozri príspevok
Ak im chceš prispieť na blahobyt... stačí zaplatiť...
Hneď som ich chcela vyhodiť, ale potom som si všimla, že na str.orsr.sk, kde uvádzajú vedľa výpisov firiem, aj zbierku listín,nič v nej nemáme....tak ma zneistili, či jedna z tých firiem nezodpovedá za zbierku listín...šikovní sú
a ďakujem
Naposledy upravil JM1968 : 25.09.08 at 10:56
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

dnes dorazil aj Register obchodu a živnosti Firmdata ....
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

No a kto to náhodou zaplatiť, môže si to zaúčtovať do réžie?
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

poslite tym firmam ospravedlnujuci list, ale ze na charitu ste uz prispeli
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Pru Pozri príspevok
No a kto to náhodou zaplatiť, môže si to zaúčtovať do réžie?
Áno, je to réžia. VOZD , réžia JÚ, 518 Služby PÚ.
0 0
Laguna13 Laguna13

Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

Milované Božie dieťa
Pred časom došla mojim známym zloženka od FIRMDATA a dnes od INFORMATIK, spol.s r.o. Odeská 69 Bratislava 214 - za elektronický zápis do Registra obchodu a živnosti. Takže to tiež skončí v koši. Na ich webovej stránke :www.or.sk ponúkajú zápis. Takže to netreba platiť.
Vďaka PORADE, že sa vieme orientovať v tomto svete klamstva a podvodov.
0 0
Altruistka11 Altruistka11

Altruistka11 je offline (nepripojený) Altruistka11

Ja som ich ponuku dostala tento tyzden. Ako vidim, ani po troch rokoch ich tieto aktivity este nepresli (tema vznikla v roku 2007).

Tiez som rada, ze si staci kliknut na poradu a clovek si je na istom. Dik kamosi.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Altruistka11 Pozri príspevok
Ja som ich ponuku dostala tento tyzden. Ako vidim, ani po troch rokoch ich tieto aktivity este nepresli (tema vznikla v roku 2007).

Tiez som rada, ze si staci kliknut na poradu a clovek si je na istom. Dik kamosi.
Bohužiaľ, pokiaľ budú mať sponzorov, tak do tedy budú na trhu. Keď im nik za to platiť nebude, nebudú tu.... Budú musieť vymyslieť ďalšiu habaďúru ako nachytať ľudí....
0 0
miso2201 miso2201

miso2201 je offline (nepripojený) miso2201

podnikam... niekolko rokov... ...viac
Ako, zas www.or.sk nie je zla vec, vies, je tam aj DIC. Nas ale do toho zaradili aj bez toho aby sme nieco platili (aspon teda myslim). Takze platit urcite nie... Ale byt tam je fasa vec, pouzivam to casto
0 0
šalke šalke

šalke je offline (nepripojený) šalke

Tiež som si založil živnosť len pred pár dňami a už mi prišiel domov šek na 49EUR. Fakt dobrý BIZNIS, firma, ktorá sa tvári ako štátna inštitúcia rozposiela začínajúcim živnostníkom šeky. A odkiaľ už majú moje IČO?
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

Na internete je zverejnený živnostenský register, tam si nájdu v reálnom čase každého nového podnikateľa.
0 0
strongsk strongsk

strongsk je offline (nepripojený) strongsk

prislo to aj mne hanba im.
0 0
vmsux vmsux

vmsux je offline (nepripojený) vmsux

miso2201 Pozri príspevok
Ako, zas www.or.sk nie je zla vec, vies, je tam aj DIC. Nas ale do toho zaradili aj bez toho aby sme nieco platili (aspon teda myslim). Takze platit urcite nie... Ale byt tam je fasa vec, pouzivam to casto
Je tam DIC len platitelov DPH (aj to nie vsetkych), ak sa nemylim, lebo DIC nikde volne dostupne nie je. Da sa najst len IC DPH.
0 0
voo voo

voo je offline (nepripojený) voo

Ahojte, aj mne to vcera prislo. Samozrejme som to hned zahodil. Uz ked som na obalke videl s.r.o. vedel som ze to asi nebude nic dolezite. Ale velmi sa mi paci ze hned prikladaju sek..co ak nahodou. Mmch kedze sa trochu pohybujem v IT, celkom by ma zaujimalo ako sa dostavaju k informaciam. Samozrejme viem ze existuje orsr.sk zrsr.sk, ale moja zivnost je aktivna az od 1.4.2011 v zrsr.sk je uz sice zapisana. Hlavne ma zaujima ako si vedia odsledovat kto kedy zivnost pridal. Hlavne datum, nevsimol som si zeby sa na zrsr.sk dalo vyhladavat podla datumu. Cize predpokladam ze maju pristup na databazu (netusim preco a ako sa k tymto pristupom dostali, resp. odkial ako sro, maju opravnenie sa v tejto DB hrabat - mmch ak by som mal pristupy do takychto db, bolo by veeelmi jednoduche to zneuzit a spenazit) a ak uz raz ten pristup mate, je velmi jednoduche vyselektovat si datum pridania, pretoze je dost pravdepodobne ze denne sa na slovensku pridaju 10tky zivnosti, rovnako sa kopa zivnosti rusi, takze neverim ze to sleduju manualne - a kvoli tomu su az tak aktualny...mozno pisem blbost, ale predpokladam ze maju pristup az ku zdroju...
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

voo Pozri príspevok
Mmch kedze sa trochu pohybujem v IT, celkom by ma zaujimalo ako sa dostavaju k informaciam.
Kedže sa pohybuješ v IT tak by si mohol vedieť, že sa dá naprogramovať crawler ktorí dané údaje šťahuje, porovná ich v ich DB a keď tam nejaký subjekt pribudne tak vedia, že ide o nový subjekt. Prípadne si rovnos sťahujú všetky položky a tie zapisujú do DB.
0 0
voo voo

voo je offline (nepripojený) voo

dragan.michal Pozri príspevok
Kedže sa pohybuješ v IT tak by si mohol vedieť, že sa dá naprogramovať crawler ktorí dané údaje šťahuje, porovná ich v ich DB a keď tam nejaký subjekt pribudne tak vedia, že ide o nový subjekt. Prípadne si rovnos sťahujú všetky položky a tie zapisujú do DB.
jou, nevedel, ale uz viem..akurat som o tom cital na wiki. Zase nemozem vediet vsetko dik za info..
0 0
Dodkoo Dodkoo

Dodkoo je offline (nepripojený) Dodkoo

Ja dnes vyberal schránku a tiež mi došlo Register obchodu a živností šek na 57 €. Takisto z toho dňa je doporučený list z daňového.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Šek rovno do koša.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať