Zavrieť

Porady

ochranná lehota - ukonč. PP a marodka

ahojte, mam zamestnanca, kt. dostal 27062007 ukončenie PP a od 28062007 nemal byt nasim zamestnancom, ale hodil sa od 27062007 na marodku, my mu platime tych 10 dni a zvysok socialka? alebo hned vsetko socialka? je v ochrannej lehote 42 dni
diki mm
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Ak ku skončeniu PP došlo 28.6.07, náhradu príjmu mu platíte za dva dni. Ostatné SP.

    matamal je offline (nepripojený) matamal

    som normálna práve začínajúca mzdárka ...viac matamal
    my sme s nim kecali 25062007, kedy doniesol vypoved
    a este 25,26,27,062007 mal mat dovolenku a vlastne toho
    27,062007 pocas dovolenky doniesol PN

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Tak si ujasnime termíny.
    1. Kto dal komu výpoveď a s akým dátumom ukončenia?
    2. Kedy nastúpil na DPN, s akým dátumom?

    matamal je offline (nepripojený) matamal

    som normálna práve začínajúca mzdárka ...viac matamal
    on nam dal výpoved ku 27,06,2007, kedy bol posledny den, co mal robit
    ale kedze doniesol vypoved 25,06,07 a mal este 3 dni zostatok dovolenky
    od 25,06,07 do 27,06,07 vratane dovolenkoval a pocas dovolenky dna 27,06,2007 mi doniesol marodku, ze od 27,06,07 je nemocny - choroba
    je v ochrannej lehote 42 dni, my mu platime normalne marodku?
    ako mu vypocitat vyplatu na den 27,06,2007? diki moc

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    matamal Pozri príspevok
    on nam dal výpoved ku 27,06,2007, kedy bol posledny den, co mal robit
    ale kedze doniesol vypoved 25,06,07 a mal este 3 dni zostatok dovolenky
    od 25,06,07 do 27,06,07 vratane dovolenkoval a pocas dovolenky dna 27,06,2007 mi doniesol marodku, ze od 27,06,07 je nemocny - choroba
    je v ochrannej lehote 42 dni, my mu platime normalne marodku?
    ako mu vypocitat vyplatu na den 27,06,2007? diki moc
    Tak zrejme nedal výpoveď, ale dohodu o skončení PP k 27.6.07. Ak je to tak, pracovný pomer normálne skončil 27.6.07. Vy ste mu vyplatili ešte 3 dni dovolenky, čo si aj čerpal. Ak má podpísanú dovolenku aj na 27.6.07, nemá nárok na náhradu príjmu za tento deň. Pozri si zákon, je to niekde na začiatku. Keďže je v ochrannej lehote, od 28.6.07 nemocenské vypláca už SP.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Gabi03 Pozri príspevok
    Tak zrejme nedal výpoveď, ale dohodu o skončení PP k 27.6.07. Ak je to tak, pracovný pomer normálne skončil 27.6.07. Vy ste mu vyplatili ešte 3 dni dovolenky, čo si aj čerpal. Ak má podpísanú dovolenku aj na 27.6.07, nemá nárok na náhradu príjmu za tento deň. Pozri si zákon, je to niekde na začiatku. Keďže je v ochrannej lehote, od 28.6.07 nemocenské vypláca už SP.
    No podľa ZP_§112 zamestnávateľ nesmie určiť čerpanie dovolenky na dobu práceneschopnosti. Takže ak nie je vyslovene žiadosť zamestnanca aby čerpal dovolenku namiesto PN, tak by mal zamestnávateľ platiť 1 deň ńahradu príjmu pri PN (27.), potom platí nemocenské SP. Zamestnávateľ by mal navyše preplatiť nevyčerpanú dovolenku (vrátane toho 1 dňa).

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Jana Motyčková Pozri príspevok
    No podľa ZP_§112 zamestnávateľ nesmie určiť čerpanie dovolenky na dobu práceneschopnosti. Takže ak nie je vyslovene žiadosť zamestnanca aby čerpal dovolenku namiesto PN, tak by mal zamestnávateľ platiť 1 deň ńahradu príjmu pri PN (27.), potom platí nemocenské SP. Zamestnávateľ by mal navyše preplatiť nevyčerpanú dovolenku (vrátane toho 1 dňa).
    Podľa info, ktoré tu odzneli, najprv nastalo čerpanie dovolenky (3 dni) a to najskôr na žiadosť ZCa. Potom ZC doniesol PN-ku. A teda podľa § 4 z. o náhrade príjmu mu za tento deň nepatrí náhrada príjmu.
    Bola to z môjho pohľadu neznalosť ZCa, ktorý si možno myslel, že sa nemôže skončiť PP a náhradu príjmu bude vyplácať ZĽ 10 dní. Lebo možno nemal nejakú prácu s nástupom ihneď a ani sa nechcel prihlásiť na úrad práce. Možno. To hovoria zo mňa len moje skúsenosti.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Podľa ZP čerpanie dovolenky určuje zamestnávateľ po prerokovaní so zamestnancom. Ak aj si zamestnanec žiada o dovolenku, čerpanie určí zamestnávateľ. Ale zamestnávateľ nemôže určiť čerpanie dovolenky na dobu práceneshopnosti. V podstate, PN ruší dovolenku. T.j. ak zamestnanec chce čerpať dovolenku počas PN, nechala by som si toto osobitne podpísať zamestnancom. Aby som si nenarobila zbytočné problémy a súdne spory.

    ochranná lehota - ukonč. PP a marodka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.