Zavrieť

Porady

zdanenie prijmu v medzinarodnych vodach

riesim problem : v roku 2006 som pracovala v zahranici v medzinarodnych vodach .Prijmy nepodliehaju zdaneniu ,ale pani na poradenstve DU mi povedala ze u nas tieto prijmy dani podliehaju .Viete mi niekto poradit ako mam postupovat , kedze na potvrdeni nemam zrazenu ziadnu dan???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Ide o to, že pravdepodobne nemôžeš mať daňovú rezidenciu v medzinárodných vodách.... a si teda daňovník z neobmedzenou daňovou povinnosťou v SR.

    Bližšie o daňovej rezidencii pozri §2 Zákona o dani z príjmov
    d) daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou
    1. fyzická osoba, ktorá má na území Slovenskej republiky trvalý 1a) pobyt alebo sa tu obvykle zdržiava; fyzická osoba sa obvykle zdržiava na území Slovenskej republiky, ak na území Slovenskej republiky nemá trvalý pobyt, ale sa tu zdržiava aspoň 183 dní v príslušnom kalendárnom roku, a to súvisle alebo v niekoľkých obdobiach; do tohto obdobia sa započítava každý, aj začatý deň pobytu,
    2. právnická osoba, ktorá má na území Slovenskej republiky sídlo alebo miesto skutočného vedenia; miestom skutočného vedenia je miesto, kde sa prijímajú riadiace a obchodné rozhodnutia štatutárnych orgánov a dozorných orgánov právnickej osoby, aj ak adresa tohto miesta nie je zapísaná v obchodnom registri,
    e) daňovníkom s obmedzenou daňovou povinnosťou
    1. fyzická osoba neuvedená v písmene d) prvom bode,
    2. fyzická osoba uvedená v písmene d) prvom bode, ktorá sa na území Slovenskej republiky obvykle zdržiava len na účely štúdia alebo liečenia alebo ktorá hranice do Slovenskej republiky prekračuje denne alebo v dohodnutých časových obdobiach len na účely výkonu závislej činnosti, ktorej zdroj je na území Slovenskej republiky,
    Monika Kováčová
    Ale nestretla som sa ešte s prípadom, že by niekoho zamestnával zamestnávateľ so sídlom v krajine Medzinárodné vody... S takouto krajinou nemáme podpísanú zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia, si myslím.

    Možno by bolo dobré upresniť zamestnávateľa (krajinu).
    tak moj zamestnavatel je Carnival Cruise Lines Americka lodna spolocnost so sidlom v Miami (USA).A v zmluve je napisane ze peniaze zarobene v medzinarodnych vodach (pretoze som pracovala na palube vyletnej lode)nepodliehanu zdaneniu.Ani na vyplatnej paske nieje dan.

    zdanenie prijmu v medzinarodnych vodach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.