Zavrieť

Porady

skladové hospodárstvo

Dobry den,
potrebujem poradit:
vytvaram skladove hospodarstvo vo firme, ktorá pracuje s uct. programom OBERON.
Je to stavbarska firma, ktora ma okrem DHM a DNM aj dorbny material ( kladiva, kluce, vrtacky) na ktore je problem najst pokladnicne blocky a dokladovat to. Tiez nejaky material sami vyrobili, nieco vlozili do podnikania konatelia. Vypisujem skladove karty ale zatial bez ceny. Nemozem pouzit ani reprodukcnu obs. cenu, ani vl. nakladmi.
Prosim o radu, co s tym.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    všetky tie drobnosti sú v sklade?
    ak su v používaní, tak ich nedávaj na sklad ale na osobnú kartu toho, kto používa nástroj, prípadne z toho len urob zoznam - tzv. operatívnu evidenciu a uved povedzme stavbu, miesto, kde sa to nachádza.

    danka63 je offline (nepripojený) danka63

    danka63
    Ahoj Kejka,

    mozem sa Ta prosim Ta spytat, ci by si mi nemohla vysvetlit na jednoduchom priklade ako si vystavim skladove karty v Oberone? Som zaciatocnik v tomto programe a taktiez co sa tyka uctovania skladu.
    Uctujem sklad sposobom B, ale mam povinnost viest skladove karty. Myslim si, ze asi kazdy material, ktory kupim na fakturu pripadne v hotovosti, z ktoreho budeme vyrabat vyrobky, by mal mat svoju skladovu kartu, na ktoru budem postupne tak ako budu prichadzat faktury zapisovat kolko som toho materialu prijala a v akej cene. A potom, ked z tohto materialu nieco vyrobim, musim na tieto skladove karty zase napisat, kedy ake mnozstvo a v akej cene som tento material vydala. Cize skladova karta mi hovori o prijme a vydaji konretneho druhu materialu. Cize ak budem mat napr. 5 roznych druhov materialu na sklade budem mat aj 5 skladovych kariet?
    Ale dosle fakturky si uctujem v knihe zavazkov, toto nema nejaku vazbu na faktury, kedze nemusim vystavovat prijemky a vydajky?

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    dojde ti faktura napr. na štrk, zavedies sklad.kartu s udajami kolko doslo a v akej cene.ked sa pr.štrk pouzije na urcitu stavbu tak odpises zo sklad.karty kolko odislo a ja si davam aj poznamku na aku stavbu to islo /to pre pripad ked ma firma rozrobenych viac stavieb, aby sa dalo orientovat/.ked fima doobjedna pr.štrk tak mas fakturu-zaevidujes ju aj na sklad.kartu - prijem štrku atd.stale robis prijem-vydaj.knihu zavazkov musis viest-eviduju sa tam komplet dosle faktury.prijemky a vydajky nevystavujes,ako pises, ale fima by to mala evidovat-ja to robim tak, ze dojde material-zaevidujem to z danej faktury a ked si pridu vyzdvihnut material-dam vydajku s tym, ze je to na danu osobu kto ho prebera a kolko a to si zakladam pod danu sklad.kartu.

    danka63 je offline (nepripojený) danka63

    danka63
    Dakujem velmi pekne za odpoved este jednu otazocku, doslu fakturu evidujem v knihe zavazkov, nie v skladovom hospodarstve.

    skladové hospodárstvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.