Zavrieť

Porady

Predaj nápojov v nepotravinovej prevádzke

Dobry den,

potreboval by som poradit:

Mam prevadzku sluzieb (nepotravinova prevadzka), chcel by som ale ponukat zakaznikom aj moznost kupy napojov - ide o 0,5l plast. flase - kofola, ice tea a pod. - t.j. je to piramy predaj - ako tovar, nejedna sa o podavanie alebo nalievanie napoja, t.j. napojov si zakaznik kupi a nedostane k nemu ani pohar a tiez mu nebude podany ako otvoreny.
Je nutne toto nahlasit na region. urad verejn. zdravotnictva? Moze mat RUVZ v pripade nejakej kontroly k tomuto vyhrady?

Co vy na to?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    každú novo otvorenú prevádzku treba ohlásiť na RUVZ.
    Keď máš od nich povolenie tak ok. Na akýkoľvek tovar.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    lenkak Pozri príspevok
    každú novo otvorenú prevádzku treba ohlásiť na RUVZ.
    Keď máš od nich povolenie tak ok. Na akýkoľvek tovar.
    Samozrejme súhlasím a dopĺňam, aj keby sa jednalo o internetovú prevádzku a ponúkala by si len zatvorené fľaše nealko, aj tak musí byť od nich povolenie.
    učtovníčka
    Je potrebné mať aj v živnosti predaj nápojov na priamu konzumáciu. Na to ma
    upozornili keď som si dala do takej prevádzky chladničku s nápojmi v ktorej sú také 0,5 l flaše. Nespadá to pod všeobecný názov maloobchod a nestačí ohlásenie. S hygienou to bolo ako uvádzajú v predchádzajúcich príspevkoch.
    Zvedaví sú aj na skladovanie a musí to spĺňať prísne predpisy. Treba povedať, že sklad nemáš a tovar budú dovážať firmy podľa tvojej potreby priamo do chladničky. Ver mi ušetríš si nervy, prešla som tým. Potrebuješ prevádzkový poriadok ako budeš udržiavať chladničku v čistote atď.

    icafe je offline (nepripojený) icafe

    icafe
    ondrejvla Pozri príspevok
    Samozrejme súhlasím a dopĺňam, aj keby sa jednalo o internetovú prevádzku a ponúkala by si len zatvorené fľaše nealko, aj tak musí byť od nich povolenie.
    Ja mam prevadzku uz davno uvedenu do prevadzky, mam rozhodnutie z RUVZ, ale kedze sa jedna o prevadzku sluzieb, kde doposial nijake napoje neboli predavane, takze nemam v zozhodnuti z RUVZ zmienku o predaji napojov.
    Len som predpokladal, ze ak by som neotvaral a nenalieval tie 0,5l plast. flase, tak by som ich predaval zakaznikom ako akykolvek iny tovar, vychadzajuc napr. z toho, ze dnes bezne pri novinovych kioskoch v meste je vidiet chladnicky kde su prave take iste napoje, ako mam v umysle predavat i ja - takze logicky si neviem predstavit, ze dany kiosk ma nejaky prevadzkovy poriadok ohladom chladnicky a sklad a pod.

    Dakujem

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    si predstav, že ja si to viem predstaviť, aj v tých kioskoch. Jednalo sa o malinovky, tak ako píšeš, a žuvačky predávaneé v nezmenenom, uzatvorenom stave, a na každú prevádzku povolenie zvlášť...
    Daj si veľký pozor na hygienikov. Tu ide o potraviny, je to jedno akého druhu, či sú uzatvorené, alebo nie, ale je to POTRAVINA. A hygiena dáva pozor práve na potraviny, aby sa predávali podľa PREV.PORIADKU. Aby sa aj dodržiaval prev. poriadok.

    icafe je offline (nepripojený) icafe

    icafe
    lenkak Pozri príspevok
    si predstav, že ja si to viem predstaviť, aj v tých kioskoch. Jednalo sa o malinovky, tak ako píšeš, a žuvačky predávaneé v nezmenenom, uzatvorenom stave, a na každú prevádzku povolenie zvlášť...
    Daj si veľký pozor na hygienikov. Tu ide o potraviny, je to jedno akého druhu, či sú uzatvorené, alebo nie, ale je to POTRAVINA. A hygiena dáva pozor práve na potraviny, aby sa predávali podľa PREV.PORIADKU. Aby sa aj dodržiaval prev. poriadok.
    Dik za rady a informacie, zvazim to, ale po tychto informaciach asi nemam nijaku chut toto vsetko realizovat, takze sa na to "vybodnem" celkom pravdepodobne

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    nevybodni sa, hádam sa len tak nevzdáš. Stačí jednoduchý prev. poriadok, od tohto s hygienou už ľahšie ani nemôže byť.
    vzor nájdeš v priloženom linku, pod názvom haccp, ale ty si vyber len ohľadom prev. poriadku. Všetko nepotrebuješ.
    http://www.porada.sk/t7104-obchod-s-...i-a-haccp.html

    Predaj nápojov v nepotravinovej prevádzke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.